Peklo / Reporty / Famózní Schneider vynuloval střelce Blue Jackets

Famózní Schneider vynuloval střelce Blue Jackets

Hráči Devils se dnes v noci v Columbusu utkali s mužstvem Blue Jackets. Na branky skoupý duel proti diviznímu rivalovi obrátili ve svůj prospěch především díky perfektnímu výkonu Coreyho Schneidera. Ten zneškodnil všech 33 střel domácích, a výrazně se tak podepsal pod plný bodový zisk. První a zároveň vítězný gól vstřelil obránce Andy Greene v úvodní třetině. Pojistku do prázdné klece pak v závěru přidal Travis Zajac.

1. třetina:

K úvodnímu buly se postavili Patrik Eliáš a Nick Foligno a úspěšnější byl český hráč. Hned vzápětí se však do slušné pozice před Schneidera dostal účastník letošní all-star game Ryan Johansen. Schneider byl ale pozorný. Utkání se na začátku hrálo dlouho bez přerušení (a nutno dodat že i bez šancí) a první hvizd sudích se tak ozval až po malém závaru před brankou Devils na začátku 6. minuty. Domácí po přerušení trochu přidali na aktivitě, jež vygradovala nebezpečnou střelou Anisimova. To se očividně nelíbilo Marku Fraserovi, který se snad ve snaze probudit svůj tým vrhl do pěstního souboje se zlým mužem Jackets, Jaredem Bollem. Oba pořízci si navzájem udělili pár nepřesných úderů, a bitka tak skončila bez jasného vítěze. Co se však týče hry, na ní boxerská vložka nic nezměnila. Domácí se i nadále starali prakticky o veškerou aktivitu a Devils spíše jen bránili. Adam Henrique si navíc v souboji pomohl hákem, a Columbus tak dostal k dispozici první přesilovou hru. Tlak si vytvořil, ale na obranu Ďáblů v čele s pozorným Schneiderem nestačil. Hosté se tak první nevýhodě ubránili. Až v 15. minutě se Devils dostali k první střele na branku, postaral se o ni Steve Bernier. Curtis McElhinney v brance však zatím obstál. Hned z dalšího útoku už však padl gól. Andy Greene se rozjel ve vlastním pásmu, na středu si narazil s Patrikem Eliášem, přejel až k levému mantinelu a z úhlu vymetl růžek branky Blue Jackets. Kanadský gólman máchl lapačkou marně – 16. minuta: 0:1. Hráče New Jersey branka evidentně nakopla. Během zbývajících 4 minut třetiny vyslali na branku Columbusu dalších 5 střel a vypracovali si i přesilovku po faulu Davida Savarda. Ani Bernier, ani Židlický se však neprosadili, a po první části tak mužstva odcházela do kabin za stavu 0:1 pro hosty, byť po většinu dosavadního průběhu zápasu byl aktivnější tým domácích.

Střely v první třetině: 9:6

2. třetina:

Na úvodním buly tentokrát Johansen proti Eliášovi uspěl a také se hned dostal do šance. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti však Schneider pokryl. Ve 23. minutě byl blízko brance Michael Ryder, jenž nastoupil do utkání po sedmi utkáních strávených na tribuně, a chtěl se tak předvést v co nejlepším světle. Jeho teč však v síti neskončila. Devils byli v tuto chvíli na ledě více vidět. Velkou příležitost ke skórování měl aktivní Stephen Gionta, ovšem na McElhinneyho nevyzrál. Ve 34. minutě, zrovna ve chvíli, kdy otěže zápasu opět začali přebírat hráči Jackets, se do výborné pozice dostal Adam Larsson. McElhinney si však na jeho pokus počkal, a i přes následnou aktivitu hostí v brankovišti Švédův pokus zneškodnil. Na druhé straně nebezpečně pálil James Wisniewski, ale Schneider byl pozorný. Po 15. minutách druhé třetiny dostali Devils znovu příležitost početní výhody. Provinilcem byl Brian Gibbons, jenž zasáhl vysokou holí Marka Židlického. Přesilovka se však Ďáblům vůbec nepovedla. Aby také ano, když největší šanci si vypracoval domácí forward Ryan Johansen. Ten se i díky Gelinasově zaváhání dostal ke střele, ale americký gólman v barvách Devils kotouč vytěsnil ramenem. Ty nejkrušnější chvíle pro hostující celek však teprve měly přijít. Minutu a půl před koncem se v útočném pásmu provinil Mike Cammalleri a Devils šli do čtyř (nutno dodat, že poškozený McElhinney faulu dost přidal). Blue Jacket vycítili šanci na vyrovnání a prakticky natrvalo se usadili v pásmu New Jersey. Nicméně tlak nedokázali zúročit ani v jedinou střelu na Schneiderovu branku, natož pak ve vstřelený gól. 29 sekund před návratem Cammalleriho na led přesilovku Modrých kabátů přerušila siréna, a i po druhé třetině tak na kostce nad ledem svítil stav 0:1 pro Devils.

