Peklo / New Jersey Devils / Zajac po jeho hattricku: Vyměnil bych to za výhru

Zajac po jeho hattricku: Vyměnil bych to za výhru

V dnešním zápase proti Chicagu si odehrál svůj debut John Quenneville.

Dvacetiletý Quenneville, 30. volba draftu roku 2014, odehrál 9:03 a nepřipsal si žádnou střelu. Na ledě se objevil celkem dvanáctkrát a moc času tedy nedostal. Svým debutem nepřekvapil, ale ani nezklamal. To, co ho však nejspíše netěší, je fakt, že si stihl připsat i dvě trestné minuty po faulu na Seabrooka.

I tak však potvrdil svou rychlost a vypadá to, že by z něj mohl být využitelný hráč pro NHL.

Samozřejmě jsem si užil svůj první zápas,” řekl Quenneville. ,,Jsem trochu zklamaný z prohry. Myslím, že jsme hráli hodně dobře a prohrát jsme si nezasloužili.”

Na to, jak se cítil odpověděl takto: ,,Bylo to dobré. Cítil jsem se postupem času lépe a lépe. Akorát jsem si tolik nevěřil při využívání mé rychlosti, to by se mělo zlepšit. Celkově to ovšem nebylo špatné a mám se tak od čeho odrážet.”

Kouč Hynes byl s debutem mladíčka spokojený.

,,Je fajn ho vidět hrát s námi,” řekl Hynes. ,,Dobře bruslí a má dobrou postavu. Pokaždé když byl na ledě, tak vypadal, že může předvést nějakou solidní akci. Myslím si, že to pro něj byl dobrý start a snad v tom bude pouze pokračovat.”

Do sestavy se vrátil po zranění Taylor Hall, který odehrál 19:49 a připsali si dvě střely, jeho další tři byly zblokovány. Očekávalo se, že se do hry bude pomalu dostávat, ale Taylor na to vlétl jako Ďábel. Za jeho nasazení ho pochválil i kouč Hynes.

Hallovi se líbilo jak tým hrál, a to i přes konečnou prohru v prodloužení.

,,To se prostě stane,” řekl Hall. ,,Po většinu utkání jsme hráli tak, že jsme se sebou mohli být spokojení. Pokud tak budeme hrát i nadále, tak přijde víc vítězství a více bodů. Myslím si, že oproti zápasu ve Winnipegu to bylo jako noc a den.”

Travis Zajac vstřelil druhý hattrick v jeho kariéře, ten první byl 31. března 2014 proti Panthers. Ani to mu však náladu moc nezlepšilo.

,,Je to fajn, ale vyměnil bych to za výhru, hlavně v těchto časech, kdy se nám moc nedaří,” řekl Zajac skromně. ,,Myslím, že jsme na sebe mohli být pyšní. Dobře jsme bruslili, dojížděli, bojovali…Naši rychlost jsme využívali více, než normálně. I tak jsme bohužel opět prohráli.”

Zajac je momentálně nejlepším Ďáblem s osmi góly a deseti asistencemi.

Zajímavosti

Kapitán Andy Greene nehrál posledních 12:53 třetí třetiny, do prodloužení pak ale nastoupil. Andy se totiž musel vrátit do kabiny kvůli problému s jeho vybavením.

Ve třetí třetině se hrál do času 08:57 do 18:04 bez jediného přerušení.

Skóre v Devils po základní hrací době je 5-6, v letošní sezóně navíc zatím odehráli nejvíce prodloužení ze všech týmů -11.

New Jersey ubránilo všechny čtyři přesilovky soupeře a z posledních sedmnácti oslabení tak zatím neinkasovali.

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …