Peklo / Preview / Devils dnes doma hostí St. Louis Blues

Devils dnes doma hostí St. Louis Blues

V dalším zápase se Devils (6-3-2) utkají se St. Louis Blues (7-3-1), které uvítají na své půdě. Blues mají 5 vítězství v řadě, tuto vítěznou šňůru se Ďáblové pokusí přerušit a prodloužit tu svou – na 3 vítězné zápasy. Utkání je plánováno na 7:30. To  znamená 01:30 našeho času.

Poslední zápas Ďáblů: V sobotu v noci Devils hostili Columbus. Columbus má momentálně hodně zraněných hráčů a svůj debut si v bráně zažil brankář Forsberg. Nutno podotknout, že jeho výkon nebyl vůbec špatný. Modrokabátníci se i přes oslabenou soupisku snažili seč jim síly stačily, ale na výhru to nebylo.Výhru domácím zajistil svým prvním gólem Adam Larsson. Devils vyhráli po ne příliš pohledném výkonu 3:2 a vyhoupli se na druhé místo metropolitní divize.

Poslední zápas Blues: Blues hráli v pondělí proti rivalům Devils – New York Rangers. První třetinu nenechali domácí hosty ani rozkoukat. Skóre 1:0 a poměr střel 15:4 o tom skvěle vypovídají.Avšak když se hosté rozkoukali, stálo to za to.Druhá třetina skončila pro hosty 0:1 a na střely to bylo 8:17. Dvě třetiny jak na houpačce a fanoušci se těšili na třetí periodu. Ta nabídla skvělý hokej. Do vedení se dostali hosté, pak domácí vyrovnali a dokonce šli i do vedení. To se samozřejmě hostujícím borcům nelíbilo a o minut později skórovali. Zápas skončil v základní hrací době 3:3. A jelikož v prodloužení gól nepadl, šlo se na nájezdy. Tam byli úspěšnější hosté a po urputné bitvě vybojovali 2 body.

Pravděpodobný cíl dnešního zápasu: Hrát co nejvíce přesilovek. Samozřejmě, jedná se o věc, o kterou se usiluje každý zápas. V dnešním zápase by to však mohlo být ještě důležitější. Pro St. Louis je jejich největší slabina v bránění přesilovek. Celkově v NHL jsou až na 25. místě s úspěšností kolem 75%. Říkáte si, že Devils a jejich obranná hra v oslabení také vázne? Správně! Devils jsou v této tabulce druhým nejhorším celkem (68,8%).Horší jsou pouze Islanders. Ovšem přesilové hry – to je jiný šálek kávy. Ďáblové zde figurují na 3. místě s 26,3% úspěšností, před nimi je pouze Pittsburgh a Washington.St. Louis zaujímají aktuálně místo deváté s úspěšností 21,4%. Dnes se tedy dá předpokládat, že nejdůležitějším faktorem budou přesilové hry a oslabení.

Přiblížení St. Louis Blues

Otázka gólmanů: Elliott a Allen předvádějí skvělé výkony. Blues ani nemusejí střílet tolik gólu, protože jejich brankáři jich moc nepouštějí. Posuďte sami – Allen úspěsnost 94,4% ze tří zápasů, Elliot za osm zápasů úspěšnost 92%. Dnes proti Ďáblům by měl podle vyjádření Blues nastoupit Allen. To Cory Schneider – jasná jednička Ďáblů – se zatím trápí. S úspěšností pod 91% je až na 36. příčce v tabulce gólmanů. Nezbývá než doufat, že Cory se do toho dostane a bude Devils znovu větší oporou.

Nejlepší hráči hostů: Jestli byste měli vybrat nejlepšího hráče hostů, byl by to pravděpodobně Vladimir Tarasenko.V týmu vede tabulku v počtu vstřelených gólu i v počtu střel. Hlavně bych zmínil jeho počet střel – 48 v 11 zápasech. Nesmíme však opomenout jeho dva kolegy z formace. Alexandr Steen – k němu snad není co dodávat, skvělý hráč s opravdu málo slabinami. Jori Lehtera – nová tvář v týmu. Vyhrává hodně vhazování a je dvorním nahrávačem Tarasenka.

Obrana pevná jako skála: V obraně nalezneme další velká jména NHL. Alex Pietrangelo – jeden z nejlepších obránců ligy, má průměrný čas strávený na ledě přes 25 minut za zápas. Hraje ve všech situacích a nasbíral zatím šest bodů. Spolu s Bouwmeesterem tvoří výborný obranný val.