Střely ve druhé třetině: 8:8

3. třetina:

Na začátku poslední části Devils úspěšně dobránili zbytek přesilovky a hned krátce nato se po chybě domácí defenzivy dostal do skvělé příležitosti Ryder. Dnes velmi aktivní křídelník však nestačil přesně zamířit a trefil gólmana Jackets do výstroje. Na druhé straně o sobě dal opět vědět Johansen. Neuspěl však ani on, ani David Clarkson z bezprostřední dorážky. Právě Clarkson, bývalý hráč Devils, jenž dnes po výměně z Toronta debutoval v dresu Columbusu, o sobě dal znovu vědět v 5. minutě, když narazil na hrazení Dainiuse Zubruse, za což byl poslán na trestnou lavici. Ďáblové však ani tentokrát nedokázali přesilovku zužitkovat. Hráči Jackets aktivně bránili a dařilo se jim tlak hostí přerušovat po celé dvě minuty. Větší rozruch tak vzbudila až akce Artema Anisimova. Ten zabral na polovině Columbusu a prodral se kolem Merrilla až před brankoviště Devils. Tísněn dojíždějícím Merrillem však nedokázal svůj pohyb zastavit a v rychlosti se vřítil přímo do Schneiderem střežené klece. Kolize, po níž zůstali všichni tři v nehokejových pozicích na ledě a i samotná branka odjela o několik metrů ze svého místa, se naštěstí obešla bez zranění, a všichni hráči tak mohli pokračovat ve hře. Možná klíčový moment zápasu přišel v 53. minutě. Mark Fraser byl vyloučen za hákování na Coreyho Troppa, čímž nabídl soupeři skvělou příležitost k vyrovnání. Modrým kabátům se však dlouho nepodařilo usadit v pásmu Devils, a když už konečně ano a dostali se i ke střele, zakročil dnes s jistotou chytající Corey Schneider. I šestá přesilovka v zápase tak zůstala nevyužitá. A co víc, hned po návratu z boxu se ve stoprocentní šanci ocitl hříšník Mark Fraser. Obránce, jehož doménou je spíše defenzivní a černá práce, si však s rychlou nahrávkou nedokázal poradit úplně podle představ, a jeho teč tak minula branku. Krátce na to byl vyloučen pro změnu hráč Columbusu. Ďáblové už se ani nehnali nijak zběsile do útoku a snažili se spíš pošetřit síly na závěrečný tlak domácích. Dvě minuty před koncem a hned po návratu vyloučeného Daltona Prouta už trenérský tým Jackets na nic nečekal a odvolal z ledu brankáře McElhinneyho. Při následném přerušení si navíc vzal timeout, aby nechal své opory nadechnout a zároveň jim načrtl plán na vyrovnání. Hráči Jackets skutečně tlačili, na Schneidera vystřelili Foligno i Johnson, ale americký strážce svatyně Devils byl bezchybný. Půl minuty před koncem se navíc puku zmocnili hosté, puk se po ose Cammalleri-Gionta dostal až k volnému Travisu Zajacovi, a ten již pohodlně dokutálel kotouč do prázdné klece a pojistil vítězství Devils – 60. minuta: 0:2. O drama se ještě pokusil Corey Tropp, avšak ani on na skvělého Schneidera nevyzrál. Ryšavý gólman tak již ve zbytku utkání nepolevil a po závěrečné siréně si mohl vychutnat vítězství, navíc ozdobené čistým kontem a třiatřiceti zákroky.

Hráči New Jersey Devils tak v Columbusu porazili divizního rivala a na postupové osmé místo v konferenci ztrácí 7 bodů (de facto však 9, neboť momentálně osmý Boston v tuto chvíli vede nad Arizonou 4:0 a další dva body si tak téměř jistě připíše). Nejlepším hráčem Devils a strůjcem vítězství byl jednoznačně Corey Schneider, jenž si za 33 bezchybných zákroků připsal čtvrté čisté konto v sezoně.

Střely ve třetí třetině: 16 : 5

Columbus Blue Jackets   0:2   New Jersey Devils

16′ Greene (Eliáš), 60′ Zajac (Gionta, Cammalleri)

Střely celkově: 33:19

Přesilovky:              0/3 : 0/4
Trestné minuty:        13 : 11
Vhazování:                 33 : 16