Peklo / Reporty / Před zraky svých otců Ďáblové oslavili výhru 5:1 na ledě Caroliny!

Před zraky svých otců Ďáblové oslavili výhru 5:1 na ledě Caroliny!

Ďáblům z New Jersey se v PNC Areně zadařilo na výbornou. Místní celek zdolali 5:1, přičemž dvakrát se trefil nejproduktivnější hráč Cammalleri, jednou nejlepší střelec Henrique a poprvé s sezoně skórovali Gionta s Josefsonem.

AUTOR TEXTU REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
KOREKTURA + STATISTIKY: MICHAL BELŠÁN

Úvod zápasu patřil útoku Ďáblů, který se stupňoval až do čtvrté minuty, kdy nadvakrát nepřekonal Lee Stempniak brankáře Caroliny Läcka. Při přesilové hře byla vidět pěkná kombinační hra, kterou jsme v posledních zápasech neměli možnost zahlédnout. A jako již tradičně v oslabení Devils dokázali skvěle forčekovat a bránit. Až v 16. minutě ujížděli čtyři hráči na branku Hurricanes a po nahrávce Tylera Kennedyho skóroval Mike Cammalleri. 0:1!
Celkově byla první třetina spíše ospalá, až po vstřelené brance bylo vidět oživení.
Střely na branku: 8:9

Druhá část začala v mnohem rychlejším tempu, akce se střídaly na obou stranách. Ďábelský brankář Keith Kinkaid měl o mnoho více práce než jeho hurikánový kolega. V polovině druhé periody dostali Devils možnost hrát dvojnásobně dlouhou přesilovku za hru vysokou holí, u které byla krev. Během této dlouhé hry v početní výhodě měli hosté mnoho šancí, ze kterých nejvíce vytěžil Adam Henrique, když si našel místo mezi obránci, ujel z modré čáry a zakončil pod horní tyčku. 0:2!
Přesilová hra pokračovala, ale už využita nebyla. Krátce nato Ďáblové byli ukotveni v útočném pásmu a po závaru před brankou si nejprve prověřil Läckovu výstroj Stephen Gionta, jenž si pak objel branku a překvapil domácího gólmana. 0:3!
Do konce třetiny hráli domácí přesilovku, v níž sice dokázali překonat Kinkaida, ale rozeznila se pouze tyč jeho branky. V dalších minutách se domácí Hurricanes dostali do útoku a po nátlaku na branku se dokázal prosadit Brad Malone a upravil skóre na 1:3!
To ale nebylo vše, po zmatku rozehrávce domácích se k odraženému puku dostal Jacob Josefson a po nahrávce od Cammalleriho vstřelil svůj první gól v této sezoně. 1:4! To psychicky neunesl Malone a pustil se Jordinem Tootooem do souboje, který ďábelský bitkař vyhrál ránou levačkou do brady. Druhá třetina skončila po přestřelce s velký náskokem pro Devils.
Střely na branku: 14:11

Do poslední části vlétli na Hurikány hráči z Newarku doslova jako Ďáblové. Přesné přihrávky a kombinační hra dělala domácím velké problémy. Psychika dělala taktéž svoje, a tak si na českého útočníka Eliáše došlápl Hainsey a strhla se další mela ve středním pásmu. Oba si poté šli odpočinout na dvě minuty a pokračovalo se ve čtyřech na obou stranách. Tato bitka vyvolala ještě několik strkanic a soubojů, na domácích bylo vidět, že nemají zájem o hru, ale spíše o nějaké zadostučinění. Ale Newarští měli chuť hrát a tak po nahrávkách Moorea a Eliáše z mrtvého úhlu upravil skóre Mike Cammalleri. 1:5!
Do konce periody se ještě o změnu skóre neúspěšně pokoušeli Josefson a Gelinas.
Střely na branku: 9:7

Carolina Hurricanes 1:5 New Jersey Devils
38. Malone (McClement) – 16. Cammalleri (Kennedy), 32. Henrique (Stempniak, Moore), 34. Gionta (O’Neill, Kennedy), 39. Josefson (Cammalleri), 53. Cammalleri (Eliáš, Moore)

Střely celkem: 31:27

Tři hvězdy utkání: 1. Cammalleri, 2. Moore, 3. Malone

Hurricanes: Läck (Ward) – Hainsey, Faulk “A”, Liles, Pesce, Hanifin, Murphy – E. Staal “C”, Rask, Lindholm – Nordström, J. Staal “A”, Versteeg – Skinner, Nash, Terry – Malone, McClement, Nestrašil
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Eliáš “A”, Zajac “A”, Palmieri – Matteau, Josefson, Kennedy – O’Neill, Gionta, Tootoo

Zdroj obrázku: nhl.com, Gregg Forwerck