Peklo / Ohlasy / Pavel Zacha: Je pro mě vše jednodušší, když hraji s Hallem

Pavel Zacha: Je pro mě vše jednodušší, když hraji s Hallem

Taylor Hall by tázán, zda-li se už v Prudential Center cítí jako doma.

,,Ještě ne,” odpověděl Hall. ,,Ale jakmile zde budeme hrát častěji, tak to přijde. Zatím je to pro mě vše nové, teprve se zajíždím. Máme novou šatnu, takže vůbec se tam dostat je občas pořádný oříšek. Je to pro mě trochu odlišné. Ale o tom tato část sezóny je, zvyknout si na nové věci a začít se cítit dobře v novém prostředí.”

,,Fanoušci dnes dobře fandili,” dodal Hall. ,,Pomohlo nám to vsítit pět gólů, bylo to fajn tu hrát.”

Komentář kouče Hynese na Taylora Halla.

,,Jeho práce byla velmi  dobrá. Zatím prokázal dobrý vliv na tým a odhodlanost k tomu, aby plnil věci tak, jak si přejeme. Prochází mnoha změnami jako hráč i jako člověk. Dnes jste to mohli vidět, bruslí a zároveň mu záleží na hře. Je to skvělé ho mít u nás.”

Hall a Zacha komentovali gól, který spolu vymysleli.

,,Bavili jsme se o tom ráno, o tvrdé práci v útočné třetině a chození do rohů,” řekl Hall. ,, Pokud se vám podaří na sebe navázat dva obránce, tak se může vytvořit místo pro někoho jiného. Bylo super vidět, že se nám to hned povedlo, po gólu jsme se tomu i zasmáli.”

,,Bavili jsme se o tom, co po mně Taylor chce. Že když jsem ve spodní části třetiny, tak se mám snažit natáhnout obránce a najít ho přihrávkou,” řekl Zacha. ,,Je fajn, že to fungovalo. Je to opravdu skvělý hráč.”

,,Je to hodně poznat, že s námi hraje, je to velmi nebezpečný hráč,” řekl Zacha. ,,Je pro mě vše jednodušší, když s ním hraji, jde to tak nějak samo.”

Hall taktéž připravil gól pro Bennetta, který měl pouze slova chvály.

,,Je to jedna z věcí, na které pracujeme. Zapojit naše obránce do útoku,” řekl Hall. ,,Myslím, že to byl Yohann (Auvitu), který si sjel k bráně a vytvořil tak místo pro Bennetta. Je opravdu výborné vidět, že věci, na kterých pracujeme, fungují.”

,,Hall mi poslal skvělou přihrávku, pro mě už to bylo hodně lehké. Myslím si, že tihle skvělí hráči hrají vždy s hlavou nahoře a vědí kam poslat puk. Ani se na ně nemusíte dívat, stačí mít hokejku na zemi, být připravený a ona ta přihrávka obvykle přijde sama. Byl to skvělý pas a snad se nám jich takových ještě hodně podaří.”

I kouč Hynes si všiml, že Bennett odehrál velmi dobrá zápas, ocenil jej tím, že prohlásil, že to byl jeho zatím nejlepší zápas v dresu Devils.

,,Má to v sobě, je výborný na otevřeném ledě,” řekl Hynes. ,,Ovšem jeho hra při hře 5 na 5 se musí zlepšit! I tak však dnes v noci ukázal, že může být hodně platný.

Dalším hráčem, který se předvedl ve velmi dobrém světle byl Yohann Auvitu.

,,Byl jsem strašně rád, že jsem mohl hrát na domácím ledě,” řekl Auvitu. ,,Jsem strašně šťastný, byla to má první zkušenost v Prudential Center. Byl jsem trochu nervózní před zápasem, ale pak to ze mě spadlo a mě se dařilo. Jsem za to strašně rád, moc jsem si to užil.”

Jeho výkon ocenil i Hynes, který si jej hodně pochvaloval.

,,Jde vidět, že se cítí lépe a lépe,” řekl Hynes. ,,Musí pokračovat v silové hře.”

Cory Schneider měl nastoupit do dnešního zápasu jako jednička, ale musel ho zastoupit Lindbäck, který předvedl třicet zákroků. Hynes řekl, že jeho plánem bylo, aby Lindbäck, Kinkaid i Wedgewood odehráli alespoň jedno celé utkání, což bylo splněno.

Sám Cory Schneider by chtěl chytat alespoň dva zápasy před startem sezóny, Ďáblům zbývají už pouze tři přípravná utkání.

Na závěr pro vás máme třešničku v podobě rozhovoru Pavla Zachy, který nám v češtině zprostředkovali Czech Media Services, za což jim velmi děkujeme!

Čtěte také

Ray Shero: Jednička draftu? Obrovská věc pro naši organizaci!

Devils měli draftovat z šestého místa. Na to, že budou volit jako první, byla šance pouze 8,5%. Štěstí ale tentokráte stálo při Ďáblech, kteří tak po pěti sezonách nezdarů mají cenu útěchy. A to pořádně velkou! Každý z týmů, které nepostoupily do play-off, měly šanci proskočit do první trojky. Ten nejhorší (Colorado) samozřejme největší, ten nejlepší (Islanders) …

Ďáble, co na to říkáš...?