Peklo / Reporty / Zacha vstřelil svůj první gól v NHL, Devils vybojovali bod

Zacha vstřelil svůj první gól v NHL, Devils vybojovali bod

Ve velmi strhujícím utkání se nakonec z výhry a bodu navíc radovala Florida. Pavel Zacha se blýskl skvělou hrou a hlavně svým prvním gólem v NHL.

Utkání začalo v rychlém tempu, oba týmy se oťukávaly, ale více ze hry měli domácí Panthers. Alexander Barkov pohrozil třemi střelami. První přesilovou hru měli možnost hrát Ďáblové, jelikož domácí gólman Riemer zahrál vysokou holí. Během přečíslení měli hostí několik šancí, ale střely Cammlleriho, Zajaca ani Halla se do branky nedostaly. Devils byli aktivnějším týmem, Florida velmi zřídka našla cestu do obranného pásma hostí.  Při další změně počtu hráčů na ledě si na trestnou lavici šel odpočinout Kyle Palmieri a domácí tak měli možnosti hrát dvouminutovou přesilovku. Tu nakonec Florida využila po tlaku před brankou prostřelil Schneidera z kruhu Aaron Ekblad. 1:0!
Po obdržené brance zkoušel trenér hostí měnit sestavy a posílal Taylora Halla a Pavla Zachu v jedné lajně. Necelé čtyři minuty před koncem jsme mohli vidět dvojitý faul a hrálo se 4 na 4. Ale ani volnější hřiště nepomohlo Ďáblům vyrovnat. Domácí hráli hodně do těla a střelec úvodní branky si vyšlápl na Bennetta a za to si vysloužil dvouminutový odpočinek na trestné lavici. Do konce třetiny se skóre neměnilo.
Střely:  6:8

Přesilová hra z první třetiny se přesunula 56 vtřinami i do druhé části, ve které Ďáblové nasázeli tři střely na Riemera, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Taylor Hall jel v tandemu s Smith-Pellym proti jednomu obránci, ale domácí gólman fantasticky zneškodnil tuto jasnou šanci.                Pavel Zacha se provinil nechtěnou hrou vysokou holí a oslabil tak svůj tím, domácí toho využili a přesnou trefou pod lapačku zvýšil Denis Malgin. 2:0!
Newarští se ale nevzdávali, naopak ještě zvýšili tlak na Riemera poslali puk Hall, Zacha a Auvitu. Tlak ovšem znamenal i více agrese a to se projevovalo na dohrávání akcí. Adam Henrique si více došlápl na Vincenta Trochecka a domácí mohli hrát další přesilovku, kterou nakonec nevyužili. Ke konci druhé části se zdálo, že se karty obrátí, když byl Vernon Fiddler podražen a Devils si tak mohli zahrát v početní výhodě. A povedlo se! Po nátlaku před Riemerovou brankou a sérií střel se poslední dostal k odraženému puku Travis Zajac a snížil stav utkání. 2:1!
Fanoušky Devils málem postihl infarkt, když při špatné rozehrávce za branou se vteřinou před koncem periody zjevil před Schneiderem osamocený Trocheck, ale ďábelský gólman nepustil.
Střely:  8:15

Poslední třetina základní hrací doby se odehrávala ve velmi rychlém tempu, které zastavily až změny skóre. V 45. Minutě ze střídačky naskočil Jaromír Jágr, zmocnil se puku a nabídl odkrytou branku Vincentu Tocheckovi a ten neváhal. 3:1!
Neuběhla ani půl minuta a hostí odpověděli rychlou akcí, na jejímž konci byl po přihrávce … P.A.Parenteau a dostal ďábly zpět do hry. 3:2!
Do poloviny třetiny se hrál rychlý hokej skoro bez přerušení, šance na obou stranách. Rozjeté hráče zastavilo až vyhození puku přes ochranné plexisklo a tak mohli Devils využít dalšího početního zvýhodnění. V něm Devils „ostřelovali“ domácí svatyní, ale jako by byla zakletá. Asi největší tutovku měl na hokejce český útočník Pavel Zacha. Jak šel čas, tak Panteři nastavili nový systém hry, který spočíval v nájezdech na branku a do brankáře. Ale Ďáblové se nedali zastrašit a vyrovnávací gól si na ně počkal. Po pravé straně zavezl puk do třetiny Beau Bennett a nahrál mezi kruhy, kde stál připravený Pavel Zacha a ten svým prvním gólem v NHL vyrovnal. 3:3!
Do konce základní hrací doby se jen útočilo, ale skóre se neměnilo a šlo se do prodloužení.
Střely: 14:10

V nastaveném čase obrovsky tlačili hosté, samostatný nájezd Halla dokázal Riemer pokrýt. Málo hráčů v poli nabízelo prostor pro individuální akce a rychlé přechody do třetin. Druhý bod nakonec patřil domácím Panthers, vybojoval jej pro ně Vincent Trocheck, když projel celé hřiště a nadvakrát překonal ležícího Schneidera.

Florida Panthers  4:3pp  New Jersey Devils
(1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Ekblad [2] (Yandle [5], Marchessault [6]), 27. Malgin [2] (Demers [4], Sceviour [3]), 45. Trocheck [5] (Jágr [4], Pysyk [2]), 65. Trocheck [6] – 39. Zajac [4] (Palmieri [3], Severson [6]), 45. Parenteau [4] (Moore [2], Lappin [2]), 57. Zacha [1] (Bennett [1], Severson [7])
Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 11.597  Střely na branku: 31:34  (6:8, 8:15, 14:10 – 3:1).

Hvězdy zápasu:

1. FLA V.Trocheck, 2+0, 6 střel, čas na ledě 22:48
  2. FLA A.Ekblad, 1+0, 4 střely, čas na ledě 24:31
  3. NJD D.Severson, 0+2, 1 střela, čas na ledě 21:56

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Greene (C), Lovejoy, Auvitu, Quincey, Moore – Cammalleri, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Parenteau – Smith-Pelly, Zacha, Bennett – Lappin, Fiddler, Kalinin.
Vynechali: Josefson, Boucher, Mozík , zranění – Merrill (zlomený prst), Gazdic (zlomená levá noha)

Sestava Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – Sceviour, Trocheck, R. Smith – Rau, Malgin, McCann – Harper, MacKenzie (C), McKegg.
Vynechali:
Thornton, Jokinen, Kampfer

Rozhodčí: Graham Skiliterm Brad Watson – Derek Amell, Shandor Alphonso.

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD): 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:19
Jaromír Jágr (FLA): 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:54

• Panthers a Devils se potkali v historii devadesátjednakrát (91). Vzájemné zápasy jsou 52-27-13 a celkově 116 bodů z pohledu ďáblů
  • Travis Zajac odehrál proti Panthers v kariéře celkem 32 utkání a získal v nich 25 bodů (10+15).