Peklo / Reporty / Ďáblové z duelu s Washingtonem vytěžili cenný bod

Ďáblové z duelu s Washingtonem vytěžili cenný bod

Devils se na domácím ledě utkali s Washingtonem. Ze zápasu nakonec získali bod díky tomu, že ho dotáhli až do nájezdů.

Zápas začal čestným vhazováním, o které se postaral sám velký Martin Brodeur! Ten vhodil puk mezi Bradena Holtbyho a Coryho Schneidera.

V sedmé minutě vybojoval hostující tým přesilovou hru, faulu se totiž dopustil Stephen Gionta. Domácí celek ale odvedl dobrou práci a oslabení ubránil. Krátce po něm si vytvořil i pěkný útočný tlak, z něhož ovšem nedokázal skórovat. Ve 13. minutě šikovně nahodil puk na bránu švédský zadák Adam Larsson a v brankovišti se hráči Devils snažili o dorážku, ale nepodařilo se uspět. Posléze si dvě dobré příležitosti vytvořil v předbrankovém prostoru Reid Boucher, ani jednu ale nedokázal proměnit – nejprve bránu minul, posléze trefil Holtbyho. V poslední minutě předvedl pěkný zákrok lapačkou domácí gólman Cory Schneider, který si poradil s pokusem Kuzněcova. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.
Střely: 5:7

Druhá třetina začala z obou stran velmi opatrně a hokej nebyl moc pohledný. První šance si vytvořili Caps, kolem branky se motal Jason Chimera, ale Schneiderovy betony byly na svém místě. Ve 27. minutě dostal od Bäckströma na volej nabito Matt Niskanen, ale jeho dělová rána šla vedle branky. Další dorážku už zlikvidoval brankář New Jersey. Na druhé straně si veliké šance vytvořili Josefson s Kennedym, ale úspěšný byl i Holtby. Byl to takový souboj skvělých gólmanů. To poznal i Blandisi po pasu Henriquea ve 30. minutě, kdy brankář Capitals roztažený po brankovišti udržel puk. O tři minuty později už jsme se dočkali první branky, ale dali jí hosté. Justin Williams se před brankou dostal k puku po pěkném pasu zpoza brány a André Burakovsky otevřel skóre, když bruslí tečoval jeho střelu. Washington tedy po druhé části hry vedl v Prudential Center 1:0.
Střely: 9:13

Třetí dvacetiminutovka odstartovala faulem Richardse, a tedy přesilovkou Ďáblů. No a tu se podařilo využít! Travis Zajac vystřelil a Holtbymu propadl puk mezi betony. Rychle k němu přispěchal Joseph Blandisi, který upravil na 1:1! Caps si své vedení mohli vzít zpět, ale Schneider si proti brejku Kuzněcova připsal výborný zákrok betonem. V průběhu 45. minuty ale fauloval Tootoo, přesilovku tedy měl Washington. Využít ji ovšem nedovedl. A Devils trestali. Přečíslení dva na jednoho neproměnili, k odraženému puku se ovšem dostal oslavenec Adam Henrique, který překonal Holtbyho a poslal domácí do vedení! V 55. minutě ale hosté vyrovnali. V mezikruží dokázal tečovat puk za záda Schneidera Paul Carey, který byl teprve včera povolán z farmy – první gól v NHL! 60 vteřin před koncem třetiny dostali Devils k dispozici obrovskou šanci na gól – přesilovou hru. Do konce základní hrací doby ji ale nevyužili.
Střely: 8:8

Prodloužení tak začali zbytkem přesilovky, který ale v gól nepřetavili. V následní šanci hostí se zjevil Carlson, ale z mezikruží trefil jen pozorného brankáře Schneidera. Devils se usadili na více než minutu v útočném pásmu, ale přesto tento tlak nevyužili! Neustále se hrálo 4 na 4, jelikož to po konci trestu takto pravidla nařizují (k přerušení stále ne a ne dojít). Až 11 sekund před jeho koncem se začalo hrát 3 na 3. K dělové ráně se po buly hned dvakrát dostal John Moore, nicméně Braden Holtby byl pozorný! Díky němu tak zápas došel do prodloužení.

New Jersey Devils 2:3sn Washington Capitals
42. Blandisi (Zajac, Josefson), 48. Henrique (Blandisi, Stempniak) – 33. Burakovsky (Williams, Kuzněcov), 55. Carey (Niskanen, Laich), rozh. náj. Ovečkin

Střely celkově: 24:30

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Helgeson, Moore, Gelinas, Schlemko – Blandisi, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo
Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Schmidt, Chorney, Orlov – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Richards, Chimera – Carey, Latta, Laich

Tři hvězdy zápasu: 1. Blandisi, 2. Kuzněcov, 3. Henrique

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …