Peklo / Reporty / Nuda ve Washingtonu skončila lépe pro domácí tým

Nuda ve Washingtonu skončila lépe pro domácí tým

První třetina toho moc nenabídla. Ani jednomu celku se nedařilo udržet se v pásmu a vytvořit si nějakou větší šanci. Nejzajímavější byly asi dvě minuty po faulu Santiniho, kdy Capitals hráli přesilovku. Devils ji však dobře ubránili a skóre se tak neměnilo. Sami si v závěru vytvořili tlak a vybojovali si faul a přesilovou hru i pro sebe. Z ní odehráli jen nějakých 40 sekund a zbytek si přenesli do druhé třetiny.

Střely: 7:4.

Druhá třetina pokračovala ve stejném trendu jako ta první. Změnilo to až vyloučení Wooda, to sice nebylo potrestáno, ale domácí si vypracovali několik zajímavých šancí. Cory Schneider ovšem podržel svůj tým a pokračovalo se tak za nezměněného stavu. Krátce po polovině utkání se do obrovské šance dostal Wood, ale ani na dvakrát Holtbyho nepřekonal. Washington měl mírnou převahu, ale žádné větší šance nepřicházely. O největší vzrušení se tak na konci třetiny postaral Blandisi s Orlovem, kteří se poprali. Vítězně z toho vzešel mladík z New Jersey. Minutu před koncem Devils opět získali přesilovou hru, ale z ní neudeřili.
Střely: 7:5.

Stejně jako v první i druhé třetině dostali Capitals v první polovině třetiny možnost přesilové hry. Tentokrát se však dokázali prosadit. Jakub Vrána byl před bránou velmi pozorný, nejrychleji se zorientoval a odražený kotouč poslal za záda Schneidera.  O pár minut později mohlo být vyrovnáno, ale Woodovo únik Holtby pokryl. Blandisi se krátce na to dopustil podražení a v 52. minutě tak domácí opět čekala přesilová hra. Ta se jim nepovedla a navíc hned poté obdržel Connolly 4 minuty za ukázkovou sekeru a průpovídky vůči rozhodčím. Devils tak získali skvělou šanci k vyrovnání. To se jim ovšem vůbec nepovedlo. Svou výhodou naprosto pohrdli a nevytvořili si ani jednu šanci. Většinu času strávili snahou o udržení se v pásmu. Minutu a půl před koncem utkání se navíc krosčekem provinil Wood a bylo po zápase.

Střely: 10:6.

Washington Capitals 1:0 New Jersey Devils

Góly a přihrávky: 48. Jakub Vrána (Kuzněcov, Carlson)

Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 24:15 (7:4, 7:5, 10:6).

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, A. Greene, Santini, Merrill, Severson, J. Moore – Palmieri, Zajac, Hall – B. Bennett, Henrique, Wood – Noesen, Coleman, Cammalleri – Smith-Pelly, Rooney, Blandisi.

Sestava Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – Carey, Beagle, Winnik.

• Minulý zápas (29. prosince 2016), který spolu Devils s Capitals odehráli, byla jediná porážka, kterou od té doby doma Washington utrpěl. Tehdy prohrál 1:2 na nájezdy.
  • Ve Verizon Center šlo o tzv. ,,Military Night”. Tedy noc, která byla věnována vojákům. Capitals tedy při rozbruslení vyjeli na led v armádně stylizovaných dresech.
  • Ve třetí třetině se po špatném hitu zranil Michael Cammalleri, do zápasu se již nevrátil.
  • Devils nevyužili 4 minuty dlouhou přesilovou hru na konci třetí třetiny.
  • 15 střel za zápas je nejméně za zápas v celé sezóně.