Peklo / Hlavní zprávy / Boucher při debutu skóroval z nájezdu, ale Devils to nestačilo

Boucher při debutu skóroval z nájezdu, ale Devils to nestačilo

Reid Boucher podle svých slov neměl tušení, jak na tom Devils byli v nájezdech špatně. A tak si prostě věřil, když ho Peter DeBoer poslal na první nájezd.

20-ti letý útočník byl včera ráno povolán do hlavního týmu a hned si podle statistik z blogu Fire & Ice zahrál v utkání s Montrealem 12 minut a 30 vteřin. V 51. minutě dokonce asistoval u branky Michaela Rydera. Fanoušky si hned získal, po oznámení jeho asistence sklidil obrovský potlesk a vyvolávání svého příjmení. A Peter DeBoer mu věřil natolik, že ho poslal hned na první nájezd.

“Byl jsem opravdu překvapený,” přiznal Boucher. “Byla to velká pocta a já jsem tu příležitost chtěl využít.”

“Nedařily se (nájezdy) a tak jsme chtěli udělat nějakou změnu,” vysvětlil svůj odvážný krok DeBoer. “Myslím, že to provedl dobře. Cítil, že jeho hra byla v zápase dobrá a to mělo vliv.”

Boucher v souboji s Budajem tedy uspěl zakončením pod jeho lapačku. Stejný způsob zakončení použil již dvakrát v Albany.

“Pokaždé je to to stejné,” uznává. “Moc dalšího toho nemám.”

Vedení 1:0 v nájezdech bylo samozřejmě dobré. Po 14 neúspěšných pokusech se letos jednalo o první gól z nájezdu. Pak ale vedení přišlo vniveč. Lars Eller totiž ihned vyrovnal, když prostřelil Schneidera.

Poté neuspěl Zajac a za hosty se prosadil David Desharnais, který překonal Schneidera bekhendem mezi betony.

“Věděl jsem, že je hodně mazaný,” řekl Schneider o Desharnaisovi. “Ale dal jsem mu mezi nohy moc prostoru a on to udělal velmi dobře.”

A jelikož poté neuspěl Eliáš, nepotřebovali Canadiens už třetí pokus a radovali se ze zisku dvou bodů.

“Je špatné, že nemůžeme mít jednoho hráče, který by jel třikrát,” řekl Eliáš, který letos už potřetí selhal.

Schneider si v bilanci nájezdů pohoršil. V této sezoně jí má 0:3, celkově 1:4. A tak nešetřil sebekritikou.

“Nebyl jsem tak dobrý, abych provedl alespoň jeden zákrok,” litoval po dvou nájezdech, kdy inkasoval. “Je těžké vyhrát, když dostanete gól z prvních dvou nájezdů. Reid dal velký gól a já chtěl udělat nějaký zákrok, abych nás udržel ve hře, ale nepodařilo se mi to.”

Devils tak v této sezoně již popáté prohráli na nájezdy. Z pěti pokusů. A celkově podeváté v řadě, pokud budeme počítat i minulou sezonu.

Navíc, když skórovali letos jen jednou ze 17 pokusů, není se rozhodně čím chlubit.

“Musíme to odstranit,” ví DeBoer. “V posledních 30 sekundách prodloužení jsme hráli na čtyři útočníky, abychom se vyhnuli nájezdům, ale nevyšlo to.”

DeBoera se novináři ptali na to, jestli třeba neuvažoval o nasazení Marka Židlického, kterému se na tréninku nájezdy docela dařily. A trenér Devils uznal, že o něm přemýšlel.

Ačkoliv nebyl Boucher spokojený s výsledkem, nemohl se po zápase přestat smát. Vždyť měl za sebou první zápas v NHL, a ještě k tomu podal dobrý výkon.

“Myslím, že to proběhlo dobře,” řekl po zápase. “Je ale zklamáním to, že jsme prohráli, ale bereme alespoň bod.”

Boucher měl dva střelecké pokusy. Podle svých slov ani neměl moc nervů.

“Užil jsem si to více než cokoliv jiného,” řekl.

Měl nervy pouze před svým prvním střídáním. Tedy jako každý debutující hokejista.

“Byl jsem nervózní do doby, než jsem naskočil na led,” řekl po zápase.

První dvě třetiny hrál na levém křídle ve formaci s Eliášem a Bernierem, na třetí třetinu ale hrál s Loktionovem a Ryderem. Tedy v lajně, která zařídila první dvě branky Devils.
“Nevím, jestli to bylo lepší, ale hráli jsme společně dobře,” řekl Boucher.

“Hrál jsem s Bouchem ve třetí třetině a on měl hodně energie,” řekl Ryder.
Spokojený s jeho výkonem byl i Eliáš: “Dobrý hráč. Opravdu dobrý hráč. Nezmatkuje. Nabízí se dobře pro přihrávky, hrál dobře.”

A slova chvály našel i trenér DeBoer. “Myslím, že byl dobrý. Odehrál dobrý zápas, což mu zajistí další příležitost a uvidíme, jak to půjde.”

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.