Peklo / Reporty / Devils podlehli Islanders po nájezdech

Devils podlehli Islanders po nájezdech

Po nepovedeném úvodním  zápase s Penguins nás hned následující den čekal domácí opening. Hráči Devils se střetli s Islanders.

Začátek utkání měl skvelé tempo. Nejdříve se do tlaku dostali Islanders, hned na to Jágr vybídl ke skórování Rydera, ale byl neúspěšný. Z následného protiútoku Brodeur vychytal Grabnera. Ve třetí minutě se do pásma dostal Andrei Loktionov, posunul puk na Zubruse, Nabokov jeho ránu špatně vyrazil, na brankové čáře se objevila hokejka Damiena Brunnera – 1:0! O pár minut později skvěle pálil Carter. Nabokov sice puk vyrazil, ale působil hodně nejistě. V 9. minutě utkání si Grabner vyměnil puk s Hamonicem a svojí rychlostí se dostal přes obranu Devils a pod betony Brodeura vyrovnal na 1:1. Následně byl vyloučen za hákování Damien Brunner. V té ale ostrované nic nevymysleli. Ke konci první třetiny se pak se dvakrát vytáhl Brodeur, nejdříve si u tyčky počkal na McDonalda a podruhé si zavařil sám, kdy nahrál Nielsenovi před prázdnou bránu, ale puk ještě v bráně stihl a chytil. Ve zbytku první třetiny se již nic nestalo a první třetina skončila nerozhodně.
Střely: 7:9

Během úvodní půl minuty tvrdě vypálil Harrold, dorážet se snažil Ryder, ale ležícího Nabokova nepřekonal. Devils pokračovali v kontrole hry. Nejdříve Carter zachytil rozehrávku Isles, ale Nabokov vyrazil. Ve 25. minutě vystřelil Marek Židlický, Nabokov puk vyrazil, puk se dostal k Salvadorovi, ten posunul na Rydera, který vymetl šibenici Islanders – 2:1! O minutu později byl vyloučen Bouchard. Devils sehráli skvělou přesilovou hru. Nejdříve Henrique napálil tyč, poté Židlický nepřekonal Nabokova, když proti němu stál tváři  v tvář, ale ve velkém úhlu. V půlce druhé třetiny bránu Devils objel Moulson, puk se dostal do skvělé střelecké pozice pro Okposa, ale ten nepřekona připraveného Brodeura. Do přečíslení dva na jednoho se dostal Eliáš a střílející Brunner ve 31. minutě, jeho skvělou teč ale Nabokov vyrazil do rohu. O tři minuty později opět ujel Grabner po křídle a rychlou střelou po zemi překonal Brodeura i podruhé! Dvakrát pokusil překvapit Nabokova v rozmezí jedné minuty Marek Židlický, nejdříve nahodil na teč, ale ta se neujala, poté projel celé hřiště, ale ani podruhé na Nabokova nevyzrál. Tři minuty před koncem druhé třetiny našel skvěle Carter před bránou osamoceného Jágra, ale ten puk nezpracoval. Ve zbytku třetiny jsme již nic zajímavého neviděli. Druhá perioda skončila stejným výsledkem jako ta první.
Střely: 9:11

Hned na začátku třetí třetiny Islanders předvedli skvělou akci. Donovan skvělým pasem našel Grabnera, který posunul na Nielsena, ten zajel za bránu a bekhendem mezi betony překonal Brodeura – 2:3! Ve 46. minutě měli šanci Devils odpovědět gólově v přesilovce, Welson byl vyloučen poté co zahákoval Berniera. Nabízenou výhodu Devils nevyužili, ale hned po skončení přesilovky nahodil Volchenkov, Clowe posunul na Brunnera a ten přehodil beton Nabokova – vyrovnáno 3:3! V 50. minutě ujížděl Grabner sám na Brodeura, ale ten ho nyní vychytal. Zároveň byl vyloučen Ryan Carter za hákování. Okposo měl odkrytou branku, ale Zajac domácí zachránil. Šanci v této přesilové hře měl i Matt Moulson, ale i jeho Brodeur vychytal. Na konci početní výhody ujel Gionta a z úhlu střílel na bránu Nabokova, ovšem odkrytou klec netrefil. Ostrované ujeli dva na jednoho domácímu týmu, skvělou kombinaci zakončil Bouchard, ale lapačkou skvěle vyrazil Brodeur. V závěru základní hrací doby se již nic nestalo, šlo se do prodloužení.
Střely: 12:5

V prodloužení se New Jersey většinu času držela v útočném pásmu. Z blízkosti neuspěl Zajac ani Bernier, poté ujel Tavares, ale bekhendem Brodeura trefil. V šanci byl i Jágr, ale z otočky minul branku Nabokova. Šlo se do nájezdů.