Peklo / Reporty / Ďáblové prohráli na ledě floridských Panterů o gól

Ďáblové prohráli na ledě floridských Panterů o gól

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Ďáblové stále živí ještě teoretickou šanci na postup do play-off, a tak dnešní zápas měl zvláštní až důležitý náboj. Hned od začátku ale Panteři dávali najevo, kdo je tady doma. Zejména mladík Barkov, který dokonce při vlastním oslabení dostal skvělou přihrávku a jel na Keitha Kinkaida sám. Poté následovala série vyloučení, kdy se postupně na ledě objevovaly formace 5 na 4, 4 na 4, 5 na 3 apod. Toto vygradovalo až do přesilové hry, kdy se ve zmatku před brankou Ala Montoyi nejlépe zorientoval Mike Sislo a otevřel skóre. 0:1!
Oba týmy se po otevření skóre uzavřely do obranné hry a moc se na branky nestřílelo. Klasický floridský střelecký maraton byl roztočen až koncem třetiny, ale hostující gólman Kinkaid byl pozorný.
Střely na branku v 1. třetině 13- 7

Začátek druhé části patřil domácím. Vytvořili si souvislý dvouminutový tlak, ze kterého se Devils jen těžko dostávali. Hrálo se ve dlouhých intervalech. Během prvních osmi minut byla píšťalka slyšet pouze dvakrát. Bohužel při druhém hvizdu to bylo při vyrovnávacím gólu domácích, kde protlačil puk za záda Kinkaida Jonathan Huberdeau. 1:1!
Bylo vidět, že Keith Kinkaid měl natrénováno, jeho zákroky přiváděly útočníky Panterů k šílenství. Domácí ale přestříleli hosty ve velkém poměru, ovšem skóre se již neměnilo.
Střely na branku ve 2. třetině 18 – 3

Hned při startu třetí třetiny byl seknut Kyle Palmieri a Devils mohli hrát přesilovou hru. Tu ale hosté nevyužili a naopak po vyrovnání sil na ledě se po přihrávce Jaromíra Jágra dostal k dorážce Jonathan Huberdeau a svým druhým gólem dokonal obrat ve skóre. 2:1!
Díky neukázněným fanouškům, kteří házeli plastové krysy na led, dostali domácí trest za zdržování hry. To evidentně floridské hráče rozhodilo, protože díky dalšímu faulu se na ledě objevila situace 5 na 3 z pohledu hostí. Devils sice uzavřeli po celou dobu trvání přesilové hry Pantery v jejich obraném pásmu, několik střel prošlo až na Montoyu, ale skóre zůstalo nezměněno. Panthers si skóre ještě chtěli vylepšit, jejich hra tomu nasvědčovala. Newarští měli více střel a příležitostí, štěstíčko bylo ale na straně domácích, když v 58. minutě Jaromír Jágr zatáhl puk po pravé straně a po nahrávce nezaváhal Aleksander Barkov. 3:1!
Domácí fanoušci opět hodili plastové krysy na ledovou plochu a rozhodčí udělili další trest za zdržování hry. Hosté na to reagovali odvoláním brankáře a zkusili hru 6 na 4. Dokázali překonat Montoyu, jmenovitě Blake Pietila, ovšem do konce utkání zbývalo pouze 5 vteřin. 3:2!
Devils už ale více nedokázali, šance na postup do play-off jsou nyní velice mizivé.
Střely na branku ve 3.třetině (celkově):   9- 15 (celkově 40 – 25)

Branky:
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
28. Huberdeau (Thornton, Ekblad), 44. Huberdeau (Jágr, Campbell), 58. Barkov (Jágr) – 9. Sislo (Smith-Pelly, Henrique), 60. Pietila

– Adam Henrique znamenal svůj 200. bod v NHL, když přihrával na první gól Devils, který vstřelil Mike Sislo
– Devante Smith-Pelly zaznamenal ve 14 zápasech 12. bod za tým New Jersey, čímž vyrovnal úspěch v týmu Montrealu za 46 zápasů
– Když se narodil ďábelský útočník Reid Boucher, Jaromír Jágr hrál již svou třetí sezonu v NHL
– Blake Pietila se dočkal první branky v NHL

Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell “A”, Kulikov, Kampfer, Gudbranson, Kindl – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen “A”, Bjugstad, Smith – Purcell, Grimaldi, Hudler – Howden, MacKenzie “A”, Thornton.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene “C”, Larsson, Moore, Warsofsky, Helgeson, Severson – Blandisi, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Pietila, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Kennedy.