Peklo / Reporty / I přes střeleckou převahu prohráli Devils v Montrealu

I přes střeleckou převahu prohráli Devils v Montrealu

Ďáblové v Bell Centre prohráli 2:3, ačkoliv měli o 12 střel více.

První šanci měl v druhé minutě Marek Židlický, který si sjel na přihrávku Zubruse, jenže brankář Price byl na místě. O tři minuty později měl brankář Canadiens mnoho práce po nahození Faynea, jelikož na brankovišti se pokoušel prostrčit puk za brankovou čáru Jágr. Následně se Devils dostali do vedení – psala se 12. minuta, Volchenkov napálil kotouč od mantinelu a Bernier ho tečoval bezprostředně před Pricem – 0:1! Poté se dlouho nic nedělo – až v 18. mintuě v dobré příležitosti jen těsně minul branku Adam Henrique. Canadiens se trápili a ne a ne dostat se do nějaké větší příležitosti. Defenziva Devils pracovala skvěle. 1:46 před koncem prvního dějství fauloval Michael Bournival (hákování) a Ďáblové hráli první přesilovku v zápase. V poslední sekundě měl po pokusu Gelinase šanci Bernier, ale Price byl připraven a tak šly oba týmy do šaten za stavu 0:1.
Střely: 5:11

Druhou třetinu otevřela povedená střela Henriquea ve 22. minutě, kterou zastavila až horní tyč brankey Careyho Price. Poté byl vyloučený Michael Ryder a Montreal měl možnost dostat se do hry. Na jejím konci měl dobrou příležitost Gorges, ale branku minul. Ve 26. minutě od modré prudce vypálil Židlický, jenže Price byl na jeho střelu připravený, dobře jí viděl a tak jí kryl. Ve 29. minutě prostrčil Desharnais od mantinelu na Reneho Bourquea, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Následně Devils nedokázali potrestat vyloučení Ellera. Hra se poměrně vyrovnala, oba týmy se spoléhaly na dobrou práci svých zadních řad. Ve 36. minutě mohl ale potrestat chybu domácího celku Jaromír Jágr, ale Price nepřekonal. Poté byl vyloučený Dainius Zubrus a Montrealští měli dobrou příležitost zvrátit utkání ve svůj prospěch. Po přihrávce Markova měl šanci Pacioretty, branku ale naštěstí minul. Podruhé už se ovšem nezmýlil – střelou k tyči po pasu od Markova poslal Montreal do vedení 2:1. Další šanci měl následně Plekanec, ale jelikož si musel zpracovat puk, nebyla jeho střela úplně optimální. Následovalo aktivní střídání formace Zubrus-Zajac-Jágr, ze kterého pramenily nějaké šance, ale Price je všechny pochytal. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí Montreal.
Střely: 4:11

Ve 43. minutě mohl Bernier vyrovnat svou druhou brankou v zápase, jeho střela totiž Priceovi propadla, ale za brankovou čáru ke vší smůle nedošla. Ve 45. minutě se podařilo vyrovnat na 2:2! Ke střele napřáhnul Michael Ryder a nekompromisně propálil Price! Devils byli na koni a resultovala z toho další šance, kterou ale nevyužil Zajac, jelikož trefil bránícího hráče. Ve 48. minutě ale mohl vrátit domácímu týmu vedení Plekanec, který dobře vystřelil z boku, jenže Brodeur vyrazil puk betonem. Následovaly další dvě velké šance – nejrpve pálil po Desharnaisově přihrávce Gallagher, poté se pokoušel na Brodeura vyzrát Pacioretty – brankář ale svůj tým podržel. Montreal pokračoval v tlaku a pramenila z toho branka – Galchenyuk tečoval střelu Emelina a rozjásal Bell Centre. V 52. minutě unikli Canadiens do přečíslení 2 na 1 a Plekanec na sebe vzal zakončení, které bylo nakonec nepřesné. V 54. minutě byl za vyhození puku mimo ledovou plochu vyloučen Andrei Markov a Devils tak měli výbornou příležitost vyrovnat. Ale hned v úvodu měli šanci domácí – Pacioretty unikal sám a následně dorážel Eller, ani jeden ale Brodeura nepřekonal. První polovina přesilové hry byla velmi nevydařená, druhá už byla o něco lepší. Šance si vytvořili Brunner, Zubrus i Ryder, ale ani jedna neskončila v síti. 50 sekund před koncem opustil Brodeur klec. Gól už ovšem nepadl, Montreal tak získal dva body.
Střely: 8:7

Montreal Canadiens 3:2 New Jersey Devils
29. Bourque (Desharnais, Subban), 37. Pacioretty (Markov, Desharnais), 50. Galchenyuk (Emelin, Bourque) – 12. Bernier (Volchenkov, Henrique), 45. Ryder (Fayne, Gelinas)

Střely celkově: 17:29

Canadiens: Price – Subban, Markov, Emelin, Gorges, Murray, Diaz – Briere, Plekanec, Gionta, Pacioretty, Desharnais, Gallagher, Galchenyuk, Eller, Bourque, Moen, Prust, Bournival
Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Bernier, Brunner, Loktionov, Ryder, Sestito, Josefson, Janssen

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.