Peklo / Reporty / Nájezdy rozhodly o výhře Montrealu

Nájezdy rozhodly o výhře Montrealu

Montreal si z New Jersey odvezl dva body za výhru po nájezdech, rozhodl David Desharnais.

Ve třetí minutě vyprovokoval Janssen hitem na Galchenyuka Brandona Prusta, a tak oba bijci shodili rukavice. Šarvátka skončila remízou a vzájemným oddělením od sebe. Oba týmy se z úvodu spíše rozkoukávaly. První větší příležitost měl v sedmé minutě po přistrčení od Loktionova Mark Fayne, jeho dobrou střelu ale brankář Budaj vyrazil mimo bránu. V desáté minutě najel do útočného pásma Eric Gelinas, vystřelil, a jeho rána skončila na tyčce. Poté založili hosté protiútok, který po krásném pasu Brierea od mantinelu zakončil nehlídaný Brian Gionta nad lapačku Schneidera – 0:1. Následně se tato lajna opět mohla prosadit. V přečíslení 3 na 2 po přihrávce Gionty pálil Briere, ale tentokráte šla střela mimo. V 17. minutě měli Devils velkou šanci na vyrovnání, konkrétně Damien Brunner. Ten zcela osamocený před Budajem po střele Gelinase, kterou sklepnul nechtěně právě ke švýcarskému útočníkovi Lars Eller, ale neuspěl. Na druhé straně poté nenápadné nahození Paciorettyho z rohu nadělalo Schneiderovi poměrně problémy, protože mu puk vypadl, ale naštěstí ho před brankovou čárou zastavil bruslí. V závěru třetiny předvedla dobré střídání lajna Zubrus-Zajac-Jágr, bohužel ale ani jedno ze svých zakončení nepřetavila v branku.
Střely: 9:13

V úvodu druhé třetiny si první střelu v NHL propsal Reid Boucher, který dobře projel středním pásmem, ale následně byla jeho akce zastavena zákrokem Budaje. Ve 24. minutě byl vyloučen Zubrus, ale šanci si vytvořili pouze Devils. Henrique nejdříve vystřelil, puk následně Budajovi propadl, ale útočník Devils ho nedokázal ke vší smůle dopravit za čáru. Poté měli šanci i hosté z Montrealu, ale to už dávno po přesilovce. Bournival vzal přečíslení 2 na 1 na sebe, ale na Schneidera nevyzrál. Následovaly dvě velké šance Devils, na jejichž počátku byl Reid Boucher. Nejprve v přečíslení 2 na 1 nahrál na Rydera, ten ale vystřelil mimo. Poté nabil Eliášovi, ale ani to nevyšlo. Ve 33. minutě mohli Devils vyrovnat v přesilové hře, jenže faul Paciorettyho zůstal, i přes dobré šance, nepotrestaný. Ve 38. minutě měl po střele Faynea obrovskou příležitost Loktionov, který už mohl dorážet do odkryté branky, ale nakonec ani nezvládl zakončit. Po druhé třetině tak zůstal stav nezměněn.
Střely: 10:7

Na začátku třetí třetiny Pacioretty nabil Gorgesovi, jenž svou střelou vyprášil Schneiderovi betony. Ve 45. minutě se to Ďáblům konečně podařilo – Loktionova střela z otočky skončila až v brance – 1:1! A o chvíli později to mohlo být klidně 2:1. Zajac posunul na Greenea, ten ale neuspěl. Poté se sám Zajac zjevil sám před Budajem, který jeho střelu vyrazil. Zbrždění ale přineslo vyloučení Jágra. Devils ho ubránili naštěstí velmi dobře. V pozornosti ale přesto brankář Schneider musel být, protože několik sekund po vypršení přesilovky pálil od modré Diaz. Puk skončil na betonu brankáře New Jersey a následně pod jeho lapačkou. V 50. minutě už to bylo pro Devils lepší – Boucher od mantinelu nabil Ryderovi, který krásnou střelou o tyč poslal domácí do vedení. Nováček si za to vysloužil dokonce skandování svého příjmení. První zápas, první asistence. A ještě k tomu o chvilku později vybojoval přesilovku, takže si Reid Boucher fanoušky získal velmi rychle. V přesilové hře Devils pokračovali v tlaku. Jágr nahrával na Zajaca, toho ale betonem vychytal Budaj. Přesilová hra tak byla nevyužita. Krátce po ní se dostal do šance Gallagher, ale byl faulován a tak hráli tentokráte přesilovku Canadiens. Přestupku se dopustil Damien Brunner. Schneidera nejvíce ohrozila dělovka Subbana, ale přesto v brance neskončila. V 57. minutě, už při plném počtu hráčů na ledě, dokázal Montreal vyrovnat. Galchenyuk zpoza branky našel Ellera, který se svou první střelou neuspěl, s dorážkou už ovšem našel způsob, jak překonat Schneidera – 2:2. // Ale Devils si své vedení vzali zpět. 66 sekund před koncem potrestal chybu Subbana povedenou střelou Partik Eliáš – 3:2! // Jenže o chvíli později bylo opět vyrovnáno. Canadiens hráli v šesti a Giontovu dělovku tečoval Desharnais – 3:3. Šlo se tak do prodloužení.
Střely: 12:9

V úvodu prodloužení sjížděl do šance Židlický, ale jeho střela šla mimo branku. Velkou šanci měl v 62. minutě po chybě Merrilla Max Pacioretty, ale ten nakonec ani nezakončil, protože mladý obránce vše zachránil vyražením puku z jeho hole. Na druhé straně mohl rozhodnout Greene, ale ani on ve velké šanci neuspěl. V 64. minutě měl pěknou akci Ryder, ale jeho zakončení zneškodnil Budaj. A jelikož nerozhodlo ani těchto pět minut navíc, došlo až na nájezdy.

New Jersey Devils 3:4sn. Montreal Canadiens
45. Loktionov (Židlický, Ryder), 50. Ryder (Boucher, Loktionov), 59. Eliáš – 11. Gionta (Briere, Plekanec), 57. Eller (Galchenyuk, Diaz), 60. Desharnais (Gionta), rozhodující nájezd Desharnais

Střely celkově: 34:30

Devils: Schneider – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Boucher, Eliáš, Bernier, Brunner, Henrique, Ryder, Sestito, Loktionov, Janssen
Canadiens: Budaj – Markov, Subban, Emelin, Gorges, Bouillon, Diaz – Briere, Plekanec, Gionta, Pacioretty, Desharnais, Gallagher, Galchenyuk, Eller, Bournival, Moen, Prust, White

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.