Peklo / Reporty / Zase o gól, ďáblové nezvládli první třetinu

Zase o gól, ďáblové nezvládli první třetinu

Domácí ostrované nastoupili do zápasu po porážce od Letců z Filadelfie s jasným cílem. Získat důležité body pro postup do vyřazovací části letošního ročníku NHL. Od samého začátku tak oba týmy hrály rychlý hokej. Devils měli možnost si zahrát přesilovou hru, ale díky špatné rozehrávce se do protiakce dostal John Tavares a nastřelený puk do tyčky málem skončil za Kinkaidovými zády nebýt pohotové reakce Kyla Palmieriho. Po krosčeku Balndisiho se chvíli hrálo 4 na 4 a dokonce měli domácí přesilovou hru, kterou dokázal využít tečí Anders Lee. Trenéru Hynesovi se zdálo, že Keith Kinkaid byl Leeem blokován (bruslí mu přišlápl hokejku) a tak si vyžádal přezkoumání situace. Videorozhodčí neshledali nic neobvyklého a gól byl uznán. 1:0!
Hostující ďáblové se nemohli zformovat a v jejich rozehrávce vládl chaos. Domácí měli možnost hrát další čtyři přesilové hry, ale Keith Kinkaid všechny jejich pokusy zneškodnil. V první periodě měli více ze hry domácí
Střely: 10-6

Druhé část se odehrávala v podobném rytmu jako ta první, ze hry měli více domácí Islanders. V první pěti minutách stihli Isles několikrát vy střeli, trefit tyčku a dokonce odehrát přesilovou hru. Za ďábly využil úniku Blake Coleman, ale těšně před zakončením byl podražen, ovšem bez povšimnutí rozhodčích. V polovině druhé periody již měli domácí za sebou sedm přesilových her, ovšem dokázali využít jen jednu. Krásnou šanci měl český útočník Pavel Zacha, ale jeho střelu zblokoval obránce. Na druhé straně výborně chytal Keith Kinkaid, zneškodňoval jednu střelu za druhou. Asi největší šanci doposavadního zápasu měl John Moore, který po přesné přihrávce od xxx z pravé strany mířil do odkryté branky, ale Jaroslav Halák se stihl včas přemístit. Domácím se podařilo skóre navýšit po učebnicové akci, kdy Ho-Sang křižnou přihrávkou našel Anthonyho Beauvilliera a ten puk „uklidil“ pod víko Kinkaidovy branky. 2:0!
Ke konci třetiny byl faulován Taylor Hall a tak si hosté měli možnost zahrát druhou přesilovou hru, která pokračovala i v poslední části základní hrací doby.
Střely:  16-10
Do poslední části vlétli Devils jako střela, během prvních dvou minut si dvě akce připravil Taylor Hall, následován Adamem Heriquem a Pavlem Zachou. Hosté se ale nenechali zaskočit a stále se snažili útočit. Vždy stále vbrance nepropustný Jaroslav Halák. Nejaktivnějším hráče Devils byl jednozančně Taylor Hall. Přece jenom existovala spravedlnost a Ďáblové si mohli také připsat do skóre branku. Při přesilové hře si roumněli Zacha, který vypálil od modré, Quenneville, který clonil před brankou a Adam Henrique, který si počkal na odražený puk. 2:1!
Po kontaktním gólu uzavřeli Devils domácí v jejich třetině a vytvořili si velký tlak. V posledních 2 minutách základní hrací doby byl vyloučen Steven Santini a možnost vyrovnání se vzdalovala. Emočně vypjaté utkání dospělo až do bitky mezi Lovejoyem a Leem, kde měl trochu navíc hostující hráč. Vše uklidnili rozhodčí a mohlo se utkání dohrát. Devils jej dohrávali pouze ve třech, díky vyloučení Lovejoye.
Střely:  12-11

New York Islanders  2:1  New Jersey Devils
(1:0, 1:0, 0:1)

1. Lee (Boychuk, Tavares), 38. Beauvillier (Ho-Sang, Chimera) – 52. Henrique (Quenneville, Zacha)

Vyloučení: 3:10 + Lovejoy 5min za bitku, Lee 5min za bitku  Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 13.766   Střely na branku: 38:27  (10:6, 16:10, 12:11).

Jaroslav Halák (NYI) – 26 zákroků, 96,3% úspěšnosti, čas na ledě 59:13

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, Kapla, Santini, J. Moore – Palmieri, Zajac (A), Hall – Blandisi, Henrique, Cammalleri (A) – B. Bennett, Zacha, Quenneville – Noesen, Coleman, Wood.

Vynechali: Merrill, Prout, Josefson, Prout
Sestava Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Hickey, de Haan, Seidenberg, Pelech – Quine, Tavares (C), Lee – Chimera, B. Nelson, Ladd (A) – Ho-Sang, Beauvillier, Jo. Bailey – Clutterbuck (A), Prince, Gionta.

Vynechali: Hamonic, Strome, Mayfield, Cizikas, Kulemin, Berube

Rozhodčí: Nicholson, Peel – Miller, Murchison

• Michael Kapla nastoupil ke svému debutu v NHL. Je to šestý nováček v této sezoně, který debutoval.
  • Do sestavy se vrátil po třinácti zápasové pauze Michael Cammalleri
  • Keith Kinkaid pochytal 36 střel a dosáhl 94,7% úspěšnosti.

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …