Peklo / Reporty / PHI – NJD 2:4 – Ďáblové vezou z Philadelphie vítězství!

PHI – NJD 2:4 – Ďáblové vezou z Philadelphie vítězství!

Předposlední i poslední přátelák čeká New Jersey s Philadelphií Flyers. Ten první z nich se odehrál ve Wells Fargo Center, a jak dopadl, to si můžete přečíst níže.

Lepší vstup do zápasu zažili hosté. Hned ve druhé minutě totiž donutili Neuvirtha k těžkému zákroku proti střele Kylea Palmieriho. V čase 3:00 šli navíc do vedení, když do střílené přihrávky Damona Seversona vložil svou hokejku Tuomo Ruutu a puk skončil až v brance. Pak byl vyloučen domácí útočník Ryan White a na konci přesilové hry mohl skóre navýšit Stempniak, ale sám před brankářem se neprosadil. V 10. minutě bylo vyrovnáno, jelikož Del Zotto dostal po výborném napadání Letců nabito na modrou čáru a Chris Porter tečoval jeho střelu za záda Keitha Kinkaida. Posléze se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Bellemareův pokus lapil hostující gólman. Flyers hráli jednoznačně lépe od první inkasované branky a po zásluze si vybojovali přesilovku pět na tři, kterou využil Wayne Simmonds. Po první periodě tak Philadelphia vedla 2:1.

Druhá perioda vyšla lépe New Jersey. Nejprve totiž hosté srovnali v přesilové hře, když prvně Kyle Palmieri trefil tyčku, na druhý pokus ovšem hůl Adama Henriquea, od níž se kotouč odrazil do branky soupeře. Ve 38. minutě bylo na straně bílo-černo-červených ještě veseleji, jelikož Travis Zajac po akci vedené na levé straně dopravil puk za záda Michala Neuvirtha. Dvacetiminutovka číslo dvě se tak nesla ve znamení zlepšené hry Devils a zaslouženě získaného vedení.

Do třetí třetiny Letci poslali do branky místo Neuvirtha Jasona LaBarberu. Ten mohl mít práci hned ve 45. minutě, ale Damon Severson naštěstí pro něj v dobré šanci minul branku. Na druhé straně se toho dlouho moc nedělo, Ďáblové totiž velmi dobře bránili své vedení. Šanci si Flyers vytvořili až v 58. minutě, ale tvrdou ránu Del Zotta dokázal vyrazit Kinkaid. Do protiútoku posléze pádil Tlustý, ale jeho bekhend byl neúspěšný. Domácí to poté zkusili bez gólmana se šesti hráči v poli – nejprve Gionta minul prázdnou branku, pak se ale prosadil Travis Zajac a bylo hotovo.

Ve zkušebním prodloužení po obrovské chybě brankáře LaBarbery rozhodl o výhře New Jersey Jacob Josefson. Devils tak vyhráli v přípravě i třetí zkušební prodloužení tři na tři.

GIFY Z BRANEK NALEZNETE V PŘENOSU NA ONLAJNY.COM (po kliknutí zde)

Philadelphia Flyers 2:4 New Jersey Devils
10. Porter (Del Zotto, Gagner), 16. Simmonds (Giroux, Del Zotto) – 3. Ruutu (Severson, Josefson), 23. Henrique (Palmieri, Josefson), 38. Zajac (Severson), 60. Zajac

Střely 29:27 (12:9, 7:9, 10:9)

Tři hvězdy zápasu: 1. Travis Zajac, 2. Chris Porter, 3. Damon Severson

Flyers: Neuvirth (41. LaBarbera) – Schultz, Streit, Del Zotto, Medveděv, Manning, L. Schenn – B. Schenn, Giroux “C”, Voráček “A” – Porter, Gagner, Simmonds “A” – Read, Laughton, Umberger – VandeVelde, White, Bellemare
Devils: Kinkaid (Schneider) – Schlemko, Larsson, Merrill, Severson, Helgeson, Gelinas – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Henrique “A”, Josefson “A”, Ruutu – Stempniak, Kalinin, Tlustý – Matteau, Zacha, Gionta

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett (ilustrační)