Peklo / Reporty / Devils podlehli na vlastním ledě Coloradu 1-2

Devils podlehli na vlastním ledě Coloradu 1-2

Dnes v 01:00 našeho času se New Jersey Devils hostilo na domácím ledě Colorado Avalanche. Devils, kteří měli pouze průměrnou statistiku co se týče zápasů odehraných v “The Rock” (5-5-2), byli odhodlání přechýlit statistiku do kladných čísel. Proti však bylo Colorado Avalanche – tým, který sází jeden gól za druhým, avšak hodně gólů i inkasuje. V New Jersey se tak schylovalo k zajímavému zápasu, který sliboval zajímavou podívanou. Když si k tomu přičteme včerejší prohru Colorada na ledě Islanders, máme o motivaci vystaráno. Jak tedy probíhal samotný zápas?

New Jersey Devils 1-2 Colorado Avalanche

Branky Colorada: 23. Duchene (Johnson, Berra), 27. Barrie (Skille)

Branky Devils: 43. Palmieri (Zajac)

Průběh 1. třetiny:

Úvodní buly vyhráli domácí a utkání mohlo započít. Na začátku utkání šlo vidět, že oba dva týmy jdou do zápasu naplno. V průběhu první periody přebrali mírně iniciativu domácí, ale ke gólu to nevedlo. Když ne a ne vytěžit z dobré hry gól, tak alespoň přesilovou hru a skvělou šanci ke skórování. Na trestnou lavici usedl Blake Comeau za vražení na hrazení.  V oslabení se však ukázal hostující gólman Berra a stav tak zůstal nezměněn. Další průběh třetiny byl velmi vyrovnaný, hrál se velmi útočný hokej, ale žádný tým se nedostal k výraznější šanci. A jelikož se i zbytek třetiny odehrál v podobném duchu, tak se šlo do kabin za stavu 0-0. To co by se dalo Ďáblům vytknout bylo vhazování! To vyznívalo lépe pro hosty a to v poměru 3-13 !

Střely: 10-10

Průběh 2. třetiny:

New Jersey znova vyhrálo úvodní buly a hrnulo se do útoku. Bohužel to byli hráči Colorada, kdo šli do vedení. K puku se ve středu kluziště dostal Matt Duchene a se štěstím skóroval. Hned nato bylo vyloučen Eric Gelinas a domácí tak čekala další komplikace. Druhý gól si málem připsal znova Matt Duchene, ale tentokrát si Cory Schneider pro změnu své štěstí vybral a udržel kotouč před brankovou čárou. New Jersey se úspěšně ubránilo a vrhlo se do útočení. Do skvělé šance se dostal Stempniak, bohužel hned z následného protiútoku inkasovalo po střele Tysona Barrieho, který po skvělém pasu od Skilleho pokořil Schneidera. Domácím začalo téct do bot a to vycítil Jordin Tootoo, který svedl bitku s Eriken Johnsonem. Tootoo sice bitku vyhrál, ale Ďáblům to moc nepomohlo. Na hokejkách Devils se objevila nervozita, domácí kazili přihrávky a nic se jim nedařilo. To reflektovala i další slibná šance hostů v podání Chrise Wagnera, kterého ale domácí gólman vychytal. Utkání se trochu vyostřilo a byly k vidění tvrdé zákroky a potyčky. Po jedné takové šli v 33. minutě domácí na přesilovou hru a svitla jim jiskřička naděje. Domácí se ale ne a ne dostat k nějaké kloudné akci a ani tentokrát nikterak zvláštně neohrozili hostujícího brankáře. 4 minuty před koncem třetiny zahrál vysokou holí Tootoo a odporoučel se tak znova na trestnou lavici. Travis Zajac poté vyhodil puk přes mantinel a domácí šli do tří. Hosté tuto šanci však nevyužili a naděje Devils na bodový zisk v tomto utkání stále žila. Stav po druhé třetině byl tedy 0-2.

Střely: 19-19

Průběh 3. třetiny:

Zajac vyhrál ve 2. minutě třetí třetiny vhazování, k puku se dostal Palmieri a ihned po vhazování snížil na 2:1. Domácí rázem ožili a tlačili se do zakončení. O to se málem postaral Mike Cammalleri již o dvě minuty později, Berra však vytáhl skvělý zákrok. Devils pokračovali v nátlaku a další střelu – tentokrát Seversona – kryl znova pozorný Berra. Aktivní napadání trochu zbrzdilo nápor domácích a tak se hra trochu uklidnila. New Jersey však znova zatlačilo a šance střídala šanci. Avšak stejně tak střídal Berra zákrok za zákrokem. Pořád ta samá písnička. Domácí tlačí, ale naráží buď na koncentrovanou obranu a nebo skvělého Berru. Devils ještě minutu před koncem zkusili hru bez brankáře, ale hned na to se dopustili icingu a přišli o cenné vteřiny. Možná i ty nakonec chyběly. Devils podlehli Coloradu 1-2.

Střely: 25-28

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Eliáš “A”, Zajac “A”, Palmieri – Kalinin, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Guenin, Redmond – Landeskog “C”, MacKinnon, Duchene – Martinsen, Grigorenko, Iginla “A” – McLeod “A”, Söderberg, Comeau – Mitchell, Wagner, Skille

Rozhodčí: McCauley, Rank – Cherrey, Galloway