Peklo / Reporty / New Jersey drželo naděje, Bostonu nakonec o gól podlehlo

New Jersey drželo naděje, Bostonu nakonec o gól podlehlo

Šestá prohra v řadě… Devils v Bostonu sice drželi naděje na bodový zisk, ale bez střeleckých příležitostí se prostě vyhrává složitě.

Zápas začal poměrně atraktivně, první větší šance měli Bruins. Nejprve samostatný únik neproměnil Brad Marchand, krátce poté mířil Peter Cehlárik do tyče. Na druhé straně šli Devils do přečíslení, nicméně Miles Wood přes protihráče nepřihrál. Aktivnější byl domácí celek, Devils měli v defenzivě mnoho práce, zaměstnaný byl hlavně parádně chytající Cory Schneider. V devatenácté minutě mohl po dobré práci Blandisiho paradoxně otevřít skóre v krásné pozici stojící Devante Smith-Pelly, nemířil ale přesně. Úvodní část zápasu tedy skončila bez branek, a to hlavně díky výbornému Schneiderovi.
Střely: 16:5

Boston si ve druhé třetině vybojoval první přesilovku zápasu, ve 24. minutě byl vyloučen Kevin Rooney. To jen podpořilo nastolený tlak domácího celku, nicméně na branku se nadále čekalo. Pár chvil nato fauloval Taylor Hall a to již domácí potrestali, když se parádní ranou prosadil Torey Krug. Devils se ve 30. minutě dokázali prosadit, nicméně gól nemohl být pro další faul Halla uznán a nastala třetí přesilovka Bruins v řadě. A Bostonští znovu trestali, po velkém rozruchu před brankou se prosadil Drew Stafford, nicméně po coach challenge byla trefa pro faul na Coryho Schneidera odvolána. Šok pro fanoušky Bostonu byl ještě větší, když krátce po konci trestu unikl Devante Smith-Pelly a krásnou kličkou mezi nohy srovnal na 1:1! Medvědi si své vedení vzali zpět šťastným způsobem, když si bekhendové nahození Brandona Carla srazil do vlastní branky vracející se Nick Lappin. Po dvou částech zápasu tak vedli domácí hráči 2:1.
Střely: 12:7

Třetí periodu ostartoval Boston vybojováním přesilovky po hákování Seversona. Skórovat nedokázal. Ve 46. minutě se zničehonic rozezněla siréna v hale, kvůli které se hra přerušila. Po komickém momentu, kdy se bostonské publikum smálo, opět diváci ztichli – Taylor Hall totiž v přečíslení parádně přihrál na Kylea Palmieriho, který srovnal na 2:2! Jenže tento stav družině kouče Hynese moc dlouho nevydržel, po nádherné kombinaci skóroval Ryan Spooner, na kterého díky skvělému pasu Stafforda zívala prázdná branka. 1:27 před koncem si John Hynes vyžádal oddechový čas a „pekelníci“ to zkusili v šesti. Ke střele už se ale nedostali a Bostonu podlehli o gól.
Střely: 12:5

Boston Bruins 3:2 New Jersey Devils
28. Krug (Pastrňák, Bergeron), 39. Carlo (Bergeron, Backes), 49. Spooner (Stafford, Vatrano) – 32. Smith-Pelly (Santini, Palmieri), 46. Palmieri (Hall)

Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:17. Diváci: 17 565.

Tři hvězdy zápasu: 1. Drew Stafford, 2. Patrice Bergeron, 3. David Krejčí

Bruins: Chudobin – Chára, Carlo, Krug, McQuiad, C. Miller, K. Miller – Marchand, Bergeron, Backes – Cehlárik, Krejčí, Pastrňák – Vatrano, Spooner, Stafford – Schaller, D. Moore, Nash.
Devils: Schneider – Merrill, Lovejoy, J. Moore, Santini, Severson, Prout – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Bennett – Lappin, Coleman, Noesen – Blandisi, Rooney, Smith-Pelly.

Zajímavosti
1) Obránce Dalton Prout nastoupil k prvnímu zápasu v dresu New Jersey Devils.
2) Nick Lappin byl do týmu povolán na poslední chvíli. Předevčírem se mu dokonce podařilo v dresu Albany rozhodnout utkání s farmou Bostonu, Providence Bruins.
3) Devils z posledních 12 zápasů vyhráli v Bostonu jen dvakrát.
4) Asistent trenéra Geoff Ward působil v letech 2007 – 2014 v Bostonu, hlavní kouč New Jersey John Hynes hrál tři roky na místní univerzitě a další dva roky zde strávil v pozici asistenta trenéra.
5) Jay Pandolfo, který odehrál za Devils 13 sezón a byl při Stanley Cupech 2000 a 2003, působí jako asistent v týmu Bruins, členem organizace je i trenér rozvoje hráčů Jamie Langenbrunner (někdejší kapitán Devils) a skaut Tom McVie, jenž před pár desítkami let působil tři sezony v pozice hlavního kouče Devils.
6) Nejlepší střelec Ďáblů Kyle Palmieri vstřelil dvacátou branku v sezoně.