Peklo / Reporty / Devils zdolali Flyers futbalovým výsledkom, jediný gól prišiel v predĺžení

Devils zdolali Flyers futbalovým výsledkom, jediný gól prišiel v predĺžení

Stretnutie začalo očakávaným príchodom Patrika Eliáša na ľad Prudential Center. Česká legenda Devils ale neprišla v korčuliach a červenom drese, ale obleku a po červenom koberčeku, aby sa postavil do stredu ľadovej plochy a hodil slávnostné buly medzi hokejky dnešných kapitánov. Následne sa vytratil z ľadu, jeho odchod sprevádzal búrlivý potlesk od fanúšikov domácich, čím si uctili svojho hrdinu.

Po tejto slávnosti sa začalo hrať, Diabli začali s útočnou trojicou Hall-Zacha-Cammalleri, ktorá mala hneď v úvode sľubnú šancu. Zacha posielal puk od pravého mantinelu na Halla, ktorý sa však nedokázal uvoľniť cez Seana Couturiera a nakoniec skončil na ľade, čo mu zabránilo ohroziť brankára hostí Stevena Masona. Na ľad prišla prvá formácia domácich, Travis Zajac dokázal získať puk v rohu klziska a získal prvú presilovku v zápase – Travis Konecny si počínal nedovolene a šiel na trestnú lavicu. Hráči Devils ale nepôsobili pokojne, strácali puky a len pár sekúnd strávili v ofenzívnom pásme. Jediná šanca prišla z hokejky Beaua Bennetta, ale Mason to poľahky zvládol a trest súpera bol rýchlo premrhaný. Obe mužstvá si nič nedarili, hráči šli tvrdo do súbojov a jedným z viditeľných hráčov bol Ben Thomson. Hostia pomaly ožívali aj v hre dopredu, držali puk v útoku, ale nezaznamenali výrazné ohrozenie brány. V 9. minúte sa vylučovalo aj na strane domácich, obranca Ben Lovejoy si pred bránou robil poriadok, ale krosček na chrbát hosťujúceho kapitána prehnal. Práve Claude Giroux sa v presilovke dostal do dobrých streleckých situácií, sekundoval mu Shayne Gostisbehere, ale gól z toho nebol. Naopak, Wayne Simmonds vyrovnal sily na ľade, keď sekol Kylea Palmieriho pri vyhadzovaní puku z obrannej tretiny. Bekhendové zakončenie skúšal Jon Merrill, neúspešne, no Damon Severson a jeho hit dostali do prieniku Adama Henriquea, ale ani ten nedal. Na konci prvej časti sa Flyers opäť usadili v útočnom pásme, ale obrana Devils sa dobre presúvala a nedovolila žiadnu veľkú šancu. Práve naopak, 8 sekúnd pred koncom tretiny sa prezentoval Bennett pekným pasom na Stefana Noesena, ale jeho pokus skončil na brankárovi. Po 20. minútach bol stav stále bezgólový.

Strely v prvej tretine: 9-10

Druhá časť začala útokom hostí, ale už po 35. sekundách skončil po faule Braydena Schenna na Michaela Cammalleriho. Druhá početná výhoda Devils dopadla katastrofálne, súper sa oslobodzoval a ľahko prežil dve minúty o jedného muža. Pri hre 5v5 sa dostala do šance trojica Gazdic-Coleman-Thomson, ale ani jeden nedokázal dopraviť puk za Masonov chrbát. Vinník zo začiatku tretiny Schenn sa dostal následne do dobrej príležitosti, strelou od modrej čiary našiel pripraveného Kinkaida. Ten sa musel mať v úvodnej päťminútovke na pozore, po Schennovi sa dokázal presadiť Simmonds, keď prešiel modrú čiaru a tvrdo vyslal puk, ale ani on nepochodil. Domáci gólman chytil štyri ťažké puky a zaslúžil si reakciu domácich divákov. V 6. minúte sa ocitli v prečíslení Hall a Cammalleri, druhý menovaný pomiešal puk v priestore pravého kruhu a zobral situáciu na seba, ale Mason podržal tím a musel aj pri Merrillovej šanci a neúspešný Cammalleri pohorel aj po druhýkrát, tentoraz takmer z úrovne bránkoviska. Na druhej strane vznikla tiež neprehľadná situácia, ktorú prerušil až hvizd rozhodcu, ktorý poslal Palmieriho na trestnú lavicu za podrazenie súperovho hráča. Blake Coleman si dobre počínal na vhadzovaní, keď vyhral proti Couturierovi dva razy za sebou, ale Flyers si vytvorili tlak a pálili na bránu domácich z každej pozície. Našťastie, Kinkaidov šťastný deň pokračoval aj naďalej. V polovici stretnutia bolo stále rovnaké skóre, oba celky sa pokúšali o držanie pásma a skúšali rôzne veci, ale polámali si zuby na brankároch. V 14. minúte sa Thomson prezentoval tvrdým hitom na Del Zotta a dostal trest, ale aj on sa vracal z trestnej lavice s úsmevom, ktorý mu chcel zobrať Giroux – dvomi strelami postrašil obranu aj fanúšikov Devils. 2 minúty pred koncom druhej tretiny sa aj Diabli dočkali početnej výhody, ale recept na sústredenú štvoricu pred Masonom nenašli, a tak sa o víťazovi rozhodne pravdepodobne v poslednej dvadsaťminútovke.