Blues můžou být daleko lepší než jsou teď: Blues hrají v centrální divizi a mají velmi silné protivníky. Pokud zlepší penalty killing mohlo by jim to hodně pomoci.

T.J.Oshie zatím tápe – v osmi zápasech neskóroval a měl pouze jednu asistenci. Stejně tak Patrik Berglund se poprvé trefil až v minulém zápase, do té doby měl jen asistenci.Svůj první gól vstřelil včera i Bouwmeester.

Hosté zatím střílí hodně málo gólů. z 11 zápasů pouze 27. Za Tarasenkem a Jadenem Schwartzem (5 gólů) zatím žádný výraznější střelec není. Blues tak vyhrávají zápasy hlavně díky skvělým gólmanům a obraně. Ďábly tedy může těšit fakt, že zatím hosté střílí málo gólů. Stejně tak mohou být rádi, že Paul Stastny dnes nenastoupí a pravděpodobně ani v příštím zápase, který sehrají tyto týmy o dva dny později.

Ale dost o hostech, přibližme si situaci Devils

Vítej zpátky, Berniere: Reid Boucher byl poslán do Albany a to je šance pro Stevea Berniera. Fire & Ice blog informoval, že na pondělním tréninku se Bernier sehrával se čtvrtou lajnou. Je tedy velmi pravděpodobné, že dnes nastoupí.Boucher toho moc nepředvedl. Proti Columbusu strávil na ledě 6 minut a 44 sekund a moc toho neudělal.Krom pár střel na bránu. Bernier bude hrát pravděpodobně taky tak nějak, možná i trochu více, pokud vystřelí pár puků a neudělá vážnější chyby, může se uchytit. Navíc pokud je tu na výběr mezi Bernierem a Tootooem, který znovu trénuje, volil bych Berniera. Tootoo se zatím moc nechytá.

Stálé míchání s lajnami: Zajímavější je to,co Peter DeBoer dělá s TOP 9 útočníky. Kvůli zranění Cammalleriho a Havláta zkouší stále nové kombinace. Zajímavé bude sledovat jak si povede lajna Clowe – Josefson – Brunner. Josefson by mohl být dobře namotivovaný což by mohlo být jak ku prospěchu, tak i neprospěchu věci. Uvidíme jak si s tím poradí.

Tato změna byla udělána kvůli tomu, že Adam Henrique byl poslán do lajny k Eliášovi a Ryderovi. Eliášovi by tato změna mohla prospět. Letošní sezónu totiž zatím tápe. Má pouze jeden gól a pět asistencí.Není to úplně špatná statistika, ale přeci jen jsme zvyklí na větší produktivitu a víc gólů. Henrique je na tom zatím dobře, vede v počtu vstřelených gólů. Pokud jim to bude šlapat, mohli by být dnes tou rozdílovou lajnou.

Schneider je #1, ale kdo bude #2?: K překvapení nikoho dnes v bráně znova nastoupí Cory Schneider. Zajímavější je, že obranné dvojice zůstanou beze změny – nastoupí Adam Larsson. Kdo však bude dvojkou? Clemmensen byl poslán na waivers list což znamená, že pravděpodobně bude hrát v Albany. To by mohla být šance pro Kinkaida. Ten byl v šesti zápasech za Albany výtečný – 93,1% úspěšnost zákroků. Zároveň se nabízí možnost, že si Cory brzo odpočine a již brzo uvidíme v bráně Kinkaida.

Časté vylučování: Jak již bylo řečeno – dnes to bude pravděpodobně hodně o početních výhodách. Pokud se Ďáblové vyvarují zbytečných faulů a podaří se jim hrát pár přesilovek, mohli by mi dobrou šanci na vítězství. Nezbývá než doufat, že se domácí ponaučí ze svých chyb z minulých utkání.

Devils dnes nečeká nic lehkého, blues jsou kvalitní celek. Avšak je tu jedna výhoda pro Devils. Blues hráli včera 65 minut. Podaří se tedy Ďáblům využit jejich možné únavy?

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY

Devils: Schneider – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson – Zubrus,Zajac,Jágr – Eliáš,Henrique,Ryder –  Clowe,Josefson,Brunner –  Ruutu,Gionta,Bernier

St. Louis Blues: Allen – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Cole, Jackman – Schwartz, Backes, Pääjärvi – Steen, Lehterä, Tarasenko – Porter, Berglund, Lindström – Ott, Lapierre, Reaves

TIPUJTE NA FACEBOOKU PRVNÍHO STŘELCE ZÁPASU ZA DEVILS!