Peklo / Preview / Harrold a Gelinas mimo zostavu, z Albany prichádza Fraser

Harrold a Gelinas mimo zostavu, z Albany prichádza Fraser

Diablom sa objavil v kalendári ďalší z tzv. day-to-day víkendov, kedy odohrajú dva zápasy za dva dni. Diváci v Prudential center včera videli ďalšiu prehru domáceho tímu, tentoraz Devils podľahli Montrealu Canadiens 4-2. Dnes môžu získať dva body, doma privítajú divízneho súpera z Philadelphie. Zápas začína o 1:00.

V prebiehajúcom ročníku sa tieto tímy stretli dvakrát, dovedna ich čakajú štyri zápasy (tretí dnes a posledný 8. Marca).

Prvé dva zápasy sa hrali v hale Wells Fargo Center – 9. Októbra sa z víťazstva tešili hráči Devils, bol to zároveň otvárací zápas sezóny, hostia z Newarku v zápase vyhrávali už 3-0, v druhej tretine sa však domácim podarilo vyrovnať stav stretnutia, ale v tretej tretine Diabli pridali ďalšie 2 góly a výhru spečatili gólom do prázdnej brány. Diabli stretnutie vyhrali 6-4, za hostí sa v zápase presadilo 5 rôznych strelcov, najproduktívnejším Diablom v stretnutí sa stal Michael Ryder, pri výhre si pripísal 3 body (1+2), Cammalleri strelil 2 góly.

Druhý zápas sa hral 11. Decembra, domáci od siedmej minúty stretnutia vyhrávali a hosťom nedovolili ani raz vyrovnať skóre zápasu. Jediný strelec hostí bol Martin Havlát.

Devils (13-20-7, doma 5-7-5) v poslednom zápase proti Canadiens prehrali. V bráne domácich sa predstavil Keith Kinkaid, vychytal 22 z 25 striel a jeho doterajšia bilancia v NHL je 1-2-2. Canadiens už v zápase vyhrávali 3-0, ale presnými zásahmi Rydera (44. minúta) a Cammalleriho (55. minúta) v tretej tretine dokázali Diabli znížiť na 3-2. Vyrovnať sa im však nepodarilo, český forward Tomáš Plekanec zakončil stretnutie gólom do prázdnej brány a stanovil na konečných 4-2. Pre Diablov to bola 16. prehra v posledných 20 zápasoch, v domácej hale sa im taktiež nedarí – v 17 zápasoch dokázali naplno bodovať iba 5-krát.   V posledných 5 zápasoch majú Diabli bilanciu 1-3-1 a v Metropolitnej divízii im patrí predposledná priečka. V 40 zápasoch dokázali pozbierať 33 bodov, čo ich v lige radí na 26. miesto.

Dnes sa do brány postaví Cory Schneider, v bráne sa naposledy predstavil 31. Decembra, kedy Diabli zamierili do Michiganu, aby odohrali posledný zápas v kalendárnom roku 2014 proti Red Wings. Schneider v zápase čelil 28 streleckým pokusom domácich, zneškodnil 25 a Devils prehrali na ľade Joe Louis Arény 3-1. Stále je najviac vyťažovaným brankárom ligy, nastúpil na 35 zápasov (12-18-4), druhý Frederik Andersen má na svojom konte o 2 zápasy menej.

Flyers (14-17-7, vonku 6-12-4) sa v sezóne tiež nedarí. Prehra 2-1 proti najslabšiemu tímu Východnej konferencie (Carolina Hurricanes) bola ich štvrtá v rade. V poslednom zápase sa tímu zranil kapitán Claude Giroux, obranca Hurricanes Justin Faulk korčuľou nechcene porezal  nohu kanadskému útočníkovi, ktorý po zápase povedal, že pravdepodobne je v poriadku a na dnešný zápas by mohol nastúpiť. Giroux má v prebiehajúcom ročníku 43 bodov (13+30) v 38 zápasoch. Flyers dnes čaká posledný zápas z náročného tripu, v ktorom odohrali zatiaľ 7 zápasov (3-3-1). Flyers sa v tabuľke nachádzajú na rovnakom mieste ako Devils.V 38 zápasoch dokázali získať 35 bodov, v Metropolitnej divízii im patrí 6. miesto, celkovo sú na 25. mieste (o jednu priečku vyššie ako Diabli).

Domáci sa dnes musia zaobísť bez obrancov Petera Harrolda a Erica Gelinasa. Harrold utrpel pravdepodobne zranenie hlavy v stretnutí proti Canadiens, kedy ho zasiahla hokejka Nathana Beaulieuho. Harrold taktiež zinkasoval hit na hlavu v piatkovom súboji proti Red Wings. Gelinas je chorý druhý deň v rade, príznaky mumps nemá. Vedenie povolalo z tímu Albany obrancu Marka Frasera na dnešný zápas. Z dlhodobo zranených obrancov bude Diablom stále chýbať kapitán Bryce Salvador a nováčik Damon Severson. Lou Lamoriello povedal, že najlepším obrancom Albany je Raman Hrabarenka, ale práve teraz je zranený (zlomená lícna kosť). Fraser je na farme jediným hráčom, ktorý má skúsenosti z NHL.

Kvôli miestu v zostave odchádza do Albany Joe Whitney, ktorý za hlavný tím odohral dva zápasy a strelil jediný gól Diablov v zápase proti Red Wings. Steve Bernier stále nevie, či v dnešnom stretnutí nastúpi, o jeho zaradení do zostavy sa rozhodne pred zápasom.

Diablom budú v útoku chýbať Ryane Clowe, Stephen Gionta a Jacob Josefson, ktorý je stále chorý. Josefson by sa mohol vrátiť pri najbližšom zápase v utorok proti Buffalu Sabres, čo znamená, že Mike Sislo poputuje na farmu.

Hosťom možno nenastúpi kapitán Giroux, ktorý sa zranil v poslednom zápase proti Canes. V zostave majú zraneného iba jedného hráča – Kimmo Timonena.