Peklo / Reporty / Zajacův první hattrick v kariéře pomohl k výhře nad Panthers

Zajacův první hattrick v kariéře pomohl k výhře nad Panthers

Ďáblové doma přivítali Floridu Panthers i s Adamem Larssonem zpět v sestavě.

Skóre se otevřelo již po 12 sekundách hry! Po zakázaném uvolnění se vhazovalo v útočném pásmu Devils. Mark Fayne vystřelil, Jágr tečoval puk a ten skončil na břevně. Následně se k dorážce dostal Travis Zajac a bylo to 1:0! A domácí pokračovali v aktivním vstupu. Další šanci měl Zubrus, který se prokličkoval až před brankáře, ale ten tentokráte uspěl. Od páté minuty začali projevovat aktivitu i hosté z Floridy, ale menší obléhání branky Brodeura, především při aktivní práci Gomeze, nebylo úspěšné. V osmé minutě se dobře uvolnil Andy Greene, jehož následnou střelu zápěstím dokázal Dan Ellis vyrazit mimo branku. Na druhé straně měl poté dobrou šanci Jimmy Hayes, jenž dorážel výpad hostujícího celku, Martin Brodeur se ovšem roztáhnul a puku zabránil betonem v cestě do branky. V desáté minutě už ovšem nestačil na skvělou střelu Jaromíra Jágra poté,  co obral obránce o puk – skvělá práce českého útočníka poslala domácí do dvoubrankového vedení! A následovala přesilovka pro New Jersey, vyloučen byl Hayes. Dobrou práci u mantinelu předvedl Henrique, který vybojoval puk pro Eliáše před brankou, ten ale Ellise nedokázal překonat. Jenže o chvíli později vystřelil od modré Gelinas, Ellis puk vyrazil a Clowe popostrčil na Zajaca, který kotouč dopravil do sítě – 3:0! Ale nenasytným Ďáblům to nestačilo. Další šanci měl Zubrus po přihrávce Eliáše zpoza branky, zde se ale Ellis stihnul přesunout včas. I hosté o sobě dali vědět – ve 14. minutě z první nebezpečně vystřelil Kulikov, Brodeur byl ovšem na místě a proti této dělovce zasáhnul. Pak předvedl fantastický zákrok Dan Ellis – po krásné akci Židlického, který se uvolnil přes několik hráčů soupeře, se dostal puk k Eliášovi, jehož střelu do odkryté branky hostující brankář vyrazil vyrážečkou nad branku. O chvilku později poslal Larsson do šance Zajaca a ten mohl dát svůj hattrick, jenže nemířil přesně. Domácí fanoušky poté rozčílilo chování Eda Jovanovského, který z ničeho nic vystartoval na Ryana Cartera. Kapitán Floridy za to následně inkasoval čtyři minuty. V 17. minutě se postupně dostal puk do dobré pozice k Židlickému, toho ale vychytal Ellis. O chvíli později na druhé straně odvedl dobrou práci Nick Bjugstad, který svou přihrávkou našel Kulikova, jenž překonal Brodeura a gólem v oslabení tak snížil na 3:1. Velkou šanci na svůj první hattrick měl Zajac, který dostal přihrávku od Jágra, ale minul branku Dana Ellise. Přesilovku domácí tým nevyužil a první třetina skončila za stavu 3:1.
Střely: 18:4

Úvod druhé třetiny vyšel skvěle Floridě. Brad Boyes vybruslil od mantinelu, předvedl povedené kličky a bekhendem překonal Brodeura – 3:2. / Ve 24. minutě už se ovšem prosadili opět i domácí – Zajac v přečíslení 2 na 1 počkal s ideální přihrávkou na Clowea, jenže dal na 4:2! Následovalo ovšem vyloučení Faynea a první přesilovka Panthers. Poprvé se tak utkalo nejlepší oslabení v lize a nejhorší přesilovka. Přibližně v polovině této početní výhody fauloval Eliáš a hosté dostali výhodu pěti proti třem. Od modré vystřelil dnes velmi dobře hrající Kulikov, ale tentokráte schoval jeho pokus Brodeur do lapačky. Oslabení dokázali Ďáblové bránit velmi dobře, ale přesně na jeho konci se floridští prosadili. Od modré vystřelil Dylan Olsen a puk tečoval Brandon Pirri – 4:3. Na straně domácích následně došlo ke střídání gólmanů – Brodeur inkasoval třikrát z osmi střel a tak místo sebe pustil do branky Coryho Schneidera. Ve 30. minutě Bernier vyslal na branku Cartera, ten ovšem neměl moc prostoru ke kličkování a tak musel přímo vystřelit, na což byl Ellis dobře připravený. Poté se faulu dopustil Gelinas, za což také dostal dvě trestné minuty. Nebezpečně vystřelil Boyes a několik hráčů se na brankovišti snažilo o dorážku, nikdo ale neuspěl. Velkou šanci měl poté Upshall, který unikal sám na Schneidera, ten ale jeho pokus lapil a hned si tak vysloužil potlesk od fanoušků v Prudential Center. Panteři tak nevyužili ani tuto přesilovku a jen se potvrdilo, že jsou v této oblasti v NHL nejhorší. Následovaly dvě dobré šance Jaromíra Jágra po přihrávce od Zajaca, Ellis stál ovšem pevně přikovaný u své tyčky a překonat se nenechal. Na konci byl ještě vyloučen Larsson, ale to už zbývaly jen sekundy. Druhá třetina tak byla ukončena za stavu 4:3.
Střely: 7:13

Třetí třetinu tak začali Panthers v početní výhodě, čtvrtou v tomto zápase. Nedokázali si ovšem vypracovat ani jednu větší příležitost. O chvíli později ale dostali možnost znovu, za držení hole byl vyloučen Zubrus. Skvělou práci v oslabení ovšem předvedl Ryan Carter. Po fantastickém zrychlení předjel obránce a následně nabil Josefsonovi, jenž překonal Ellise a dal na 5:3! Panteři tak opět potvrdili, že přesilovky jsou jejich velice slabou stránkou. Ve 47. minutě putoval na trestnou za podražení Colby Robak a přesilovou hru sehráli opět i Devils. Ani ti se ovšem svým výkonem během ní nemohli pochlubit. Přibližně v polovině třetí třetiny vystřelil od modré Greene, ale Ellis si s tím poradil a puk schoval v lapačce. A o chvilku později se konečně podařilo Travisovi Zajacovi vstřelit svůj první hattrick v kariéře! Před brankou ho našel povedenou přihrávkou Tuomo Ruutu, a centr Devils se dokázal prosadit z dorážky – 6:3! Lajna Clowe-Zajac-Jágr tak dohromady nastřádala v tomto zápase již 11 bodů (5+6). Do konce zápasu se již nic závratného nestalo, a tak si Ďáblové z tohoto utkání odnesli naprosto zasloužené dva body za výhru! Florida kousala, ale to nestačilo.