Peklo / Reporty / Devils po neskutečném obratu vítězí, Nashville srazili v prodloužení

Devils po neskutečném obratu vítězí, Nashville srazili v prodloužení

Po opatrném začátku se do první šance dostali Devils. V deváté minutě zakončoval z levého kruhu Pavel Zacha, ale český mladík neuspěl. Skórovat se nepovedlo ani Smithu-Pellymu, jenž několikrát zakončoval v těsné blízkosti Rinneho. Následně se Devils dostali do další šance, teč Adama Henriquea i nyní skončila v držení Rinneho.
Branky začaly padat až v poslední čtyřminutovce. Matt Irwin nahodil na branku, kde se puk o Kinkaida odrazil ke Kevinu Fialovi, jenž dal branku, která se v jeho kariéře bude řadit mezi ty lehčí. Tento stav ale trval minutu a sedmnáct sekund. Taylor Hall se po střele Kylea Quinceyho dostal k dorážce a na hranici vysoké holi vyrovnal. Do kabin šli ale spokojeněji domácí. P.K. Subban si najel před Kinkaida, který jeho pokus zápěstím propustil za záda.
Střely na branku: 11:12

Do druhé třetiny vstoupili nabuzení domácí, kteří se brzy dostali do dvoubrankového vedení. Craig Smith našel před brankou Kevina Fialu, jemuž stačilo poslat puk di prázdné branky. Švýcarského hokejistu s českými kořeny nedokázal pohlídat Damon Severson. Aktivita Predátorů pokračovala a vyvrcholena byla další brankou. Roman Josi se dostal ke střele od modré čáry, kterou prostřelil všechny včetně Keitha Kinkaida. Domácí se ještě dostali v závěru do výborné šance, ale Calle Järnkrok z dobré pozice nevstřelil pátou branku.
Střely na branku: 26:17 (15:5 ve druhé třetině)

Nástup do třetí třetiny ovšem vyšel hostům na jedničku. Po pětadvaceti se nejdříve po dorážce prosadil Michael Cammalleri, kterého třicet sekund na to napodobil také kapitán Andy Greene, jenž se prosadil klinicky podobným pokusem. Devils tak měli devatenáct minut na vyrovnání téměř ztraceného stavu. Devils ovšem dále aktivní nebyli a do střeleckých pozic se nedostávali.
V pětačtyřicáté minutě to zkoušel Viktor Arvidsson, jenž svým pokusem ovšem trefil jen tyčku. Poté se ovšem hokejisté z Newarku dostali do útočného pásma, kde střelou z mezikruží vyrovnal Adam Henrique, neskutečné se stalo uvěřitelným. Bláznivé utkání tak dospělo až do prodloužení, kde byli lepším celkem domácí. V poslední minutě ovšem ujel Taylor Hall, jenž našel u levé tyčky najíždějícího Michaela Cammalleriho. Zkušený útočník následně zařídil neuvěřitený obrat.
Střely na branku: 42:22 (16:5 ve třetí třetině)

Nashville Predators 4:5pp. New Jersey Devils
17. Fiala (Irwin, Ribeiro), 20. Subban (Wilson), 27. Fiala (Smith, Ribeiro), 35. Josi (Ekholm, Järnkrok) – 18. Hall (Quincey), 41. Cammalleri (Greene, Zajac), 41. Greene (Fiddler, Lappin), 53. Henrique (Zajac, Hall), 65. Cammalleri (Hall)

Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 17 113. Střely na branku: 42:22 (11:12, 15:5, 13:4 – 3:1).
Sestava Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban (A), Irwin, Josi (A), Y. Weber, Granberg – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Ribeiro, C. Smith– Åberg, C. Wilson, Fisher (C) – Järnkrok, Liambas, F. Gaudreau – Watson.
Sestava Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – A. Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey– Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Quenneville, Zacha, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.