Peklo / Reporty / Diabli vyhrali nad “Predátormi” 3-1!

Diabli vyhrali nad “Predátormi” 3-1!

Diabli dnes privítali na domácom ľade Predátorov, ktorí sú na čele celej NHL, a zásluhou dobrého výkonu vybojovali dva body za výhru 3-1. Postupne Huttona prekonali Adam Larsson, Eric Gelinas a Mike Cammalleri, ktorý dal gól do prázdnej brány. V Prudential Center odohrajú aj nasledovný zápas, v piatok privítajú “Modrokabátnikov” z Columbusu.

V zahajovacej zostave sa objavil aj mladý Damon Severson, ktorý dnes odohral zápas po boku Jona Merrilla.

Diabli začali zápas vo veľkom štýle, už po 58 sekundách otvoril skóre obranca Adam LarssonPatrik Eliáš prešiel do pásma po ľavom krídle, prihral nabiehajúcemu Larssonovi a ten presnou strelou do ľavého rohu otvoril skóre zápasu – 1-0. Pre Larssona to bol 3. presný zásah v sezóne.

Damon Severson nahodil puk od modrej, pred bránou tečoval Travis Zajac, ale strela išla mimo brány.

3:16 – prvá presilová hra v zápase – obranca Victor Bartley šiel na trestnú lavicu za vysokú hokejku. Diabli sa držali v pásme, Eric Gelinas pálil dvakrát od modrej, ale obe strely smerovali mimo bránu. Domáci sa však dočkali aj druhého gólu – čas 3:57 – Eric Gelinas dostal prihrávku od Gomeza, vystrelil, prepálil cloniacich hráčov, brankára Huttona a puk skončil až v bráne – 2-0. Gelinas skóroval po piatykrát v tejto sezóne, na gól čakal od 13. decembra.

Po druhom góle si tréner hostí Peter Laviolette vyžiadal oddychový čas.

Diabli boli v úvode zápasu aktívnejší, ale ich plány väčšinou stroskotali v strednom pásme, kde zbytočne prichádzali o puky.

V 6. minúte nahodil Bartley na teč, puk skončil na Schneideroej výstroji. O 3 minúty neskôr skúsil Santorelli prekonať Schneidera z ľavého kruhu do bližšieho rohu, Schneider puk vyrazil ramenom. V polovici prvej tretiny bolo stále skóre 2-0, pričom sa hostia v zápase k ničomu nedostali. Ďalšia akcia prišla z domácej strany, Travis Zajac prešiel do pásma po ľavej strane, prihrával pred bránu rozbehnutému Cammallerimu – puk skončil na Huttonovi, Jordin Tootoo sa pokúsil o dorážku, ale brankár hostí si s ňou poradil.

4 minúty pred koncom tretiny vyslal dobrú strelu z ľavého kruhu Tuomo Ruutu, Hutton bol pozorný a chytil puk do lapačky.

Hostia mali 3 minúty pred koncom tretiny možnosť prvej presilovky – 17:16 – Dainius Zubrus si šiel odpykať trest za nedovolené bránenie brankára. Nashville si nevytvoril počas početnej výhody žiadnu šancu, dvakrát strieľal Cody Franson, ale Schneidera neprekvapil.

Na konci tretiny šli do prečíslenia hráči hostí, Nystrom sa dostal pred Schneidera, ale americký brankár predviedol výborný zákrok pri Nystromovej kľučke do bekhendu.

Strely: 9-3

Hostia pôsobili už od začiatku druhej tretiny ako iný tím, dostávali sa do príležitostí, viac korčuľovali, dobre hľadali voľný priestor, čo vyústilo k ich prvému gólu. 2:11 – Bartley vystrelil medzi spleť hráčov pred bránou, puk sa dostal na Fisherovu hokejku a ten zakončil do odkrytej brány – 2-1.

Nasledujúca akcia hostí mohla byť opäť gólová – tlak hráčov na bránu, obrana Diablov si s nátlakom poradila. Ďalšiu strelu vyslal Roman Josi, jeho pokus skončil mimo brány. Hostia mali príležitosť aj pri Cammalleriho chybe v strednom pásme, Bourque prešiel do útočného pásma, vystrelil z pravého kruhu, Schneider si z jeho pokusom poradil. V ďalšej šanci sa ocitol Ribeirov útok – Ribeiro vystrelil zo stredu, Schneider chytil a k následnej dorážke nedošlo po dobrom zakročení obrannej dvojice Larsson-Merrill.

Na druhej strane sa črtal brejk pre domácich, Larsson v útočnom pásme našiel Zubrusa, ale jeho strela skončila na brániacom hráčovi.

Predátori si zahrali ďalšiu presilovku – 5:58 – Jacob Josefson hákoval kapitána Shea Webera. Na Schneidera smerovali štyri strely, Predátori strávili minútu a pol v útočnom pásme, ale vyrovnávajúci gól nepridali.

V 13. minúte sa do brejku dostali domáci hráči, Josefson prihral Harroldovi, ten vystrelil, ale obrana zablokovala jeho pokus. Ďalšiu šancu mal Gionta, ktorý strieľal z náprahu z miesta medzi kruhmi, Hutton chytil jeho strelu pravým betónom.

3 minúty pred koncom Schneider opäť podržal Diablov sériou dobrých zákrokov.

18:10 – Peter Harrold odišiel na trestnú lavicu za príliš veľa hráčov na ľade. Diabli hrali až do konca tretiny v oslabení a poctivo ju ubránili. Harroldov trest pokračoval aj v tretej treine, na trestnú si šiel sadnúť na posledných 10 sekúnd trestu.

Strely: 6-21

Do tretej tretiny vstúpili lepšie hostia, svojou aktivitou si vytvárali šance, ale ani jedna nepriniesla úspech. Na druhej strane sa do prečíslenia 2-na1 dostali Cammalleri a Zajac, Zajac sa snažil prihrať cez brániaceho hráča, ale ten mu to neumožnil.

Po 8. minútach hry si vyslúžil trest Shea Weber za držanie. Diabli poslali na bránu hostí dve strely – Gelinas strieľal od modrej, puk skončil v Huttonovej lapačke. Po ňom sa rozhodol pre strelu Zajac, ale netrafil bránu.

Ribeiro sa snažil v druhej polovici tretiny o prihrávku pred bránu na rozbehnutého spoluhráča, hráč Devils však dobre zasiahol a prihrávka cez neho neprešla. O 2 minúty neskôr vystrelil nebezpečne Cammalleri – Hutton bol pripravený. 7 minút pred koncom – Severson sa pokúsil o dve nahodenia na teč z pravej strany, obe strely zostali nevyužité.

Domáci si naďalej držali jednogólový náskok, čo prinútilo trénera Lavioletta odvolať Huttona z brány 2 a pol minúty pred koncom stretnutia. Nakoniec sa z ďalšieho gólu radovali domáci Diabli – Cammalleri bol pri prechode cez obrancu faulovaný, a tak mu rozhodcovia uznali gól kontumačne – 3-1.

Strely: 9-10

New Jersey Devils 3-1 Nashville Predators

Góly: 1. Larsson (Eliáš, Greene), 4. Gelinas (Gomez, Bernier), 59. Cammalleri (Fraser) – 23. Fisher (Smith, Bartley)

Strely: 24-34

Brankári: Cory Schneider (34/33, 97,1%SV) – Carter Hutton (23/21, 91,3%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Eric Gelinas (NJD), 2. Adam Larsson (NJD), 1. Cory Schneider (NJD)