Peklo / Reporty / Hráči Devils na domácom ľade bez gólu, Columbus vyhral 3-0

Hráči Devils na domácom ľade bez gólu, Columbus vyhral 3-0

Diváci v Prudential Center dnes neodchádzali zo štadiónu so spokojnými tvárami. Diabli potvrdili, že momentálne prežívajú krízu, ktorá pretrváva aj po dnešnom stretnutí. V nedeľnom zápase nestrelili ani jeden gól a proti Columbus Blue Jackets prehrali nakoniec 0-3.

Začiatok prvej časti vyšiel lepšie domácim, prvá formácia urobila dobrú prácu v útočnom pásme a Diabli sa prezentovali prvou šancou v zápase. Keď sa na ľad dostala druhá formácia, Adam Henrique prebral puk v obrannom pásme, no stopku mu vystavila hokejka Sama Gagnera a domáci mali možnosť prvej presilovej hry. Útočná formácia sa najprv nevedela dostať cez brániacich hráčov, no napokon sa Merrill odhodlal prejsť stredom klziska, prihral Hallovi, ktorý prenechal puk obrancovi na modrej a Ben Lovejoy vyslal tvrdú strelu na bránu, hosťujúci brankár ju však s prehľadom zlikvidoval. Diabli si o malú chvíľu vybojovali ďalšiu presilovku a na deväť sekúnd hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Držali sa v útoku, no presný strelecký pokus neprišiel. Blue Jackets ubránili obe oslabenia na výbornú. Na druhej strane sa do šatne dostal Cam Atkinson, dostal sa z priestoru za bránou, no puk nedokázal zasunúť do brány. Diabli skúšali hrať kombinačne, rýchlymi prihrávkami to však nešlo, pretože robili príliš veľa chýb, čo im uberalo síl a strácali útočné pásmo. To isté sa dialo na opačnej strane, hráči nestrieľali a snažili sa držať puk na hokejkách. Keď do konca tretiny zostávalo šesť minút, Schneider sa musel mať na pozore pred nenápadnou strelou jedného z útočníkov hostí. Americký brankár nakoniec skrotil puk do lapačky. V závere tretiny sa ocitol Moore medzi kruhmi, no jeho strela šla mimo. Hráči šli do šatní bez gólov na oboch stranách.

Strely po prvej tretine: 6-5

Druhá tretina priniesla hneď niekoľko gólových šancí, niektoré si našli cestu aj za Schneiderov chrbát. Najprv sa o vedenie hostí postaral neodbytný Boone Jenner, keď sa dobre postavil pred bránu a tečoval Atkinsonovu strelu do siete. O pár minút neskôr si Columbus poistil vedenie druhým gólom, obrana Devils nechala príliš veľa voľného priestoru medzi kruhmi, čo využil Oliver Bjorkstrand a chladnokrvne prekonal bezmocného Schneidera. Hostia pokračovali v nasadenom tempe, držali puk na hokejkách a trávili čas v útočnom pásme, zatiaľčo domáci sa snažili vymyslieť, ako by čo najrýchlejšie prekonali súpera a stiahli dvojgólové manko. Najväčšiu šancu mala dvojica Palmieri-Hall, prvý menovaný získal puk, no nedostal ho cez dobre brániaceho Murrayho na osamoteného Halla. Stav sa tak nezmenil ani v tomto prípade. Sedem minút do konca tretiny sa po ľavom krídle prehnal Hall, prihral pripravenému Mooreovi, no puk sa odrazil k súperovi, ktorý z následného brejku trafil tyčku. Domácim sa naďalej nedarilo prelomiť defenzívu hostí. Dve minúty do konca tretiny sa do šance dostal Joseph Blandisi, no netrafil ideálne puk a Merrillovi sa pri následnom pokuse zlomila hokejka. Lavička hostí dostala v závere dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade, čo dávalo dobrú východiskovú pozíciu domácim Diablom.

Strely po druhej tretine: 17-14

Hneď v úvode tretieho dejstva sa pokračovalo v početnej výhode na strane domácich, gólovú šancu mal na hokejke najprv Hall a potom Pavel Zacha, no obaja stroskotali na hosťujúcom brankárovi. Diabli sa usadili v pásme aj po presilovke, vytvorili si šance, no diváci sa nedočkali ani v tomto prípade. Početnú výhodu si následne zahrali aj hostia, Kevin Rooney si počínal nedovolene a musel ísť na trestnú lavicu. Domáci prečkali dve minúty a ubránili sa. V siedmej minúte sa dostal kapitán Nick Foligno do útočného pásma, skúsil bekhendovú strelu z miesta medzi kruhmi, no Schneider s touto šancou nemal žiadny problém. Čas ubiehal, domáci sa nedokázali presadiť cez kompaktnú obranu Columbusu, hráči držali bezpečne náskok o dva góly aj naďalej. Deviata minúta sa niesla v znamení zvýšenia náskoku Blue Jackets, Scott Hartnell sa oprel do puku a z pravej strany vyslal strelu od mantinelu, tá sa odrazila od Schneidera a pristála pred opusteným bránkoviskom, kde bol pripravený Gagner. Obrana Blue Jackets naďalej bránila bez väčších chýb, Bobrovsky nemal veľa práce a hostia si pomaly kráčali za pohodlným víťazstvom, pričom sa snažili držať puk v obrannom pásme Devils a prípadne blokovať pokusy deprimovaných protihráčov. Minúty sa míňali, šanca domácich na úspech sa strácala a po záverečnej siréne svietil nad ľadovou plochou konečný stav 0-3 pre Blue Jackets.

New Jersey Devils 0-3 Columbus Blue Jackets

Góly: 23. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 26. Bjorkstrand (Gagner, Savard), 49. Gagner (Bjorkstrand, Hartnell)

Strely na bránu: 20-22