Peklo / Reporty / Devils vyválčili vítězství nad Sabres až v prodloužení

Devils vyválčili vítězství nad Sabres až v prodloužení

Proti Buffalu se do brány opět postavil Cory Schneider. Hned po dvou minutách jsme viděli bitku. V netradiční roli se objevil Carter proti Folignovi. Carter dostal ale těžký zásah a z ledu byl odveden poměrně otřesen. Úvod zápasu byl ve znamení nepřesností z obou stran a také byl poměrně agresivní především ze strany Sabres. První náznak větší šance měli v 6. minutě Devils, kdy se do přečíslení 3 na 2 dostávali Jágr – Zubrus – Zajac, kombinace se však nezdařila. Hosté nezůstávali pozadu a vždy byli připraveni vyrazit do rychlého protiútoku. V polovině 1. třetiny namazal obránce Sulzer  Sabres Zajacovi přímo mezi kruhy, Enroth v brance byl však rychlý. V 2. polovině 1. třetiny Devils začali mít na ledě optickou převahu. Bohužel se to nijak výrazněji neprojevilo. Hrálo se téměř 7 minut bez přerušení a hra rychle ubíhala a měla dobré tempo. Minutu před koncem třetiny měla velkou příležitost Patrikova lajna, ale bohužel přihrávku Bernier před Enrothem nezpracoval. Pár vteřin před koncem skvěle presovali Bernier a Henrique, puk dostali na Patrika před branku a ten bohužel trefil jen tyčku. Z tohoto tlaku si alespoň Devils vybojovali přesilovku 14 vteřin před koncem třetiny. Za nedovolené bránění proti Henriquovi byl vyloučen Ehrhoff.

Střely 9-3

Před začátkem třetiny přišla zpráva, že se Carter již nevrátí, kvůli tržné ráně v obličeji. Druhou třetinu jsme tedy zahajovali 1 minutu a 45 vteřin dlouhou přesilovou hrou. Na poslední půlminutu z trestu se Devils dokázali usadit v pásmu, 3x vystřelili, ale bez úspěchu. V čase 3:30 se dostali do situace 2 na 1 Eliáš a Bernier, Eliáš situaci řešil sám, podařilo se mu vystřelit, ale Enroth opět na místě. V 5. minutě byl vyloučen Loktionov za sevření puku. Obdobně jako Devils, tak i Sabres se dokázali usadit až ve 2. polovině PP, tu ale Devils celkem bez problémů ubránili. V 9. minutě se do situace 2 na 1 dostali Brunner a Loktionov, Lokti se ale zbytečně vyvezl k mantinelu a střílel tak z většího úhlu a neúspěšně. V 11. minutě byl za podražení vyloučen Marek Židlický. Sabres sehráli přesilovku dobře a Devils se poprvé osvobodili až za 70 vteřin. Střely a kombinace Sabres byly nebezpečné, Devils ale však zvýšili své číslo úspěšně ubráněných oslabení. Ovšem za necelé půl minuty šli Devils opět do oslabení, opět podražení, tentokrát od Marka Fayneho. V polovině oslabení se 2 na 1 dostali Eliáš a Zubrus – ten dokázal vystřelit poskakující puk, střela ale nebyla nebezpečná. I toto oslabení se podařilo ubránit. Druhá přesilovka v podání Sabres již nebyla tak dobrá. Do konce třetiny se již nic nezměnilo.

Střely 15-10

Hned v 1. minutě jsme viděli velké šance na obou stranách. Henrique vybojoval za brankou soupeře puk, předložil před bránu Ryderovi, ten ale těsně minul a puk vylétl ze třetiny a založil tím útok pro Sabres, kteří se tak dostali do přečíslení 2 na 1. Naštěstí neúspěšného. V 5. minutě Bernier vybojoval přesilovou hru. Za hákování seděl Flynn. A odseděl si celé dvě minuty. Ani v polovině 3. třetiny nedošlo k žádné změně ve skóre. 7. minut před koncem byli opět Zajac a Zubrus osamoceni před Enrothem, ale ten chytal opravdu skvěle a šanci zneškodnil. I v závěru třetiny byli Devils stále aktivnějším a nebezpečnějším týmem, vše ale bohužel končilo na Enrothovi.

Střely 23-13

Prodloužení probíhalo klasicky. Střídaly se rychlé útoky s protiútoky, ale oba týmy si dávaly pozor a k žádným výrazným přečíslení nedocházelo. Necelou 1. minutu před koncem si však zavezl puk do pásma Bernier a z levé strany vymetl Enrothovi šibenici! Devils 1-0!

Střely celkem 24-15

NEW JERSEY DEVILS 1-0 BUFFALO SABRES

64:19 Bernier – Greene, Henrique

Devils: Schneider – Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Volčenkov, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Eliáš, Henrique – Bernier, Loktionov, Carter – Ryder, Josefson, Janssen

Sabres: Enroth – Sulzer, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Weber, Pysyk – Stafford, Hodgson, Moulson – Ott, Leino, D’Agostini – Girgensons, Ennis, Adam – Foligno, Flynn, Scott.

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.