Peklo / Reporty / Ďáblové nedokázali natáhnout šňůru na 3 zápasy

Ďáblové nedokázali natáhnout šňůru na 3 zápasy

Dainius Zubrus dnes nastoupil ke svému 1100- zápasu. Patrik Eliáš, který tento kulatý mezník pokořil v minulém zápase ale překvapivě nenastoupil. Na rozbruslení byl, ale poté odstoupil a bylo oznámeno, že z důvodu bolesti v oblasti horní poloviny těla vůbec k zápasu nenastoupí. Na jeho místo se tedy postavil Tedenby.

Oba týmy si byly vědomi důležitosti tohoto zápasu a podle toho také vypadal opatrný začátek z obou stran. Žádný tým neriskoval a poctivě se dohrávaly souboje. Ďáblové ale měli mírnou převahu. V 6. minutě si Ďáblové vybojovali první přesilovku, když byl přes ruce seknut Readem Gelinas. V této přesilovce Devils ale nevystřelili a tudíž nemohl padnout ani gól. O necelé 4 minuty později přišlo vyloučení i na straně domácích. Za hrubost byl vyloučen první faulovaný Eric Gelinas. Flyers potvrdili svoji tristní bilanci proměněných přesilových her, která se pohybuje kolem 10% a svoji PP nevyužili. Flyers byli nebezpeční především svými rychlými výpady. Jeden takový se nám stal osudným a v čase 14:29 se po střele Schenna dostali hosté do vedení. Neuběhla ani minuta a za hůl v obličeji musel na trestnou Zubrus. Při PP chtěl vyhodit Carter, ten byl ale podražen a podruhé byl vyloučen Read a síly na ledě se na téměř minuty vyrovnaly. Půl minuty před koncem třetiny byl opět vyloučen Read za vražení na hrazení, kdy nebezpečně atakoval Volchenkova. Půl minutu využít Devils nestihli a tak PP pokračovala ve třetině druhé.

Střely 5-6

Druhou třetinu tedy Devils započali v početní výhodě, ze které nám zbývalo ještě minuta a dvacet vteřin. Na konci PP si domácí vytvořili šanci, ale bohužel přesilovka zůstala nevyužita. V polovině zápasu měli Devils jasně na vrch, dokázali si vytvořit souvislejší tlak v pásmu a také se dostali do vedení v počtu střel. Bohužel ale chyběl důraz v zakončení. Necelých 9 minut před koncem byl vyloučen za držení Volchenkov. Flyers naštěstí svůj náskok nenavýšili. Devils postupně ke konci třetiny svůj tlak zvyšovali a 2 minuty před koncem Jágr nastřelil dokonce tyč a trochu štěstí nám dnes zatím chybělo. Ve druhé třetině se tedy skóre neměnilo.

Střely 11-13

I třetí třetinu začali Devils optickou převahou, drželi se v útočném pásmu, nevytěžili z toho ale nic a v 5. minutě 3. třetiny byl navíc vyloučen Jágr. PP Flyers byla nebezpečná, ale Marty podržel a atak ani tuto výhodu Flyers nevyužili ke zvýšení náskoku a Ďáblům tak stále scházel pouze jeden gól. V následujících minutách po přesilovce měli více ze hry i nadále Flyers a Brodeur se musel opravdu otáčet v brankovišti. V polovině 3. třetině se Devils naskytla přesilovka, kdy byl držen Jágr. V přesilové hře se odrazil obraz celého zápasu ze strany Devils. Naprosto bez nápadu, nedařili se krátké přihrávky a za celou PP jsme vystřelili pouze jednou na bránu. Necelých 6 minut před koncem dostal Henrique hokejkou do obličeje a tak jsme dostali další možnost srovnat. Po půl minutě bohužel zvonila  opět jen tyč po střele Rydera. Nic víc Ďáblové nevyprodukovali. Navíc byl ještě pár vteřin před koncem vyloučen Zubrus. Žádná změna se nekonala a tak Ďáblové darovali Fylers vítězství 1-0

Střely 14-21

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …