Peklo / Ohlasy / DeBoer:”Ak by sa to stalo Crosbymu, nastala by 4. svetová vojna”

DeBoer:”Ak by sa to stalo Crosbymu, nastala by 4. svetová vojna”

Diabli sa predstavili na ľade Pittsburghu Penguins, kde sa im nepodarilo ani raz skórovať a duel prehrali futbalovým výsledkom 1:0. Pre hráčov Devils to znamená piatu prehru v rade (0-3-2) a v posledných 14 zápasoch sa z víťazstva radovali len 3-krát. Za túto sezónu majú zatiaľ bilanciu 9-12-4.

O osude zápasu rozhodol hviezdny ruský útočník Jevgenij Malkin v poslednej časti hry, víťazný gól zaznamenal v čase 2:32 . Víťazstvu pomohol aj stopercentný výkon Marc-Andre Fleuryho – vychytal všetkých 29 striel hostí. Dnešný shutout bol jeho piaty v sezóne, čo ho v tejto štatistike radí na prvé miesto spomedzi všetkých brankárov.

Diabli do zápasu vstúpili bez niekoľkých zranených hráčov a zápas nedohrali ďalší traja – Jaromír Jágr (pravdepodobne zranenie hlavy), Patrik Eliáš a Stephen Gionta (zranil si nohu pri blokovaní strely). Ani jeden zo zranených hráčov nebol prítomný pri tlačovke tímu a vedenie neposkytlo žiadne nové informácie ohľadom týchto hráčov.

Gionta blokoval strelu Paula Martina v prvej tretine a do akcie sa viac nevrátil. Eliáš sa taktiež zranil v prvej tretine, zrejme má poranený lakeť.

Jágr sa ocitol na ľade v druhej časti hry, Bortuzzo mu ramenom zasiahol hlavu pri domácej bránke a český útočník sa viac v zápase neobjavil. Rozhodcovia neudelili žiadny trest, chvíľu pred nárazom vyzýval Tootoo Bortuzza k pästnému súboju, no ten odmietol. Tootoo bol na ľade aj pri tomto nebezpečnom hite, no práve bekčekoval, a tak nič nezaregistroval. Neskôr viackrát vyzýval Bortuzza na súboj, ten však všetky ponuky odmietol.

Predtým, ako duel opustil, si Jágr pripísal tri strely na bránu, čím sa v historických tabuľkách osamostatnil na treťom mieste. Za celú kariéru poslal český veterán 5 160 striel na bránu, dnes prekonal Ala MacInnisa (5 157). Druhý Marcel Dionne má  na svojom konte 5 366 striel.

“Myslím, že to bol úplne zbytočný zákrok”, reagoval na Bortuzzov hit kouč DeBoer,”Ak by si takýto zákrok dovolil niekto z našich chlapcov na (kapitána Penguins Sidneyho) Crosbyho, tak by nastala 4. svetová vojna. Nezáleží na tom, či ho zasiahol ramenom alebo lakťom, stále to však nemení nič na fakte, že to bol úder do hlavy.” Na záver dodal, že keď liga uvidí tento zákrok, podnikne primerané kroky a celý problém rozumne vyrieši.

“Mám dojem, že sme hrali presne tak, ako sme za daných okolností museli,” povedal Schneider, tretia hviezda zápasu. “Ešte pred začiatkom zápasu nám chýbalo pár zranených hráčov a cez zápas sme prišli o ďalších troch. Urobili sme všetko pre to, aby sme zápas vyhrali, no puk jednoducho nechcel ísť do ich bránky. Je hrozné prehrať ďalší zápas. Stretnutie sme dohrávali len s tromi útočnými formáciami a myslím, že sme si zaslúžili o trochu lepší výsledok”. Schneider duel opustil s 22 zákrokmi a úspešnosťou zákrokov nad 95%.

Hráči New Jersey prestrieľali svojho súpera 29-23, prehitovali ho 31-23, no na strelenie gólu to nestačilo. Pre tím to znamená tretiu prehru v sezóne, v ktorej nedokázali svojmu súperovi streliť ani jeden gól – druhýkrát za posledné 4 zápasy – šesťkrát v tejto sezóne bol ich počet gólov v zápase 1 alebo 0.

