Peklo / Hlavní zprávy / S Merrillem jsme si sedli, ulehčil mi zápas, říká Santini

S Merrillem jsme si sedli, ulehčil mi zápas, říká Santini

Santini v sestavě a výhra. Odehrál letos první zápas, i tak ale vypadal, že do týmu patří dlouho. Všichni obránci hráli dobře. Kapitán Andy Greene v lajně s Benem Lovejoyem, Damon Severson s Kylem Quinceym a dvě “nové” tváře Steven Santini a Jon Merril ve třetí lajně, tak vypadalo obranné složení Devils.

„Bylo to super. Nevím, jak jinak to vysvětlit, prostě super. Úžasné,“ říká Santini o svém prvním bodu v NHL. V zápase odehrál necelých 12 minut, připsal si dva plusové body. „Hrát s Merrillem bylo dobré, sedli jsme si a ulehčil mi to. Víc se soustředil na obranu,“ pochválil svého spoluhráče.

Merrill odehrál skoro 14 minut, bylo to teprve podruhé z patnácti zápasů, co Devils vyhráli v sestavě s ním.

Kouč Hynes měl radost z obou obránců. „Santini hrál velmi dobře, s pukem se rozhodoval dobře. Do týmu přinesl energii, takový on je. Merrill hrál dnes také dobře, pohyboval se lépe než v dřívějších zápasech. Dobře spolu komunikovali,“ řekl Hynes.

Hynes měl problém po sobotní porážce s Capitals 2:6, s hráči si promluvil. A s Bostonem už to byla jiná písnička. Především Quincey pomohl brankáři Schneiderovi udržet čistý štít. „Kyle hrál opravdu dobře. Všímal si detailů ve hře, radost ho sledovat,“ chválí Hynes.

Zápas vynechal Travis Zajac kvůli nemoci, do Caroliny s týmem ale odcestuje a teprve se uvidí, jestli bude schopný hrát.

Kdo bude s Hurricanes chytat, se také neví. Pokud se však Schneider bude cítit dobře, půjde do brány on.

Pár sekund před koncem první třetiny P.A. Parenteau trochu zaváhal a nabídl Bergeronovi s Marchandem velkou šanci. Gólman Schneider zastavil puk doslova s milimetrovou přesností. „Rozdíl mezi dnešní výhrou a dalšími našimi prohrami byl v tom, že jsme se přesně takových situacím vyhýbali. Bylo to jedno zaváhání a už se neopakovalo. V dřívějších zápasech jsme to dělali často,“ vysvětluje Parenteau.

Do organizace Devils se opět vrací Reid Boucher, které si stáhli z listiny volných hráčů. Třetího prosince chtěli Ďáblové Bouchera poslat do Albany, z listiny volných hráčů si jej ale stihl vzít Nashville. Teď se opět vrací, jestli naskočí do zápasu s Carolinou, není jisté. Kouč Hynes je každopádně rád, že jej má zpátky.

„Je to dobře. Nikdy nechcete vidět takového hráče odcházet. Ale tehdy jsme museli udělat rozhodnutí. Chtěli jsme mu dát více času v Albany a bohužel si ho Nasvhille stáhl,“ vysvětluje Hall.

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …