Peklo / Ohlasy / Greene musel odstúpiť zo zápasu, Schneider pochválil spoluhráčov za predvedený výkon

Mužstvo kouča Johna Hynesa dnes vyhralo na ľade Caroliny a pripísalo si druhú výhru za ostatné dva dni, keď dokázalo nadviazať na spoľahlivý výkon zo zápasu proti Bostonu Bruins. Jediným negatívom v dnešnom zápase bolo zranenie kapitána Andyho Greenea.

Greene stihol odohrať len prvú tretinu. Keď sa prvá časť blížila ku koncu, kapitán Devils sa postavil do strely Jordana Staala a letiaci puk ho nešťastne trafil do ľavej ruky a jeho výraz pri smerovaní na striedačku hovoril jasnou rečou. Diabli tak museli odohrať dve tretiny bez lídra defenzívy a len s piatimi obrancami.

Greenea tá strela trafila, začal tréner Hynes. Nie som si istý, čo sa stalo. Na zvyšok zápasu sme ho radšej odstavili z hry a uvidíme, ako sa bude cítiť o pár hodín neskôr. Nie, strela ho nezasiahla do tváre.

V prvých štyroch minútach druhej tretiny museli hrať hostia dokonca len na štyroch obrancov, pretože Kyle Quincey musel odísť do šatne, kde mu lekári museli zašívať poranenú bradu.

Diabli síce v zápase boli prestrieľaní pomerom 30-18, čo je najmenší počet streleckých pokusov v tejto sezóne v jednom zápase, no ukázali tímového ducha a urobili všetko pre to, aby si zo stretnutia odniesli dva body, pričom si vytvárali nebezpečné situácie a súperovi nedovolili ísť do brejkov.

Presne o to sme sa dnes snažili, pokračuje Hynes. Niekedy je to o niečo ľahšie. Spravili sme niekoľko dobrých rozhodnutí. Náš pohyb s pukom bol dobrý. Nedostávali sme sa do problémov s množstvom zbytočných strát a strát v strednom pásme. Predviedli sme naozaj inteligentný výkon a neskôr sme sa snažili vyhnúť zbytočnému vysedávaniu na trestnej lavici.

Hurricanes mali v zápase štyri presilové hry, ale ani jednu nedokázali využiť a dovedna zaznamenali v početných výhodách desať striel na bránu.

V dnešnom zápase sa náramne darilo trojici Cammalleri-Henrique-Palmieri, ktorí stáli pri zrode dnešného víťazstva. Cammalleri opäť potvrdil, že jeho obľúbený súper je Carolina, pretože zaznamenal gól a pridal asistenciu. V kariére nastúpil proti tímu z Raleigh dovedna na 23 zápasov, v ktorých si pripísal 11 gólov a deväť asistencií. Trojica hrala výborne na oboch koncoch ľadu.

Naším primárnym cieľom je odstaviť ich najlepšiu formáciu, povedal Palmieri. Dnes nastala zábavná situácia. Ostatné tri formácie sa pravdepodobne dostali do väčšieho počtu gólových šancí a my sme trávili veľa času v strednom a obrannom pásme. Dostali sme sa do útočného pásma, ale nedokázali sa tam udržať. Aj po tom všetkom sme však všetci traja odchádzali s tromi kladnými bodmi. Samozrejme, tá Cammyho prihrávka na Rica bola fenomenálna. Myslím, že si proste užívame spoločné chvíle na ľade. Dúfam, že v tom budeme pokračovať.

Významnú zásluhu na dnešnom víťazstve má aj brankár Cory Schneider, ktorý podal opäť spoľahlivý výkon. Sám ale priznal, že mu dnes spoluhráči uľahčili prácu. Stretnutie nakoniec opustil s 29 úspešnými zákrokmi.

Cítil som sa dobre, ale musím povedať, že spoluhráči predo mnou hrali naozaj výborne, povedal Schneider. Zblokovali veľa striel. Nie som istý, či (Hurricanes) mali v stretnutí aspoň jedno prečíslenie. Musíme oceniť spôsob, akým sme vyhrali ostatné dva zápasy. Nehrali sme stále oku lahodiaci hokej, ale bol efektívny.

zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice); NHL.com

zdroj obrázku: Gregg Forwerck/GettyImages, NHL.com