Diabli sa v tretej tretine museli spoľahnúť iba na 9 útočníkov, čo pre niektorých znamenal dlhý čas na ľade. Damien Brunner hral 9:09 v tretej tretine, celkovo 20:41. Adam Henrique sa dnes vrátil do zostavy po malom zranení hornej časti tela a odohral 20:11, v tretej tretine sa jeho ice-time vyšplhal na 7:32.

Najviac vyťažovaným útočníkom Diablov bol Mike Cammalleri, ktorý odohral 23:21, v tretej tretine 8:08.

Gomez, ktorý v nedeľu podpísal zmluvu kvôli početným zraneniam tímu, mal ice-time 22:10 a bol to jeho prvý súťažný zápas od minulého Apríla, kedy si naposledy obliekol dres klubu NHL – Floridy Panthers.

“Stále na sebe pracujem”, povedal novinárom. “Samozrejme chcem poďakovať najmä dvom ľuďom – sú to Vladimír Bure (fitness tréner) a Mike Vasalani (silový a kondičný tréner Devils). Je to česť hrať v NHL a byť opäť späť a vôbec nezáleží, či hráte 20 alebo 5 minút, je skvelé byť naspäť”.

Gomez sa hneď v úvode zápasu objavil na pozícii prvého centra, tvoril útok s českými útočníkmi Eliášom a Jágrom, no pre zranenia nakoniec nastupoval v útoku s Ruutuom a Brunnerom. Henrique zase tvoril útok s Cammallerim a Bernierom. Tretí útok tvorili Jordin Tootoo, Jacob Josefson a Dainius Zubrus.

Henrique pochválil hru celého mužstva: “Hrali sme dobre fyzicky, naši hráči rozdávali hity. Myslím, že sme odviedli dobrú prácu. Spoluhráči hrali skvele v tretej tretine, tak ako minulý zápas proti Ostrovanom. Nanešťastie, nemali sme veľa možností striedať kvôli zraneniam, ale aj tak si myslím, že celý tím držal spolu a hral tvrdo po celých 60 minút.”

Taktiež povedal, že sa cíti zdravý a zastavil sa aj pri presilovkovej “tutovke” z prvej tretiny: “Takéto šance musím premieňať, najmä proti tímom ako sú Tučniaci. Takže je to určite sklamanie, no ak budeme pokračovať v takomto štýle, určite sa dostavia aj výhry.”

Diabli sa tento kalendárny rok stretnú proti Pens ešte raz, 29. Decembra si duel zopakujú v Prudential Center. Tootoo verí, že sa mu podarí pomstiť svojho spoluhráča. “Nechystám sa zabudnúť jeho číslo dresu, sezóna je dlhá. ale musíme sa hlavne starať o zranených chlapov v šatni a opäť nájsť víťaznú cestu.”

Diablom chýba hneď niekoľko hráčov zo základu – Travis Zajac (dolná časť tela), Martin Havlát (dolná časť tela), Ryan Clowe (otras mozgu) a obrancovia Jon Merrill (bolesti v pravej ruke) a Bryce Salvador (dolná časť tela). Do akcie sa našťastie vrátil Adam Henrique, ktorý vynechal duel proti Ostrovanom kvôli zraneniu hornej časti tela. Diabli boli v nedeľu nútení podpísať zmluvu so Scottom Gomezom.

Ak sa do akcie nevrátia ani útočníci Jágr, Eliáš a Gionta, tak bude vedenie nútené povolať minimálne 2 útočníkov z nižšej ligy. Jediný extra útočník na tripe je pravý krídelník Michael Ryder, ktorý bol v zápase písaný iba ako zdravý náhradník.

Najbližší zápas Diabli odohrajú v Kanade, kde sa predstavia na ľade Toronta Maple Leafs. Zápas sa hrá zo štvrtka na piatok o 1:30 v noci.

zdroj: blog Fire & Ice

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …