New Jersey Devils – Buffalo Sabres
(37-34-8) – (33-35-11)
06.04.2016 – 01:00 – Prudential Center, Newark

1. Třetina

První třetina byla v podání obou týmů velmi vlažná. Ani přesilová hra, kterou si zahráli domácí nebyla nijak zajímavá. Hrálo se hlavně ve středním pásmu a ani jeden tým nebyl schopen si vypracovat nějakou vyloženější šanci. Až ve 13. minutě jsme se dočkali dávky lepšího hokeje. To když Buffalo zatlačilo New Jersey a připsalo si i pár záludných střel, které však v bráně neskončily. V 15. minutě se Palmieri dostal do příležitosti po chybě obránců Šavlí. Jeho střela však nebyla nijak přesná, ani tvrdá. 3 minuty před koncem přišel čas na Českou souhru. Eliáš zpoza brány nahrál na Vojtu Mozíka a ten svým projektilem zaměstnal strážce svatyně hostů. Domácí si vytvořili na konci třetiny tlak, ale gólu jsme se již nedočkali.

Střely na branku v 1. třetině: 5-5
2. Třetina

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Nepřesnost střídala nepřesnost a náznaků šancí pramálo. K zajímavé střele od modré se znova dostal Mozík, který je dnes očividně při chuti. Devils poté zamkli soupeře a Patrik Eliáš málem vstřelil gól, v rohodující chvíli mu však sklouzl puk z hokejky. Domácí si však vybojovali přesilovou hru. Ta se jim však povedla asi tak jako ta první a proto zůstal stav v polovině utkání 0-0. Po obří chybě obrany Devils šli Šavle málem do vedení. O´Reilly však v obrovské šanci minul. Sabres vycítili šanci a zatlačili soupeře. V 33. minutě byl vyloučen Palmieri a hosty tak čekala přesilovka. K puku se dostal O´Reilly a potvrdil, proč má nejvíce bodů z hráčů Sabres. Svou tvrdou střelou vyhnal všechny pavouky z šibenice Schneidera. Pietika krátce na to zahrál vysokou holí a Devils šli znova do oslabení. Buffalo sice přesilovku nezahrálo nijak skvěle, ale i tak šli málem do vedení 2-0. To když trefil Schlemka puk do kolena a Schneider měl co dělat, aby ho vyrazil. Vstřelený gól trochu oživil hru a dvě minuty před koncem čekala domácí další přesilovka. Ta sice byla dnes nejlepší, ale ani tak to nestačilo na vyrovnání.

Střely na branku ve 2. třetině: 6-9
3. Třetina

Hned na začátku třetiny podklouzl Severson a Larsson si s nabídnutou šancí poradil. 2-0 pro Sabres. Hned poté byl vyloučen Boucher za prodloužení a Ďáblům se vzdalovala šance na body z dnešního zápasu. Buffalo sice početní výhodu nevyužilo, ale Devils rychle utíkal čas. V 47. minutě se dostal ke střele Sislo, ale ani jeho střela neměla šanci na úspěch. Hned na to byl vyloučen hráč Buffala a domácí tak čekala další přesilovka. Ta pouze podtrhla špatný výkon Ďáblů. New Jersey se sice snažilo, ale jejich hře něco chybělo. Byla bez nápadu a překvapení. Hosté tak neměli problém s bráněním domácího týmu. 5:40 do konce třetiny však byla Devils přisouzena další přesilovka a tu již domácí využili, dělovou ránou se prosadil Josefson. Zápas nabral nový rozměr a domácí vybojovali další přesilovou hru! 3:40 před koncem zápasu se tak naskytla skvěla šance k vyrovnání. Všechno snažení Devils však utnul Eichel gólem do prázdné brány po chybě Sisla.

Střely na branku ve 3. třetině: 8-4
Střely na branku (celkově): 19-18

Branky: 55. Josefson (Kennedy, Palmieri) – 35. R. O’Reilly (Eichel, Ristolainen), 41. J. Larsson, 60. Eichel

• Pokud by dnes NJD vyhrálo, tak by to byla 3. výhra nad Sabres v sezóně. Znamenalo by to, že Ďáblové s Buffalem neztratili tuto sezónu ani bod.
  • Buffalo nastoupilo bez 2 nejproduktivnějších hráčů týmu – O´Reillyho a Eichela.
  • Do utkání zasáhl po dlouhém zranění Patrik Eliáš

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, A. Larsson, Moore, Severson, Schlemko, Mozík – Kennedy, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Eliáš, Josefson, Sislo – Pietila, Kalinin, S. Gionta.

Buffalo Sabres: Johnson (Lieuwen) – Gorges “A”, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Pysyk, Nelson – Girgensons, R. O’Reilly “A”, Fasching – Deslauriers, Eichel, Reinhart – Foligno, J. Larsson, B. Gionta “C” – C. O’Reilly, Legwand, Moulson.

Rozhodčí: Pollock, McIsaac – Kovachik, Brisebois