Strely v druhej tretine: 9-16

Záverečnú tretinu načal Bellemare, ktorý dostal priestor na pravom kruhu, ale Kinkaid dokazoval naďalej, že je vo výbornej pohode. Na druhej strane sa preštrikoval cez modrú Zajac, ale nakoniec mu obrana ukázala stopku. V úvodných minútach sa puk presúval po celom ľade, ani jeden tím si ho neudržal na nejakú dlhšiu dobu a hra sa trochu spomalila. V 4. minúte pálil z ľavej strany Provorov, no Kinkaidova lapačka bola opäť na mieste. Na druhej strane sa do šance dostával Henrique, no nestíhal dohnať vypichnutý puk. V ďalšej šanci sa ocitli Diabli zaslúhou kapitána, Greene dostal puk a vystrelil od modrej, no jeho pokus bol odrazený mimo bránku. Diabli síce nestrieľali tak často ako súper, ale ich pokusy boli často zblokované. V 9. minúte poslal prudký puk na bránu Santini, kde dobiedzal jeden z domácich hráčov, ale Mason si postrážil puk pod lapačkou. O minútu neskôr sa do brejku dostal Valterri Filpulla, ktorý prenikol po ľavom krídle a dostal sa pred Kinkaida, ktorý sa mazácky vrhol na ľad a hokejkou vypichol puk útočiacemu hráčovi. Nádherný moment. Lovejoy sa postaral o prerušenie hry, keď potlačil bránu z jej postavenia. Minúty začínali ubiehať o čosi rýchlejšie, obe mužstvá sa dokázali brániť náletom súpera a 7 minút do konca zápasu to stále vyzeralo na bezgólovú remízu a predĺženie. 6 minút a 6 sekúnd do konca dostali Diabli šancu ďalšej početnej výhody, ale opäť pohoreli a miesto gólu sa po presilovke nechali sami vylúčiť. Oslabenie zvládli a na konci tretiny mal šancu na rozhodnutie Cammalleri po Zachovej prihrávke, no ani to neprešlo bránkovou čiarou.

Strely v tretej tretine: 8-9

Zápas dospel až do predĺženia, kde kouč Hynes poslal Zajaca, Palmieriho a Greenea, táto trojica si vytvorila gólovú šancu, keď sa do prečíslenia 2v1 dostali Zajac a Greene, útočník Devils sa snažil prepchať puk na Greenea, ale jeho snahu zneškodnil obranca Flyers ležiaci na ľade pred brankárom. O pár sekúnd sa Diablom podarilo dostať do rovnakej kontry, no v tomto prípade sa zľava rútil Hall a presnou prihrávkou nabil na jediný gól zápasu, ktorý strelil obranca John Moore! Diabli tak vyhrali na domácom ľade 1-0 po predĺžení, čím oplatili Flyers minulú prehru vo Wells Fargo Center.

NEW JERSEY DEVILS 1-0 PHILADELPHIA FLYERS

Góly: 61. Moore (Hall, Palmieri)

Strely na bránu: 27-35

Hviezdy stretnutia: 3. Steve Mason (PHI), 2. John Moore (NJD), 1. Keith Kinkaid (NJD)

Zostavy

New Jersey Devils – Kinkaid (Schneider); Greene-Severson, Merrill-Lovejoy, Moore-Santini; Henrique-Zajac-Palmieri, Hall-Zacha-Cammalleri, Bennett-Blandisi-Noesen, Gazdic-Coleman-Thomson

Philadelphia Flyers – Mason (Stolarz); Provorov-MacDonald, DelZotto-Schultz, Morin-Gostisbehere; Konecny-Giroux-Voráček, Weise-Couturier-Schenn, Weal-Filppula-Simmonds, McDonald-Vecchione-Bellemare

zdroj obrázku: NHL.com

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …