Peklo / Hlavní zprávy / Devils – Flyers 5:2, Jágr dal hattrick

Devils – Flyers 5:2, Jágr dal hattrick

Devils stále doufají v lepší zítřky, jak řekl v předzápasovém interview Tootoo: “Už nyní hrajeme každý zápas play off.” Jersey odehráli velmi napjaté, emotivní utkání s dlouholetými divizními rivaly.

Do branky se postavil po 36. v sezóně Cory Schneider. Mohl se těšit z parádního výkonu i z výhry.

1.třetina

Nový rok Ďáblům začal prohrou 2:4 v Prudential Center s Montrealem. Na tu dali rychle zapomenout a vstoupili do utkání úplně jinak – s čistou hlavou. Na ledě se rychle odehráli 2 bitky a ty jakoby signalizovali, že Devils se bude dařit. Nejdříve se popral Tootoo s Rinaldem a prohrál, poté se do sebe pustili Sestito s Rafflem. když opět vyhrál hráč Flyers – Raffl.

S Jágrem na ledě přišla první možnost Devils. Netrvalo dlouho a Jágr byl vidět znovu, tentokrát už při skórování své první branky v zápase a celkem 7. v sezóně. 1:0 vedli Devils. Asistence: Henrique. Emery chyboval při rozehrávce za brankou, nechtěně poslal kotouč Henriquemu a ten ho prodloužil na Jaromíra, který už neměl žádnou potíž dát gól.

V 16.minutě se nechal vyloučit Umberger za vysokou hůl proti českému obránci Marku Židlickému. Češi hráli v tomto zápase velkou roli, ne-li klíčovou. ďáblové ji využili a byl u toho další český hráč – Patrik Eliáš zakončoval do prázdné branky z první, když dostal přihrávku přes šíři pásma a Emery se už nestačil přesunout. 2:0

To ovšem nebylo všechno v první třetině. Devils ještě přidali třetí branku z hole legendy Jaromíra Jágra. Jágr si sebral ztracený kotouč ve středním pásmu a poslal ho Emerymu nekompromisně pod lapačku. 3:0 a asi nejpovedenější třetina Devils v sezóně.

střely: 10-5

branky: 14. Jágr (Henrique), 16. Eliáš (Havlát, Zajac), 20. Jágr ( Gomez, Greene)

stav: 3:0

2.třetina:

Flyers reagovali vystřídáním brankáře. Místo Emeryho šel mladší Mason. Devils si ale stále hráli to svoje. Nenechali se rozhodit. Předvedli velký tlak v 5.minutě druhé třetiny. Pak se ukázal Cory Schneider, když skvěle zakročil, Devils se oklepali a rychle vyrazili kupředu, Gomez s Henriquem si vyměnili kotouč a Gomez zakončil prudkou ranou nad vyrážečku Masona, který má opačný gard. 4:0. Že by se začalo blýskat na lepší časy?

V dalším průběhu provětral Jágr lapačku Masona. Ve 33.minutě se už přepisovala historie, Jágr prožil jeden z mnoha svých třígólových večírků a stal se tak nejstarším hráčem v historii NHL, který skóroval třikrát za zápas. 5:0. V 36.minutě ještě mohlo přijít navýšení, ale Mason byl proti, brejk Tootooa a Sestita, přičemž nepřesně zakončoval druhý jmenovaný. Hostům se podařilo snížit ve druhé části na 1:5 z hokejky obránce MacDonalda, který dostal nabito do dobré pozice a zavěsil. 5:1.

stav: 5:1

střely: 7-11

3.třetina

Ve třetí části Devils svému protivníkovi nedali šanci duel zdramatizovat. Jedinou trefu třetí třetiny zaznamenal kanadský útočník Vincent Lecavalier, pro kterého to byl 7.gól sezóny. 5:2. V této periodě se už nedělo nic zásadního, Devils praktikovali čistou defenzivu, tak aby udrželi slibný náskok. Na ofenzivu se dá říct zapomněli, ale hráli co potřebovali a co stačilo na vítězství. Jediná střela na bránu Masona to jen dokumentuje. Flyers se zrovna také nevytáhli, vystřelili čtyřikrát.

stav: 5:2

střely: 1-4 (celkem: 20-18)

branky: 14. Jágr (Henrique), 16. Eliáš (Havlát, Zajac), 20. Jágr ( Gomez, Greene), 30.Gomez (Henrique, Larsson) 33. Jágr (Gomez, Helgeson) – 37.MacDonald (Voráček, B.Schenn), 46.Lecavalier (MacDonald, Del Zotto)

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Fraser, Židlický, Merrill, Helgeson – Henrique, Gomez, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Zubrus, Cammalleri, Ryder – Tootoo, Sestito, Ruutu

Philadelphia Flyers – Emery (Mason) – Grossman, Streit, Schultz, Coburn, MacDonald, Del Zotto – Raffl, B.Schenn, Voráček – Read, Bellemare, Umberger – Rinaldo, Couturier, Simmonds –  Lecavalier, L. Schenn, VandeVelde