Peklo / Reporty / Devils vynuloval výborný Mrázek a Detroit tak slavil výhru 1:0

Devils vynuloval výborný Mrázek a Detroit tak slavil výhru 1:0

New Jersey Devils – Detroit Red Wings
(20-14-5) – (19-13-7)
5.1.2016 – Prudential Center, Newark, New Jersey

1. Třetina
Do první a rovnou vyložené šance se dostal Zajac, kterého však skvěle vychytal pozorný Mrázek, od modré ještě pálil Greene, ale i jemu vystavil stopku český gólman. Oba týmy výborně forčekovaly a znesnadňovaly tak rozehrávku obráncům. K další nebezpečné ráně od modré čáry se dostal Larsson, ale ke gólu to nevedlo. Na druhé straně musel své brankářské dovednosti ukázat i Cory Schneider, který lapil střelu Kronwalla. Domácí byli mírně lepším celkem, ale všechny jejich pokusy dosud končily na pozorném Mrázkovi. V polovině třetiny však dostal Larkin výstavní přihrávku za obranu Devils a řítil se sám na Schneidera, toho dokonale obelstil a poslal tak Detroit do vedení. Domácí to však nepoložilo, ba naopak. Začali ještě více tlačit a Mrázek se musel v bráně pořádně ohánět. Pak ovšem následovala hlušší pasáž zápasu, kdy se nic zajímavějšího nedělo. Minutu před koncem pokořil Mrázka jeho krajan Tlustý, ale než puk přešel přes brankovou čáru, stihl ho gólman Detroitu zalehnout. Hosté ještě stihli zaútočit a Cory Schneider měl co dělat, aby neinkasoval. Předvedl však brilantní zákroky a do šaten se šlo za stavu 0:1.

Střely na branku v 1. třetině 12 – 9
2. Třetina
Do druhé třetiny lépe vstoupil hosté a Cory Schneider musel být pozorný. Hrálo se nějakých 6 minut bez přerušení, střela střídala střelu a oboum gólmanům přibývaly úspěšné zákroky. Už to vypadalo, že Devils si vytvořili souvislejší tlak, ale hned na tom málem znova z protiútoku inkasovali. Neskutečný zákrok však předvedl Cory Schneider. A znova Detroit! Tentokráte Daren Helm trefil břevno. Hned na to dostal Tatar 2 minuty za nedovolené bránění a v polovině zápasu se schylovalo k první přesilové hře zápasu. Tou však domácí doslova pohrdli a pokračovalo se dál za stavu 0:1. Velmi aktivní byl dnes Jiří Tlustý, jeho střely však nekončily v síti, ale na výborném Mrázkovi. Domácí se již definitivně usadili před bránou hostů a ti se pouze bránili a čekali na protiútoky. Red Wings se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a jelikož již byla celá pětka vyčerpaná, vzal si hostující trenér oddechový čas. A ukázalo se to jako správná volba, protože Rudá Křídla bez problému vyvezla kotouč. I po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 0:1 a na nás čekala zajímavá třetí třetina.

Střely na branku ve 2. třetině 5-6
3. Třetina
Aktivněji vstoupil do třetí třetiny Detroit, který chtěl co nejrychleji přidat uklidňující gól. Domácím se nedařilo dostat se z tlaku a zaútočit na vyrovnání. Devils se dostali do přečíslení 3 na 2, ale Palmieriho dělovku vytěsnil Mrázek mimo bránu. V 8. minutě se do další dobré příležitosti dostával Palmieri, ale v rozhodující situaci mu puk sjel z hokejky. Na druhé straně přišli Devils o puk po chybě v obranném pásmu a mohli děkovat Schneiderovi, který okradl Nyquista o gól. V polovině třetiny to tlustý přehnal s agresivitou a inkasoval 2 minuty za vražení na hrazení. Devils zahráli oslabení velmi dobře a zbývalo jim 7 minut na změnu skóre. A hned po návratu na led byl Jiří Tlustý faulován Abdekalderem. Domácí tak dostali skvělou příležitost. Přesilovka však byla znova hrůzostrašná…Ďáblové se sice nevzdali, ale Detroit dnes hrál velmi vyspěle a nepouštěl hráče v červeném do větších příležitostí. A tak se nám ani závěrečný tlak tak nějak nekonal. Utkání tak skončilo 0:1 ve prospěch Detroitu.

Střely na branku ve 3. třetině 5–6
Střely na branku (celkově):  22-21

Branky: 10. Larkin (Richards, Sheahan)

– New Jersey Devils před zápasem měli balanci 4-1-0 v posledních 5ti zápasech
– Cory Schneider obdržel 2 a méně gólů na zápas v posledních 19ti z 25 zápasů.
– Ďáblové stále postrádají Patrika Eliáše (zraněné koleno), Jacoba Josefsona (zranění nohy), Nejasný je i osud Mikea Cammalleriho, který sice trénuje, ale trenér Hynes jej šetří do dalších bojů.
– V týmu Detroit Red Wings nastoupili čeští hráči. V útoku Tomáš Nosek a v brance Petr Mrázek

Sestava:
Schneider (Kinkaid)
Jiří Tlustý – Travis Zajac – Kyle Palmieri, Tyler Kennedy – Adam Henrique – Lee Stempniak
Stefan Matteau – Sergey Kalinin – Mike Sislo, Bobby Farnham – Stephen Gionta – Jordin Tootoo
Andy Greene – John Moore, Damon Severson – Jon Merrill, David Schlemko – Adam Larsson

Vynechali:
Eric Gelinas, Tuomo Ruutu

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall “A”, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Smith, Green – Abdelkader, Zetterberg “C”, Nyquist – Tatar, Dacjuk “A”, Helm – Larkin, Sheahan, Richards – Andersson, Glendening, Nosek.