Peklo / Ohlasy / John Hynes: Ne vždy vám Coach Challenge vyjde

John Hynes: Ne vždy vám Coach Challenge vyjde

Ďáblové po fantastickém výkonu odvážejí z Nationwide Areny dva cenné body, když v noci na dnešek zvítězili 5:1 proti druhému celku Východní konference. Columbus Blue Jackets v letošní sezoně předvádí skvělé výkony, například v období od 29. listopadu loňského roku do 3.ledna letošního dokázali zvítězit v šestnácti po sobě jdoucích zápasech. Včerejší výkon ovšem dovolil Devils “vyloupit” jejich stánek.

Ďáblové tak prodloužili sérii vítězných venkovních zápasů na šest v řadě. Další možnost přidat vítězství budou mít až 19.února, kdy se představí na ledě New York Islanders.

Cory Schneider odchytal jeden ze svých nejlepších zápasů letošního ročníku. Měl blízko k čistému kontu, tu mu ale překazil Matt Calvert. Celý zápas předváděla jednička týmu neuvěřitelné zákroky a svůj tým patřičně podržel.

“Třetí třetina nebyla dobrá,” věděl obránce Ben Lovejoy.Strávili jsme příliš mnoho času v našem obranném pásmu a byli možná příliš pasivní, ale to občas stane, když máte náskok (Ďáblové vedli 3:0, pozn. red.). Měli jsme výjimečný večer brankáře Schneidera a myslím, že naši útočníci odváděli dobrou práci na forčekingu, chytře procházeli středním pásmem s pukem. Celkově to bylo týmové úsilí,” dodal zkušený obránce.

Před týmem z Newarku je dlouhá přestávka, hned po zápase s Buffalem, které se odehraje v noci z pondělí na úterý.

“Každý bod je pro nás teď velmi důležitý. Samozřejmě, že se těšíme na dlouhou přestávku, ale jen do té  doby, kdy přijdou velké zápasy,” řekl Hall v pátečním rozhovoru. “Divizní zápasy, zvláště v sobotu proti Blue Jackets, pro nás velmi znamenají. Takže musíme šlápnout na pedál.”
Kanadský útočník zaznamenal nejvíce střel v jednom zápase (8) v tomo ročníku.

V zápase nebylo nouze o zajímavé momenty. Jedním z nich byl i sporný gól Modrokabátníků, který byl vsítěn nohou jednoho z napadajících hráčů. Trenér John Hynes si vyžádal překontrolování předchozí situace, rozhodčí mu dali za pravdu a gól neuznali z důvodu nedovoleného bránění brankáři.
“Bylo to víc, než pocit” řekl Schneider. “Snažil jsem se dostat na místo a narazil jsem na něco, co mě trochu vrátilo. Blokovalo mi to nohu a já nemohl správně zasáhnout. Útočník přijel do brankoviště sám, nebyl tam nikým natlačen,” dodal. “Mohl jsem se dostat k puku? Těžko říci. Mohl jsem tam být dříve, ale nevím, zda by to stačilo.

“Nikdy si nemůžete být jistí, když si vyžádáte Coach Challenge” (překontrolování předchozí situace, pozn. redakce), řekl trenér John Hynes. “Pokud to nebylo nedovolené bránění brankáře, nikdy se nedovíte, co to doopravdy bylo.”

“Moc se mi dnes jeho výkon líbil. Hrál fantasticky a předvedl během zápasu klíčové zákroky. Včera v noci neprošel testem, ale vsadili jsme na něj. Dnes večer byl na něj vyvíjen velký tlak a předvedl, co v něm je. Díky tomuto tahu jsme našli způsob jak vyhrát,” pronesl hlavní kouč Devils na adresu Schneidera.

Kyle Palmieri v 37.minutě bruslil pomalu shrbený k lavičce a šel rovnou do kabiny. Ale byl zpět na začátku třetí třetiny a zaznamenal v zápase asistenci. Po utkání ujistil, že je v pořádku, ale že se zabývá otázkou horní poloviny těla, ve které se zranil při natlačení do brankoviště.

Seth Helgeson měl svůj velký večer. Povedlo se mu vstřelit svůj první gól v NHL. Za New Jersey odehrál již 48 zápasů ve který sesbíral 4 body (1+3).
“Hodně jsme mluvili o včerejším zápase. To co nám včera nevyšlo, dnes hrálo v náš prospěch. Jak šel čas, trochu jsme panikařili, ale soupeři jsme odskočili. Některé střídání se nepovedlo, v dalším jsme si věřili. Po několika vydařených výměnách jsme naskočili na vlnu a ta nás posunovala dopředu. Myslím, že můžeme být s naším výkonem spokojeni.” dodal premiérový střelec.

• Adam Henrique zaznamenal 2 body a prodloužil sérii zápasů, kdy bodoval na 4 v řadě. Celkově tak sesbíral 6 bodů (3+3).
  • Kyle Palmieri má 3  zápasy v řadě, kdy bodoval (3+1).
  • Naopak sérii ukončil český útočník Pavel Zacha, který se po třech zápasech bodově neprosadil.
  • Taylor Hall a Travis Zajac se po sedmi zápasech trefili, druhý jmenovaný navíc vstřelil svůj 151. gól v dresu Devils a vyrovnal se Randymu McKayovi na devátém místě.
  • Poprvé v sezoně se trefil švédský útočník Jacob Josefson. Naposledy tomu bylo 5.4.2016 v zápase proti Buffalu

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …