Peklo / Reporty / Ďáblové ztratili druhý zápas po sobě podobným způsobem

Ďáblové ztratili druhý zápas po sobě podobným způsobem

Ďáblům se po dobře odehraném zápase opět nepodařil zvládnout jeho závěr a v rozmezí dvou minut o něj přišli.

Začátek přitom nebyl vůbec špatný. Hned v úvodu dokázala první lajna hosty zatlačit a v úvodních minutách byli Devils aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Po necelých dvou minutách si Patrik Eliáš vynutil přesilovou hru, když mu hůl přesekl Landeskog. Po 15 vteřinách pálil Židlický, puk ležel volně mezi Giguerovými betony, ale dorážející Jágr se k němu dostat nemohl. V závěru přesilovky ještě z pozice mezi kruhy pálil Ryder, ale netrefil bránu a přesilovka zůstala nevyužita. V 5. minutě vybojoval puk na naší modré mladík MacKinnon a spolu s Perenteauem jeli na Greena 2 na 1. Perenteau vracel zpět na MacKinnona, ale Greene a Schneider v rozhodující okamžik dokázali zasáhnout. V 8. minutě šli naopak do přečíslení 2 na 1 Bruneer a Loktionov, Brunner zvolil střelu, ale Giguera nepřekonal. O minutu později se po rychlém výpadu a dobré přihrávce Harrolda do situace opět 2 na 1 dostali Henrique a Ryder, ti si puk mezi sebou vyměnili, Ryder však nastřelil pouze tyč. V polovině třetiny byl vyloučen za sekání opět hráč hostů Max Talbot. Ten zlomil hokejku tentokrát Faynovi. Úvod této přesilovky Ďáblům moc nevyšel, hosté dobře napadali, po půl minutě se však usadili. Ovšem ani z této přesilovky nic nebylo. 7 a půl minuty do konce si zahráli první přesilovku také hosté, když šel na 2 minuty za podražení Harrold. Tohle oslabení Devils odehráli poměrně s přehledem a i první přesilovka hostí zůstala bez využití. 4 a půl minuty do konce měli k dispozici Devils 3. přesilovou hru, opět však bez využití a zatím nepotvrdili 8. nejlepší PP v NHL. Na první gól jsme si počkali až do závěrečných vteřin. V čase 18:25 Gionta vybojoval puk ve středním pásmu, zavezl do pásma, posunul na Berniera, který najíždějícímu Carterovi přistavil puk a ten propálil Giguera.

Střely 11 – 6

Druhou třetinu začali hosté podstatně aktivněji a úvodní minuty se odehrávali spíše v pásmu Ďáblů. Hra byla neuspořádaná a ani jeden z týmů si v prvních minutách nevytvořil žádnou výraznější gólovou šanci. Po 6 minutách odkulhal z ledu Salvador držící se v oblasti ramena či klíční kosti, později se však do zápasu vrátil a tak se o nic vážnějšího pravděpodobně nejednalo. Po 9 minutách byl vyloučen za podražení Bernier. Přesilovka v podání hostů nebyla špatná, dokázali se téměř celé 2 minuty udržet v pásmu, ale na vyrovnání to nestačilo. Nejvýraznější šanci si vytvořil 5 vteři do konce PP Landeskog, který z kruhu posunul na MAcKinnona a ten zkusil překvapit Schneidera ze strany. Puk se potom pohyboval v brankovišti, Cory jej ale schoval. Za zmínku v druhé třetině stojí už snad jen přesilová hra hostí, kdy byl podruhé vyloučen za podražení Bernier. I toto oslabení zvládli domácí bez inkasování a Devils tak šli do kabin se stále jednogólovým vedením.

Střely 9 – 9

4. minuty po začátku Jágr střílel z úrovně brankové čáry do Giguera. Ten srazil puk za svá záda, ovšem puk k naší smůle zůstal ležet na brankové čáře. O minutu později šel na trestnou lavici za podražení Jágr. Prvních 60 vteřin zvládli Ďáblové perfektně, až poté se dokázali hosté usadit. 40 vteřin do konce pálil Landeskog a střelu tečoval Mitchell, avšak těsně mimo tyč a v následujícím souboji v rohu si nedovoleně pomohl proti Greenovi a síly se na půl minuty vyrovnaly. Poté začala 90vteřinová přesilová hra Devils. Ani nyní se domácí nedočkali navýšení náskoku. V 10. minutě vyslal Duchene O’Reillyho krátkou přihrávkou, Cory však zůstal nepřekonaný. V následujících minutách byli Ďáblové lepším týmem, dokázali se držet v útočném pásmu, hosté se nedokázali dobře dostat přes střední pásmo a nedovolili Coloradu usazení v útočném pásmu. To platilo až do závěrečných tří minut. To se hostům podařilo vytvořit si tlak, v čase 2:30 přede koncem odvolali gólmana. Ještě dvě minuty před koncem to vypadalo nadějně. Avalanche sice byli sice v útočném pásmu, ale nedokázali si uklidnit puk na hokejkách a kombinace byla dosti kostrbatá. Až 100 vteřin před koncem dostali hosté více prostoru, lajna Devils už byla na ledě dlouho, nestačila vystřídat a přerušit se nedařilo. 1:47 pálil od modré Barrie a osamocenému Parentauovi se podařilo tečovat. Situaci před Corym řešili špatně Merrill s Harroldem. Aby toho nebylo málo, 40 vteřin před koncem Devils špatně střídali a ujíždějícího Duchena musel faulovat Greene. V základní hrací době tuto přesilovku hosté nevyužili a šlo se do prodloužení.

Střely 8 – 9

V prodloužení se tedy pokračovalo v početní převaze Avs 4 na 3. Těm stačilo pouhých 28 vteřin na proměnění této přesilovky a Devils tak ztratili druhý zápas po sobě podobným způsobem. V čase 0:28 se trefil O’Reilly.

Střely 0 – 1

New Jersey Devils 1-2 OT Colorado Avalanche

18:25 Carter – Bernier, Gionta, 58:13 Perenteau – Barrie, Landeskog, 60:28 PP O’Reilly – Duchene, MacKinnon

Střely celkem 28 – 25

Prvního střelce neuhodl nikdo.

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …