Peklo / Reporty / Ďáblové udolali druhý tým Východní konference!

Ďáblové udolali druhý tým Východní konference!

Devils začali zápas na ledě Modrokabátníků velmi aktivně a v pvodních minutách byli spíše aktivnějším týmem. Tato úvodní převaha přinesla ovoce. Devils přerušili ve středním pásmu rozvíjející se útok Blue Jackets, Zajac krásnou zadovkou našel Halla a ten pohodlně zasunul puk mezi betony a Devils se tak po tři a půl minutě dostali do vedení 1-0. Po vedoucím gólu Devs se hra spíše obrátila ve prospěch domácích, také vlivem dvou vyloučení Devils. Do konce první třetiny se však hra poměrně srovnala a Jackets se na srovnání nezmohli.

Ve druhé třetině ďáblové na nic nečekali a Jacob Josefson svým prvním gólem v sezoně zvyšoval tečí střely od modré, kterou vyslal kapitán Andy Green, již na 2-0! V půli zápasu nám vyrovnaný zápas okořenili Seth Helgeson a Scott Hartnell bitkou, která ale skončila remízou a žádná větší mela se nakonec nekonala. Necelé tři minuty do konce prostřední části se ďáblům naskytla první možnost přesilové hry. Devils nechtěli ponechat nic náhodě a necelou minutu před koncem se jim podařilo power play využít. Po ose Parenteau-Henrique-Zajac zvýšili již na 3-0!

Hned po půl minutě závěrečné třetiny vstřelili Jackets gól. Perfektní práci však odvedl kouč Hynes, jehož challange odhalil nedovolený atak Schneidera v brankovišti a gól byl odvolán. Domácím se podařilo necelých 8 minut do konce zdramatizovat zápas a v oslabení. Pod víko se trefil Calvert. 3. minuty dokonce opustil Bobrovskij svatyni, což vzápětí potrestal Hall druhým gólem a pečetil vítězství ďáblů! Aby toho nebylo málo, tak ještě necelou minutu před koncem při závěrečném tlaku Ďáblů, střelou od modré přidal patý gól Helgeson a konečný stav se tedy zastavil na čísle 5! Devils tedy Nationwide arénu vyloupili!

Columbus Blue Jackets 1:5 New Jersey Devils

Branky: 52. SH Calvert (Karlsson) – 4. Hall (Zajac, Palmieri), 22. Josefson (Greene), 39. Zajac (Henrique, Parenteau), 57. Hall (Lovejoy), 59. Helgeson (Santini, Cammalleri)
Vyloučení: 2-2 (využití 0-1)
Střely: 32-30

Hvězdy zápasu:
1. Taylor Hall
2. Travis Zajac
3. Cory Schneider

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Lovejoy, Quincey, Santini, Helgeson, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau

Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo)  – Werenski, Jones, Murray, Johnson, Harrington, Prout/Nutivaara – Saad, Wennberg, Foligno – Boon, Dubinsky, Atkinson – Calvert, Karlsson, Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner

• Travis Zajac vstřelil 151. gól a vyrovnal tak v historických tabulkách Randyho McKeye na 9. místě
  • Jacob Josefson vstřelil gól naposled 5. dubna 2016
  • Seth Helgeson vstřelil svůj první gól v sezoně
  • Zajac ukončil 7zápasový bodový půst, Hall 7zápasový gólový půst

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …