Peklo / Ohlasy / K zápasu proti Montrealu se nejvíce vyjadřoval GM Lamoriello a Eliáš

K zápasu proti Montrealu se nejvíce vyjadřoval GM Lamoriello a Eliáš

Některé z chyb, které Devils dělali pod vedením Pete DeBoera – moc vylučování, propadání obrany, impotence ve střílení gólů – se stále vyskytují i po změně kouče.

Ďáblům se je podařilo eliminovat v dnešní třetí třetině. Bohužel, dřívější chyby vyústily v konečnou prohru 2-4.

Michael Bournival vstřelil dva góly a brankář Carey Price chytil 22 střel. A získal tak 200. vítězství v kariéře.

,,Myslím si že první dvě třetiny jsme si nedali šanci,” řekl GM Lou Lamoriello, jehož tým má od trenérské změny 1-3-0. ,,Udělali jsme mnoho chyb a chyběla nám i disciplína. Myslím si, že až ve třetí třetině jsme hráli lépe. Navzdory tomu, co jsem řekl o prvních dvou třetinách, na šance to bylo vyrovnané. Montreal je dobrý tým. To bez debaty.”

Nedostatek gólů tak zůstává hlavním problémem Devils, také neschopnost ve vytváření šancí.

Po Bournivalovu gólu ve třetí třetině Jersey vycítilo urgenci ke vstřelení gólu a začalo se prát o tento zápas.

,,Líbí se mi, že bychom měli hrát opatrný, defenzivní hokej. Mohl by to být klíč pro nás. Akorát mi chybí trochu více se prát o odražené puky po našich šancích. V tom jsme pomalý.” Řekl Cammalleri.

Nový kouči se snaží o nový, propracovaný defenzivní systém, a snad se jim to i daří, jenže Devils chybí hlavně produktivita. Ďáblům se nedaří zatlačit ve správný čas na soupeře.

,,Musíte vědět, kdy to udělat,” říká Patrik Eliáš. ,,Někteří to umí líp než ostatní, držet se na puk, je to proto, že někteří mají více zkušeností a více dovedností, ale tito hráči si musí uvědomit, kdy je správné vytvořit nějakou super akci a kdy ne. První dvě třetiny jsme se o něco snažili, ale nedostávali jsme se dostatečně do útočné třetiny a nezatlačili jsme je dostatečně. A ani jsme dost nestříleli. Přesto to byla docela vyrovnaná hra. Tady musíme přesně přebrat otěže zápasu a udělat to, co jsme udělali ve třetí třetině.

Devils vystřelili na bránu ve třetí třetině 11 puků – teprve podruhé se jim podařilo vystřelit na bránu  a více střel ve třetině z posledních 4 duelů –  a druhou stranu šlo 13 střel na branku domácích.

,,Chviličku to trvá,” řekl Lamoriello na obranu nového systému. ,,Pořád to ještě nemáme zažité, ale systém nemůže za propadání v obraně nebo nedostatek disciplíny. Ale vrátili jsme se do zápasu. Nikdo si nemyslel, že bychom nemohli. Tak i tak musíte některé věci hodně zlepšit, to je jasné.”

Časté vylučování – s tím se celý tým pere od začátku sezóny. To je trochu překvapivé. Devils byli minulý rok na 2. místě NHL v nejmenším počtu trestných minut na zápas – 8,0. Tuto sezónu je to více než 9,2 minuty na zápas. Horší je jen Winnipeg.

Dnes byli vyloučení čtyřikrát a jednou inkasovali gól. Naopak třikrát hráli přesilovku, ale skórovat nedokázali.

,,Musíme se zítra ujistit, že do zápasu vtrhneme a budeme se snažit jít do vedení, ne znova dotahovat.” Nechal se slyšet Ryder, který dal gól po dlouhých 21 zápasech.

,,Je na nás, abychom hráli celý zápas jako dnes třetí třetinu,” řekl Eliáš. ,,Tu snahu co jsme měli ve třetí třetině musíme mít po celý zápas. Nefunguje to tak vždy, ale viděli jste co se stalo, když jsme začali hrát jednoduše a začali jsme tlačit puk do brány. Pokud tak budeme hrát zítra od začátku, budeme mít šanci.”

zdroj: Fire & Ice blog

zdroj obrázku: nhl.com