Peklo / Reporty / Podruhé za sebou vyšlo New Jersey střelecky naprázdno

Podruhé za sebou vyšlo New Jersey střelecky naprázdno

Devils opět ani neskórovali – tentokráte neuspěli na ledě Minnesoty.

Premiéru si v NHL odbyl obránce Jon Merrill, který na poslední chvilku nahradil Antona Volchenkova, jenž se zranil. Speciální zápas to byl pro Marka Židlického, který si zahrál poprvé od svého přestupu do Devils v Minnesotě, kde dříve působil. A samozřejmě také pro nám dobře známého Zacha Pariseho.

Hned v první minutě zahrozili hosté. Židlického střelu Harding vyrazil před sebe, kde byl Loktionov, ale ani ten neuspěl. Debut Merrillovi zhořkl v páté minutě, kdy byl faulován nešťastně Mitchellem a nohami napřed se sklouzl přímo do mantinelu – zvedal se pomalu a za asistence spoluhráčů opustil ledovou plochu (tento obrázek je vševypovídající). Následující přesilovku Devils nevyužili. První šanci a vůbec první střelu měli Wild v osmé minutě – Schneider jí zlikvidoval, jednalo se o pokus Koiva po přihrávce od Sutera. Na druhé straně poté neuspěl střelou z mezikruží Mattias Tedenby. V 11. minutě byl vyloučený Ryan Suter a Devils tak hráli druhou přesilovou hru. Tu taktéž nevyužili. Skóre se otevřelo ve čtrnácté minutě – do šance se dostal Jason Pominville, toho ale ještě vychytal Schneider. Brankář New Jersey zneškodnil i dorážku Niederreitera, ale na následný pokus Granlunda už byl krátký – 1:0. Druhý gól mohl posléze po přihrávce od Konopky přidat Dany Heatley, ale na Schneidera tváří v tvář nevyzrál. Poté stejně dopadl v šanci Fontaine. Wild přebírali iniciativu hry a byli aktivnějším týmem. Předtím to bylo na střely 6:1 pro Devils, následně 7:8 pro Wild. To prokazuje jasný vzestup hry domácího celku. 47 sekund před koncem fauloval Ballard a Devils tak měli třetí přesilovku v zápase. Tu část, která ještě zasahovala do první třetiny, ale v gól nepřetavili.
Střely: 8:10

Druhou třetinu začali Devils úplně stejně, jako první. Tedy střelou Židlického a dorážkou Loktionova. Výsledek byl taktéž stejný – neúspěšný. Přesilovou hru tak opět hosté nevyužili. Blízko, opravdu blízko gólu byli ve 23. minutě. Po důrazu Olesze u tyčky se puk objevil na brankové čáře, ale domácí obránci ho včas vyvezli. První přesilovku měl domácí tým ve 24. minutě po vyloučení Rydera. A oproti svému soupeři jí sehrál velmi dobře, vytvořil si totiž několik gólových příležitostí. Například Pominville, Parise a Heatley měli možnost skórovat, ale Cory Schneider svůj tým podržel. Na co už ale nestačil, byla akce z 28. minuty. Suter poslal puk na Pariseho, ten vystřelil nepřesně, ale ve zmatku těl v brankovišti dopravili domácí kotouč do branky – 2:0! Gól byl připsán Torreymu Mitchellovi. Wild měli následně možnost přesilové hry po vyloučení Jágra, jenže tu nevyužili. Minnesota nadále ovládala hru – další příležitost nevyužil po pasu Koiva Zach Parise. To bylo z druhé třetiny vše.
Střely: 9:5

Ve 44. minutě byl vyloučen Židlický a domácí tým tak hrál třetí přesilovou hru. Tu dokázal využít – Niederreiter našel zpoza branky Ballarda, ten vystřelil a puk lehce tečoval Dany Heatley – 3:0. Ďábly i nadále srážela nepřesná zakončení – například ve 49. minutě po přihrávce Brunnera střílel Loktionov v dobré příležitosti mimo branku Joshe Hardinga. Hosté věděli, že pokud chtějí ještě vybojovat nějakou naději, musí co nejdříve skórovat. O to se pokusili v 50. minutě, kdy po rychlé kombinaci pálil osamocený Zubrus, ale Harding se včas přesunul. Čas ubýval a Devils se stále nemohli dostat do nějakého tlaku. DeBoer se o to pokusil brzkým odvoláním Schneidera z branky – už 3 minuty a 34 sekund před koncem tak učinil. Jenže 2:25 před závěrečnou sirénou vyvezl puk Nino Niederreiter, ve středu kluziště ho předložil Jasonu Pominvilleovi, který dal na konečných 4:0. V závěru měl ještě šanci Kyle Brodziak, ale v úniku minul po bekhendovém blafáku bránu.
Střely: 3:4

Minnesota Wild 4:0 New Jersey Devils
14. Granlund (Niederreiter, Pominville), 28. Mitchell (Parise, Suter), 45. Heatley (Ballard, Niederreiter), 58. Pominville (Niederreiter)

Střely celkově: 20:19

Wild: Harding – Ballard, Stoner, Scandella, Suter, Brodin, Spurgeon – Koivu, Parise, Fontaine, Heatley, Mitchell, Brodziak, Niederreiter, Cooke, Konopka, Pominville, McMillan, Granlund
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Loktionov, Jágr, Tedenby, Henrique, Ryder, Olesz, Josefson, Brunner, Carter, Gionta, Bernier

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …