Peklo / Preview / Devils hostí po dvou letech Colorado

Devils hostí po dvou letech Colorado

Dnes od půl 2 hrají Devils svůj druhý zápas proti Avalanche. V tom prvním podlehli Ďáblové v Pepsi Center na nájezdy 2-1. Pro Avalanche to bude po dlouhé době zápas v New Jersey. Naposled zde hráli 15. 3. 2012, takže téměř před dvěma lety. Tehdy v Newarku – světe div se – prohráli 1-0 po nájezdech, to je Ďáblové ještě uměli jezdit. I tento zápas si můžete níže připomenout.

16. 1. 2014    |    COL 2-1so NJD

15. 3. 2012    |    NJD 1-0so COL

Colorado má v měsíci únoru, jako jeden z mála týmů, hned 7 zápasů. Může za to především tento týden, který mají Avs velmi nabitý. Cestují totiž po týmech Východní konference, 4 z toho proti týmům Metropolitní divize. První zápas v únoru odehráli ještě doma v Pepsi Center proti Buffalu, to roznesli vysoko 7-1. Dvěma góly se například blýskli Landeskog a McGinn, za Buffalo se trefil exďábel Matt D’Agostini.

Tento týden odehrají Laviny 4 zápasy proti týmům Metropolitní divize. Postupně zavítají na led do New Jersey, poté hrají proti Rangers, Flyers a Islanders. Avalanche by tak mohli Ďáblům dost pomoci.

Bodování Avalanche vládne mládí. Hned čtyři nejproduktivnější hráči Avs jsou ročník 91′ anebo mladší. Nejproduktivnějším se 47 body (17+30) je Matt Duchene následován kapitánem Landeskogem – 43 bodů (16+27), nejmladší 19letý MacKinnon – 40 bodů (20+20) a O’Reilly – 39 bodů (20+19). Je to tedy pravý opak produktivity Devils, kde vládnou čeští harcovníci Jágr, Eliáš a Židlický.

Ďáblové dnes dopoledne neměli trénink, který byl zrušen z důvodu sněhové bouře. Doufejme, že se počasí umoudří a nebudeme mít v Prudential Center podobně komorní atmosféru, jako v zápase proti Blues.

V sestavě Devils dochází ke změně. Peter Harrold byl aktivován z IR a dnes nastoupí. Byl aktivován na základě zranění Antona Volchenkova, který má zranění v dolní polovině těla a jeho start byl nejasný. Aktivací Harrolda je tedy jasné, že Anton hrát nebude a na jeho místě bude právě Peter. Do brány se opět postaví Cory Schneider, ten tak bude chytat 4. zápas v řadě.

Zranění hráči

Avalanche: Paul Stastny (kotník), Alex Tanguay (koleno)

Devils: Anton Volchenkov (dolní část těla)

Colorado AvalancheJ. S. Giguere – Jan Hejda, Erik Johnson, Nate Guenin, Andre Benoit, Nick Holden, Tyson Barrie – Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon, P.A. Parenteau, Ryan O’Reilly, Matt Duchene, Jamie McGinn, Max Talbot, John Mitchell, Cody McLeod, Ryan Wilson, Marc-Andre Cliche, Patrick Bordeleau

New Jersey DevilsCory Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Pete Harrold – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Andrei Loktionov, Damien Brunner, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier

Čtěte také

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …

9 komentáře

  1. Ryder !

  2. Michal Kalous

    tak já dám Travise ať se neopakujeme :)

  3. Kubajs Rozdolský

    Henrique !

  4. Martin Chachan Kukurůza

    Dám Henriqueho… a když ho dá jinej, tak myslím jeho :cD

Ďáble, co na to říkáš...?