Peklo / Reporty / Neuvirth zkolaboval, na ledě Flyers bez bodu

Neuvirth zkolaboval, na ledě Flyers bez bodu

Jelikož Flyers mají ještě šanci postoupit do vyřazovacích bojů, dal se očekávat útočný hokej. A skutečně to tak z počátku zápasu vypadalo. Oba týmy se pravidelně střídaly na návštěvě v soupeřově útočném pásmu, brankaři měli plné ruce práce. Změna skóre přišla až v 8. minutě, kdy se v přesilové hře po nahrávce Claudea Girouxe do odkryté branky skóroval Brayden Schenn. Velkým šokem byl v osmé minutě kolaps českého gólmana ve službách Flyers Michala Neuvirtha. Ten se z ničeho nic skácel k zemi a zůstal nehybně ležet. Po několika minutovém ošetření byl na lehátku převezen do nemocnice a jeho post zaujal Anthony Stolarz. Domácí se z nepříjemného zážitku otřepali rychle, ve dvanácté minutě po levé straně ujel Colin  McDonald a svým prvním gólem v této třetině vyškolil ukázkovým blafákem Coryho Schneidera. 2:0!
Velkou šanci na snížení stavu měl Adam Henrique, když ujížděl po pravé straně, ale v posledních chvíli mu puk uskočil. V posledních vteřinách se na ledě začaly projevovat emoce a po zákroku Colemana, který natlačil útočícího soupře na svého gólmana Schneidera. Všichni hráči se zapojili do strkanice, dokonce to vypadalo, že si Simmonds a Coleman „vjedou do vlasů.“
Střely: 16-10

Ve druhé třetině se hostující Devils snažili o zvrat, ale po postupu hladoví Letci si nenechali tuto možnost ujít. Skvěle bránili a nedávali hostům moc šancí na střelu či pěknou akci. O pozdvižení se postarali Wayne Simmonds a Dalton Prout, kteří neudrželi nervy na uzdě a vyříkali si to stručně v pěstním souboji. Za nesportovní chování museli led opustit právě Daton Prout a o pár minut později i Dale Weisse. Změna stavu skóre se v 31.minutě postaral Jordal Weal, který navýšil rozdíl na tři branky. 3:0!
Shozené rukavice ukázal i Travis Zajac, který jel bránit svého spoluhráče Kyla Palmieriho, který byl naražen na hrazení.
Střely:  9-10

Zápas gradoval a o strkanice či ostřejší zákroky nebylo nouze. Další „vyřizování účtů“ předvedli Adam Henrique a Brandon Manning a šli si odpočinou na trestnou lavici.
Gól cti přece jenom ze strany Devils padl, stalo se tak ve 49.minutě, kdy Pavel Zacha prodlužoval na Andyho Greena a ten netrefil přesně a do vlastní branky si puk poslal Claude Giroux. Trenéru Flyers se nezdálo postavení útočícího týmu na modré čáře a tak nechal celou situaci překontrolovat a ukázalo se se, že John Quenneville byl v ofsajdu. Rozhodčí tedy gól neuznali. Věčný provokatér Wayne Simmonds zapříčinil svým nevybíravým způsoben to, že on a Miles wood opustili ledovou plochu s trestem do konce utkání. Jeho rukavice v obličeji, kterou zezadu napadlo Milese Wooda byla pro rozhodčí dostačujícím impulzem. Hostující Devils hledali celý zápas klíč k tomu, jak vstřelit branku, ale jak střídající Michal Neuvirth, tak náhradník Anthony Stolarz, byli nepřekonatelní.
Střely:  16-12

Philadelphia Flyers  3:0  New Jersey Devils
(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
8. Schenn (Giroux, Gostisbehere), 12. McDonald (VandeVelde, Gudas), 31. Weal (Voráček, Del Zotto)

Vyloučení: 6:7 + Simmonds 5minut za bitku + do konce utkání ze nesportovní chování, Weisse 5minut za bitku  + do konce utkání za nesportovní chování a Prout 5minut za bitku  + do konce utkání za nesportovní chování Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 19,911 Střely na branku: 41:32  (16:10, 9:10, 0:0).

Radko Gudas (PHI) –  0+1, 2 střely, čas na ledě 10:14

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, Kapla, Prout, J. Moore – Palmieri, Zajac (A), Hall – Blandisi, Henrique, Cammalleri (A) – B. Bennett, Zacha, Quenneville – Noesen, Coleman, Wood.
Vynechali: Merrill, Prout, Josefson, Santini
Sestava Flyers: Neuvirth (8. Stolarz) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas, Manning – Weal, Giroux (C), Voráček – Simmonds (A), Filppula, B. Schenn – Konecny, Couturier, Weise – Bellemare (A), VandeVelde.
Vynechali: Lyubimov, Read, Cousins, Schultz, Vecchione, Mason

Rozhodčí: St.Pierre, Furlatt – Murchinson, Miller

• Rozhodčí rozdal v dnešním zápase více než 80 trestných minut.
  • Za posledních 15 zápasů, dokázali Devils sesbírat pouze 5 bodů za dvě výhry a jednu prohru v prodloužení
  • Michal Neuvirth (PHI) byl po kolapsu odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření
  • náhradník v brance Anthony Stolarz (PHI) zaznamenal 26 zákroků a připsal si tak své druhé čísté konto v kariéře.

Parťáci ze školy znovu pohromadě. Jsem rád, že ho zase vidím, říká Schneider

Poté, co Devils v minulé sezoně nedosáhli na vyřazovací boje, všichni asi tušili, že změna musí přijít. Věděl to i Cory Schneider, který má radost jak z příchodu veterána Briana Boylea, tak útočníka Marcuse Johanssona či jedničky letošního draftu Nico Hischiera. I brankářská jednička Ďáblů se byla ve středu podívat na rozvojovém kempu Devils. Samozřejmě, že padla …