Peklo / Reporty / Ďáblové dvakrát v utkání smazali ztrátu, nakonec berou bod

Ďáblové dvakrát v utkání smazali ztrátu, nakonec berou bod

New Jersey na domácím ledě svedlo s rivaly z Philadelphie tuhý boj, když dvakrát dokázalo vyrovnat. Přesto nakonec získalo jen bod za prohru v prodloužení.

Vstup do utkání lépe vycházel hostujícímu týmu, který byl v útočném pásmu velice nebezpečný. Domácí celek se nemohl dostat do nějaké šance, zatímco jejich soupeř párkrát Schneidera ohrozil. Ďáblům se podařilo skóre otevřít v sedmé minutě. Z pravého křídla před branku nahazoval Stefan Matteau a hostující brankář Michal Neuvirth si kotouč nešťastně srazil do brány, 1:0! Matteau se tak dočkal své první branky v sezoně. Posléze putoval na trestnou Medveděv, ale nabídnutou přesilovku Devils nevyužili. Stejnou možnost dostali i hráči Flyers po faulu Greenea. A poradili si s tím výborně. Po pasu od Voráčka se na brankovišti prosadil Wayne Simmonds, 1:1. První třetina tedy dopadla pro oba celky nerozhodně.
Střely na branku v 1. třetině: 5:9

Ve 24. minutě vybojovali hráči celku z Newarku přesilovou hru, vyloučen byl totiž Colin McDonald. Dobrou šanci v ní měl Stefan Matteau, ovšem nedokázal Neuvirtha překonat. Stejně jako po první přesilovce NJD i po této přišlo vyloučení na domácí straně. A o chvíli později po výhozu kotouče přes mantinel v podání Greenea hrál domácí tým dokonce ve třech! Devět sekund před koncem prvního trestu se Letci prosadili, když po pasu od Voráčka měl lehkou úlohu Claude Giroux. Ten dopravil kotouč do brány a Philadelphia šla do vedení.

Posléze nám utkání bitkařskou vložkou zpestřili Scott Laughton a Bobby Farnham, vítězně z ní ovšem vzešel hostující bijec. Ďáblům se ale nadále ve druhé dvacetiminutovce moc nedařilo, Flyers hráli v této třetině většinu času lépe. Ve 35. minutě dostal na modré od Kennedyho nabito John Moore, ale na konci celé akce byl Michal Neuvirth. V závěru třetiny měl ještě gól na holi Mike Cammalleri, ale ústecký rodák ho vychytal! Flyers tak vedli 2:1.
Střely na branku ve 2. třetině: 7:8

Třetí třetinu začalo New Jersey pokračující přesilovou hrou a s jejím závěrem se dočkalo vyrovnání. Cammalleri posunul puk k Eliášovi, který vybídl ke skórování Kylea Palmieriho, jenž touto šancí nepohrdl a dal desátý gól v sezoně! Obrat mohl posléze dokonat Farnham, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Neuvirth. Tlak Ďáblů pokračoval a další dvě dobré šance měl opět Palmieri, na konci ho ovšem Neuvirth skvěle vychytal lapačkou. V 50. minutě pro změnu zahrozili Letci a šli znovu do vedení. Po neúspěšném pokusu Medveděva se dostal ke střele VandeVelde, a na brankovišti se poté prosadil francouzský útočník Pierre-Édouard Bellemare, jenž tak upravil na 2:3 pro hosty!

A Philadelphii tato branka hodně nabudila, hra se totiž od té doby vyrovnala a Devils už neměli ten tlak, jako před ní. Domácí přesto svou snahu nevzdávali a nadále bojovali o třetí vyrovnání v zápase. 2 minuty a 21 sekund před koncem třetí třetiny byl vyloučen Bellemare za podražení a Newarští tak hráli přesilovou hru. 75 sekund před koncem Schneider zamířil branky a při početní výhodě šest na čtyři po velkém tlaku vyrovnal v čase 59:00 na 3:3 Mike Cammalleri! Utkání tak dospělo do prodloužení.
Střely na branku ve 3. třetině: 6:6

V něm hned v první minutě mohl rozhodnout Voráček, ale jeho střela zápěstím trefila tyčku Schneiderovy branky! V 63. minutě poté dostal na volej nabito David Schlemko, ale jeho rána trefila síť jen z boku. Další šanci si vytvořila Philadelphia, když se dostala do přečíslení dva na jednoho. To na sebe vzal Matt Read, jehož střela zápěstím Schneiderovi propadla a bylo hotovo!
Střely v prodloužení: 0:2

New Jersey Devils 3:4pp Philadelphia Flyers
7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš, Cammalleri), 59. Cammalleri (Stempniak, Kennedy) – 10. Simmonds (Voráček, Giroux), 28. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 50. Bellemare (VandeVelde, Medveděv), 64. Read (Del Zotto)

Střely celkově: 18:25

Hvězdy zápasu: 1. Mike Cammalleri, 2. Claude Giroux, 3. Kyle Palmieri

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri “A”, Henrique, Stempniak – Eliáš “A”, Josefson, Palmieri – Matteau, Kalinin, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo
Flyers: Neuvirth (Mason) – Schultz, Medveděv, L. Schenn, Del Zotto, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux, B. Schenn – Read, Couturier, Simmonds – VandeVelde, Bellemare, Voráček – Laughton, Cousins, McDonald

Rozhodčí: Kimmerly, Meier – Gibbs, Shewchyk

Diváci: 14 825

Zdroj obrázku: Thomas Gažda

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …