Peklo / New Jersey Devils / Canes nestačily na Ďábly, Schneider měl blízko nule

Canes nestačily na Ďábly, Schneider měl blízko nule

Ďáblové zamakali a vyhráli druhé utkání v řadě. Pomohli k tomu Adam Henrique, Michael Cammalleri a samozřejmě Cory Schneider. Canes byli dnes do poloviny utkání slabším týmem, v druhé půlce začali dotahovat. Jak celý zápas probíhal se dočtete níže…
Úvod zápasu patřil hostujícím Devils, kteří si z minulého utkání odnesli pár rad a řídili se jimi. Zodpovědně bránili a forčekovali, Canes se tedy nemohli dostat do pásma a tím pádem ani k žádné šanci. První přišla až v páté minutě, kdy pozornost Schneiderea prověřil Rask. Na druhé straně měl v 6.minutě šanci Kyle Palmieri, ale mířil mimo. O chvili později rozjela střelecký kolotoč útočná formace Hall – Zacha – Parenteau, ovšem ani ti domácího góllmana nepřekvapili. V polovině třetiny byl za držení poslán na trestnou lavici Beau Bennett a hosté šli do oslabení. Během něho měl velkou šanci na otevření skóre Jeff Skinner, ale na Schneidera si nepřišel. Při druhém oslebení, za držení potrestán Damon Severson, pohrozil střelou od modré Justin Faulk, ale jeho střela jen těsně minula branku. A jelikož Carolina pět minut před první hvizdem špatně vystřídala, mohli jít Devils do první přesilové hry v zápase. Za největší šanci můžeme považovat tu z 18 minuty, kdy Cory Schneider fantastickým zákrokem zneškodnil pokus Matta Tennysona. V první třetině se skóre neměnilo.

Střely: 10-6

Úvodní minuty druhé části nepřinesly nic závratného. Hrál se opatrný hokej na obou stranách s občasnými potrápení brankáře soupeře. Útočná formace Hall, Zacha, Parenteau se zdála být na ledě nejaktivnější, český útočník Pavel Zacha prověřil soustředění Cama Warda střelou z blízkosti. Po několika dalších minutách hry se vytvořil malý závar před domácí brankou, travis Zajac si počkal na výhodnou pozici a opět pouze prověřil, zda Cam Ward sleduje hru. Naprostou parádu předvedla formace Henrique-Cammalleri-Palmieri. Pět minut před koncem druhé části si Severson na modré čáře našel přihrál Cammallerimu a nádherně našel před brankou postaveného Adama Henriquea, ten neměl problém puk dostat za nepřipraveného Warda. 0:1!
Do konce periody měli ještě domácí možnost si zahrát přesilovou hru, ve které předvedl Cory Schneider dva fantastické zákroky a udržel čisté konto.

Střely:  11-3

Do poslední části vstoupili Devils značně namotivování, jejich nadšení ale o tři minuty později překazil trenér Hynes, který si vzal taktický Timeout. Nadšení ze hry jim ale neopadlo, Adam Henrique se vydal sám na Warda, ale jeho střela minula branku. V polovině třetiny hostující gólman opět vytáhl famózní zákrok a nedovolil domácím vyrovnat. Ďáblové byli střelecky při chuti a díky přesným přihrávkám měl domácí brankář plno práce. Pěknou kombinaci předvedli Adam Henrique a Beau Bennett, zakončoval do odraženého puku Devante Smith-Pelly. Druhá branka z tohoto talku nepadla. Radovast se mohli ale Newarští. Beau Bennett zkontroloval z úhlu Wardovy betony, puk se odrazil na pravou stran a tam z otočky do protilehlého rohu pod horní tyčku poslal puk Michael Cammalleri. 0:2!
na další gól se nemuselo čekat ani minutu, od modré čáry vystřelil Hainsey, uk se odrazil od mantinelu a dojíždějící nováček Sebastian Aho v pádu překonal do té doby bezchybného Schneidera. 1:2!
necelé tři minuty před koncem třetiny treném Canes odvolal brankaře a poslal do hry šestého hráče. Po nepřesné přihrávce se k puku dostal Kyle Palmieri a samostatným únikem zakončil do prázdné bány. 1:3!
Jelikož Cam Ward i po gólu do prázdné branky zůstal na střídačce, Taylor Hall mohl střelou přes půlku hřiště skóre navýšit. Minul ovšem branku o pár centimetrů. Do konce utkání si již Devils uhlídali stav a tak se mohli radovat z vítězství.

Střely: 10-9

Carolina Hurricanes  1:3  New Jersey Devils

(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 53. Aho (Hainsey, Teravainen)35.Henrique (Cammalleri, Severson), 52, Cammalleri (Henrique, Palmieri), 59. Palmieri (EN)

Vyloučení: 2:4 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 8.998   Střely na branku: 30:18  (8:6, 11:3, 10:9).

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:20
Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, Severson, Quincey – Hall, Zacha, Parenteau – Cammalleri, Henrique, Palmieri – Kalinin, Zajac, Lappin – Wood, Smith-Pelly, Bennett.
Vynechali: Boucher, Josefson, Gazdic

Sestava Hurricanes:  C. Ward (Altshuller) – Slavin, Pesce, Hainsey, R. Murphy, Hanifin, Tennyson – Skinner, V. Rask, D. Ryan – B. McGinn, J. Staal, Nordström – Aho, Teräväinen, Stempniak – Nestrašil, McClement, Stålberg.
Vynechali:  Dahlbeck, Lindholm, Läck

Rozhodčí: St. Laurent – Mclsaac, MacPherson – Alphonso.

• Jaccob Slavin (CAR) dnes nastoupil k jubilejnímu 100. utkání NHL
  • Andy Greene (NJD) dnes nastoupil k l 350 utkání v řadě, ovšem musel led v průběhu hry opustit.