Peklo / Reporty / Série proher končí, Devils vyloupili Air Canada Centre!

Série proher končí, Devils vyloupili Air Canada Centre!

Tápající Devils si v dnešní noci zahráli na ledě kanadského celku Toronto Maple Leafs, v jehož dresu se představil i bývalý Ďábel David Clarkson.

Na začátku utkání se v Air Canada Centre držela minuta ticha za zesnulého Jeana Béliveaua (1931 – 2014).
V páté minutě jsme byli svědky prvního vyloučení. Cody Franson obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. A během této přesilové hry Ďáblové skórovali. Od modré švihem vystřelil Eric Gelinas, puk dokázal ještě někdo tečovat. Ten tak změnil směr a skončil až v bráně!
A o chvíli později měli Devils další příležitost, ve velké šanci se ale Zubrus po pasu od Gomeze neprosadil. Pár sekund nato si krásně narazil puk Brunner, Jonathan Bernier ho ale vychytal!
Hosté pokračovali stále ve velké aktivitě, v osmé minutě pálil z první Ryder, brankář Toronta dokázal kotouč vyrazit.
V 10. minutě měli i domácí dobré příležitosti, dvakrát nebezpečně střílel obránce Holzer, ale oba pokusy byly zblokovány.
O čtyři minuty později se nebezpečně před brankou prosazoval Tyler Bozak, naštěstí pro hostující celek se ke kotouči ale dostat nedokázal.
Dobrou šanci měli v průběhu šestnácté minuty Ďáblové. Nejprve se proti svému jmenovci neprosadil Steve Bernier, následně z dorážky nedokázal dopravit puk do branky Stephen Gionta.
V 19. minutě se přes obránce uvolnil a do dobré příležitosti si vybruslil Winnik, jeho bekhendový pokus ale Schneider udržel.
Po první třetině tak Devils vedli 1:0.
Střely: 13:10

V úvodu druhého dějství opět jako první zahrozili hosté, Brunner dostal pas zpoza branky a vystřelil. Rielly ale puk, jenž směřoval k tyči, zblokoval.
Ve 24. minuty nebezpečně pálil James van Riemsdyk, Schneider ale puk vyrazil. Pod kontrolou ho sice následně neměl, naštěstí pro něj se k dorážce nikdo nedostal.
Vyrovnání přišlo ve 26. minutě. Na modré se po narážce s Gardinerem ke střele odhodlal Lupul a těsně před Schneiderem puk tečoval Mike Santorelli – 1:1.
V čase 28:00 získali Devils své vedení zpět. Steve Bernier zpoza branky předložil puk Stephenovi Giontovi, který propálil brankáře Maple Leafs a dal tak svůj první gól v sezoně – 1:2!
O chvíli později po přihrávce od Gomeze z první pálil Brunner. Jonathan Bernier ani pořádně nevěděl, kde je puk, ale udržel ho.
Ve 30. minutě fauloval Franson Ruutua a Devils hráli druhou přesilovku, po vyloučení stejného hráče.
Tato početní výhoda už se ale nepodařila – gól během ní padl, ale na domácí straně. Nazem Kadri vystřelil, Schneider puk vyrazil a útočník Toronta se ho zmocnil znovu, aby ho následně dopravil do brány – 2:2.
Domácí tato branka posadila na koně. Před brankou se po střele jednoho z obránců dostával k dorážce Santorelli, ale naštěstí pro Schneidera neuspěl.
O chvíli později přišlo další vyloučení na straně domácích, dvě minuty inkasoval Joffrey Lupul.
Jonathan Bernier ale neměl moc velké problémy s pokusy Devils, neboť chyběli hráči, kteří by doráželi kotouče či clonili před brankářem.
Pak si ale trenér DeBoer vzal timeout a vyplatilo se!
Od modré vystřelil dělovou ránu Eric Gelinas, která se neujala, zamířila totiž mimo. Kotouč do branky ale dopravil Mike Cammalleri z následné dorážky – 2:3!
Po 40 minutách hry tak Devils vedli 3:2.
Střely: 10:11

V úvodu třetího dějství dostal přihrávku na levou stranu si sjíždějící Dion Phaneuf. Ten poslal kotouč před bránu, kde už se ho ale nikdo z jeho spoluhráčů neujal. Ale chyběly milimetry!
Důležitá branka padla ve 47. minutě, kdy se Ďáblové poprvé dostali do dvoubrankového vedení. Židlického střelu dokázal do branky dopravit Steve Bernier – 2:4!
Pak ale měli Maple Leafs dobré šance na snížení, ale Holland se nedokázal prosadit, jelikož trefil na brankové čáře stojícího Merrilla. Došlo ovšem k faulu a prvnímu vyloučení na straně New Jersey – Michael Ryder za krosček. Prosadit se ale Torontu nepodařilo.
A později bylo pro Devils ještě veseleji! K zakončení se pokoušel dostat Ryder, kterému ale unik puk. Toho se ovšem zmocnil Adam Henrique, který propálil Jonathana Berniera!
Dvě minuty před koncem přišlo vyloučení Ruutua a poslední naděje pro Maple Leafs.
Jonathan Bernier putoval z branky a bylo z toho 6 na 4. 34 sekund před koncem snížil na 3:5 Phil Kessel, který se prosadil asi ze třetí dorážky hráčů Toronta.
Více už ale Toronto nesvedlo.
Střely: 9:5

Toronto Maple Leafs 3:5 New Jersey Devils
26. Santorelli (Lupul, Gardiner), 32. Kadri (Santorelli, Robidas), 60. Kessel (Bozak, van Riemsdyk) – 5. Gelinas (Merrill, Brunner), 29. Gionta (S. Bernier, Merrill), 37. Cammalleri (Gelinas, Ryder), 47. S. Bernier (Židlický, Zubrus), 52. Henrique (Ryder, Židlický)

Střely celkově: 32:26

Maple Leafs: J. Bernier – Franson, Phaneuf, Rielly, Robidas, Gardiner, Holzer – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Pánik
Devils: Schneider – Greene, Severson, Helgeson, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Gomez, Brunner – Cammalleri, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Sislo – Tootoo, Gionta, S. Bernier

Zdroj obrázku: nhl.com, Graig Abel

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …