Peklo / Reporty / Devils předvedli dokonalý obrat a v prodloužení porazili Nashville

Nashville Predators -New Jersey Devils
(32-21-11) – ( 30-27-7)
3.3.2016 – Bridgestone Arena, Nashville

1. Třetina

Devils vyhráli buly a mohlo se začít. Komentátoři ho zahájili zajímavým komentářem: ,,Yes, Ruutuu and Tootoo on the same line.” První střelu zápasu obstaral nováček Smith-Pelly, Rinne však neměl žádný větší problém. Na druhé straně se předvedl Kinkaid proti střele Neala. Žádná velká ofenzivní podívaná to nebyla, týmy se spíše neúspěšně snažily usadit v útočném pásmu. Pak přeci jen zatlačili domácí a Kinkaid měl co dělat aby zachytil dorážku Smithe. I s další střelou si Kinkiad poradil a v 6. minutě tak měl již 6 zákroků. Poté se hra trochu uklidnila a obránci Devils si mohli vydechnout. Ne však na dlouho protože v 8. minutě byl vyloučen Moore za hrubost. Tentokrát již Kinkaid Smithovi ve skórování nezabránil. Ten skóroval z první po skvělé přihrávce Webera. Domácí nepolevili a stále bušili do obrany hostů. v 11. minutě měl Kinkaid na kontě již 10 zákroků. Devils však dokázali vyrovnat hru dokonce si vynutit i přesilovou hru. Za vysokou hůl byl vyloučen Josi. Hned po vhazování vypálil Palmieri, ale Rinne si s jeho střelou poradil. Josefson vystřelil a k dorážce se dostal Palmieri, který se nemýlil! 1:1. Hned na to však byl vyloučen Larsson a Preds získali 3 minuty před koncem 1. třetiny zajímavou příležitost. A využili ji. Josi vyslal bombu, která se zastavila až v síti Devils. Predators si tak znovu vybojovali výhodu. Ve druhé třetině se již nic nestalo a šlo se tak do šaten za stavu 2-1 pro domácí.

Střely na branku v 1. třetině: 14-8

2. Třetina

Do první šance druhé třetiny se dostal Kalinin. Skórovat ale nedokázal. Na opačné straně se zjevil nikým nehlídaný Gaustad a tváří v tvář překonal Kinkaida. S výsledkem se pokusil něco udělat Schlemko, ale jeho střela byla sražeena do ochranné sítě. I v dalším průběhu třetiny byli lepší domácí a Devils měli co dělat aby neinkasovali znova. Od další pohromy ochránil Devils Kinkaid, když pokryl jedovatou střelu Fischera. Ve svém prvním zápase za Devils se prosadil Smith-Pelly! Ten dokázal puk, který propadl Rinnemu za jeho záda, dotlačit do brány. Domácí si vzali challenge, ale pouze ztratili jejich time-out. Devils gól nabudil a hnali se za vyrovnáním! Greene objel bránu a málem se mu podařilo puk protlačit až do brány. Nadvládu Devils dokázal Tootoo svou skvělou střelou. Ještě lepší zákrok však předvedl Rinne. Devils měli více ze hry a domácí hrozili hlavně z protiútoků. Reid Boucherse dostal do samostatného nájezdu, ale Rinne i na něm smlsnul. Před koncem třetiny ještě vznikl závar před Kinkaidem, ale gól z toho nebyl.

Střely na branku ve 2. třetině: 14-12

3. Třetina

Hra ve třetí třetině byla velmi vyrovnaná. Oba týmy se snažily získat v tomto zápase dva body. Hrálo se velmi plynule a druhé přerušení hry přišlo až v 6. minutě. Nashville se snažil hlavně neudělat chybu a dobře bránit. Devils si však po krosčeku domácího hráče mohli zahrát přesilovou hru. V ní se dostal ke střele  Zajac a vyrovnal stav zápasu na 3:3. V polovině třetí třetině se tak začínalo od nuly. Jednalo se o vůbec první střelu na bránu od New Jersey ve třetí třetině. Do samostatného  úniku se dostal Arvidsson,ale Kinkaid ho perfektně vychytal. Po inkasovaném gólu to byli spíše domácí, kdo se tlačil do zakončení. Ovšem ani pět minut před koncem třetí třetiny zůstával stav 3:3. Dvě minuty před koncem se musel vyznamenat Rinne. Svůj zákrok zvládl a tak se z protiútoku mohl prosadit Forsberg. 1:23 do konce třetí třetiny se vhazovalo před Rinnem, Devils si tak vyžádali time-out a vrátili se na led v 6 hráčích a bez Kinkaida. A risk bez gólmana se jim vyplatil! K odraženému kotouči se dostal Henrique a upravil na 4:4. Zápas tak mohl jít do prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině: 6-7
Střely na branku (celkově): 34-27

Prodloužení:

Devils byli aktivnějším mužstvem a vybojovali přesilovou hru. Rinne inkasoval dvě minuty za zdržování hry když přidržel puk mimo brankoviště. A Ďáblům se povedl dokonalý obrat! V prodloužení se znovu trefil Henrique a zařídil dva body pro hosty.

Střely v prodloužení: 0-5

Branky: 9. Smith (Weber, Forsberg), 18. Ribeiro (Josi, Forsberg), 23. Gaustad (Watson, Salomäki), 58. Forsberg (Smith) – 16. Palmieri (Josefson, Schlemko), 28. Smith-Pelly (Merrill, Kalinin), 50. Zajac (Schlemko, Palmieri), 60. Henrique (Smith-Pelly, Palmieri), 62. Henrique (Zajac,Moore)

Sestava:

Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Warsofsky, Merrill – Boucher, Henrique, Smith-Pelly – Kalinin, Zajac, Palmieri – Blandisi, Josefson, Kennedy – Ruutu, Gionta, Tootoo.

Sestava Nashville: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Bitetto, Ellis, Ekholm, Granberg – Järnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Watson.

Rozhodčí:
Skilliter, L’Ecuyer – Alphonso, Shewchyk.

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …