Peklo / Reporty / Ďáblové si vystříleli další důležité body!

Ďáblové si vystříleli další důležité body!

Ďáblové dokázali od první minuty držet puk na svých holích. První větší příležitost si vytvořila třetí lajna, když dostal Ryder nabídku od Clowa. Z prostoru mezi kruhy trefil ale pouze Nabokova. Po necelých čtyřech minutách si Devils zahráli první přesilovku, když byl podražen Josefson. V polovině přesilovky dokázal Ryderovi na modré vypíchnout puk Halmo, střílet však naštěstí musel z velkého úhlu a Marty si se střelou poradil. Po půl minutě už Devils udeřili. Po rychlé kombinaci Clowa a Henriqua zakončoval právě Adam již v kleče, ale i tak dokázal domácího gólmana přehodit. Puk se zvláštně odrazil od kamery pod horní tyčkou a puk ještě dorazil Ryder, gól byl však později správně připsán Adamovi. V 8 minutě ujel obraně domácí Halmo a zakončoval proti Brodeurovi blafákem mezi nohy, Marty však se štěstím udržel puk před čárou. V polovině třetiny začali domácí více zlobit po tom, co byl jejich začátek poměrně zakřiknutý. Islanders měli však smůlu a puk se většinou odrážel tam, kam se to hodilo spíše Ďáblům. 7 minut do konce třetiny chybně rozehrával Fayne a ke střele mezi kruhy se dostal opět Halmo, který byl v zápase velmi vidět. V čase 6:20 do konce třetiny byl vyloučen Carter za držení. Po minutě přesilové hry svůj tým oslabil Vanek a domácí měli po přesilovce. Při hře 4 na 4 vyslal pěkným pasem Jágr Travise, ten se ale neprosadil. Ďáblům tedy běžela zkrácená minutová přesilovka, která skončila bez využití. Naopak po jejím vypršení se řítili 2 na 1 Vanek s Okposem, situaci ale nezvládli dobře a stav se neměnil. Do konce třetiny si Ďáblové ještě vytvořili nadějné šance, avšak svůj náskok zvýšit nedokázali.

Střely 10 – 8

Ďáblové začali i druhou třetinu dobře a po 3 a půl minutě se radovali podruhé. Krásnou individuální akci zakončil Jaromír Jágr a vstřelil tak svůj gól číslo 700! Jágr si zpracoval puk ze vzduchu a svým typických způsobem se dostal na osu hřiště odkud zakončoval. O minutu později byl vyloučen McDonald. Na proměnění druhé přesilovky v zápasy stačilo Ďáblům pouhých 10 vteřin. Puk do rohu zavezl Gelinas, před branku posunul na Henriqua a ten ještě dále na najíždějícího Clowa a ten střelou do horního růžku nedal Nabokovovi šanci 3-0! O 90 vteřin později se skóre opět měnilo a to když střelu Vaneka tečoval Okposo a trefil mezery mezi Martyho betony. A to nebylo vše. O necelé dvě minuty později hráli Devils další přesilovou hru, kterou opět po necelých 15 vteřinách Ďáblové využili! Po 8 minutách byl vyloučen Zubrus, tuhle přesilovku domácí ale nezvládli a pro Devils tak nebyl problém udržet si 3gólový náskok. 5 minut do konce zavezl puk do útočného pásma Loktionov, vrátil zpět na Fayna a ten dělovkou propálil Nabokova a Devils tak vedli o 4 góly! Po tomto gólu se Nabokov rozhodl vystřídat a do zbytku zápasu nastoupil Nielsen. 4 a půl minuty do konce třetiny hráli Devils další přesilovou hru. Ta už se ale tak, jako ty předchozí nepodařila a Devils nezvýšili.

Střely 3 – 11

Ďáblové zopakovali scénář z předešlých dvou třetin a začali opět dobře. Drželi puk v klidu na polovině soupeře a obranném pásmu domácím příliš nepovolili. Na konci 5. minuty jsme viděli rozmíšku mezi Bernirem a Hamonicem, která skončila vyloučením obou. O pár vteřin později vyhodil Loktionov puk ze hřiště a šel na dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka domácích zůstala bez využití. Po skončení trestu uháněl Loktionov a Zajac 2 na 1, Loktionov střílel, Travisovi dorážku Nielsen ale perfektně vykryl. V 53. minutě si Devils zahráli další přesilovou hru. V té Devils několikrát nebezpečně vystřelili, ale skóre se neměnilo. Čtyři a půl minuty do konce Carter dost tvrdě sestřelil Carter Hamonice, ale čistě. Když Carter střídal a stál u vrátek, Hamonic k němu ze zadu přijela chtěl si to vyřídit. To se samozřejmě neujalo a Hamonic dostal vyšší trest a Devils tak měli k dispozici 7minutovou přesilovku. 90 vteřin do konce se chtěl pomstít ještě Boulton, ale ani tentokrát se hráči Devils nenechali strhnout a měli tak k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Ďáblové utahovali smyčku a 40 vteřin před koncem proměnili svoji 4. přesilovou hru v zápase.

Střely 6 – 16

New York Islanders 1- 6 New Jersey Devils

5:00 PP Henrique – Clowe, Ryder; 23:31 Jágr – Zajac, Greene; 24:40 PP Clowe – Henrique, Gelinas; 26:14 Okposo – Vanek, Bailey; 28:07 PP Židlický – Jágr, Eliáš; 34:54 Fayne – Loktionov; 59:21 PP Gelinas – Židlický, Eliáš

Střely celkem 19 – 35