Peklo / Reporty / Devils nestačili na Montreal a prohráli 2:1

Devils nestačili na Montreal a prohráli 2:1

Montreal Canadiens – New Jersey Devils
(20-13-7) – (20-14-5)
7.1.2016 – Bell Centre, Montreal, Kanada

1. Třetina
Jako první si připsal úspěšný zákrok Cory Schneider, který lapil propagační střelu P.K.Subbana z poloviny hřiště. Ze začátku byli domácí jasně aktivnějším celkem a Devils zlobili hlavně z protiútoků. První gól měl na hokejce Pacioretty, který se dostával do samostatného nájezdu, ale Cory Schneider byl pozorný, brzo vyrazil z brány a dostal se k puku dřív než domácí útočník, ten se snažil ještě přihrávat na spoluhráče, ale i následnou střelu Cory Schneider lapil. Hra byla velmi vyrovnaná a bojovná, oba týmy se nemohly dostat do nějaké větší šance. Devils se v polovině třetiny usadili asi dvě minuty v útočném pásmu, ale k výraznějšímu ohrožení branky Condona nedošlo. Severson pálil od modré a Condon měl co dělat, aby jeho střelu vytěsnil mimo bránu. 5 minut před koncem třetiny byl vyloučen Emelin za nedovolené bránění a Devils tak získali možnost ke vstřelení prvního gólu. Bohužel Ďáblům se poslední dobou přesilové hry nedaří, a tak si největší šanci připravil Pacioretty s Plekancem. 2 minuty před sirénou přišel velmi přísný trest pro Devils za mnoho hráčů na ledě. Tentokrát byla souhra Plekanec, Pacioretty úspěšná. Český útočník přihrál Paciorettymu, který díky skvělému stínění Callaghera překonal Schneidera. John Hynes ještě zkoušel “challenge”, ale ani to nepomohlo, Devils navíc přišli o možnost timeoutu. 15 sekund před koncem byl navíc vyloučen Farnham a hosty tak čekalo na začátku druhé třetiny oslabení.

Střely na branku v 1. třetině 8 – 9
2. Třetina
Devils nastoupili do druhé třetiny bez obránce Moorea, který utrpěl zranění v dolní části těla při blokování střely. Montreal v přesilové hře ani nevystřelil na bránu a neodskočil tak na rozdíl dvou gólů. Ke střele se domácí dostali až minutu po přesilové hře, ale Cory Schneider byl pozorný. Canadiens byli na začátku třetiny znovu o něco lepším celkem, ale obrana Devils fungovala na výbornou. 1. střelu vyslali Ďáblové až po pěti minutých hry – a jednalo se spíše o lehké nahození. Domácím se aktivita vyplatila alespoň v podobě vyloučení Ruutua, dostali tak možnost k další přesilové hře. Hned na jejím začátku si připsal strážce hostující svatyně dva zákroky. Pak však Subban nezachytil na modré čáře puk a do úniku se dostal Zajac. Ten sice minul bránu, ale zároveň byl faulován. Hráči si tak vyzkoušeli hru 4 na 4. A protože ve hře 4 na 4, ani v následné přesilovce hostů jsme se gólu nedočkali, tak se v polovině utkání pokračovalo za stavu 1:0. To Devils samozřejmě nevyhovovalo a pořádně domácí zatlačili. Dlouhý tlak zakončil dělovkou od modré Greene, ale Condon předvedl nádherný zákrok. Z protiútoku málem udeřil Beaulieu, ale Cory si s jeho střelou poradil. Na druhé straně se Devils znova usadili v útočné třetině, ale ani Stempniak, ani Sislo gólmana Canadiens neprostřelili. Hra získala náboj a hrál ose nahoru dolu. Nutno podotknout, že větší šance měl domácí Montreal. Beaulieu se znova dostal do obrovské šance, ale tu zhatil kouzelník v bráně Devils – Cory Schneider. Jordin Tootoo vystřelil zlomenou hůl a Montreal tak získal možnost samostatného nájezdu! Desharnais však ani netrefil, bránu a pokračovalo se za stavu 1:0. Desharnais neuspěl ani na podruhé. Montreal se dostával do přečíslení 2 na 1, Desharnais to vzal na sebe, ale Schneider ho bez větších problémů vychytal. Hned na to byl vyloučen Smith-Pelly a New Jersey tak dostalo možnost vyrovnat. Po ztrátě kotouče se však po přečíslení dostal Byron s Mitchellem a ke konci třetiny překonali Coryho Schneidera.

Střely na branku ve 2. třetině 10 – 6
3. Třetina
Devils nemohli začít lépe! Henrique tečoval nahození Greenea a překonal Condona. Montreal se snažil získat zpátky dvou gólové vedení, ale proti byla skvělá obrana New Jersey v čele s Corym. Gólu docílil Tomáš Plekanec, ale pouze na přispění vysoké hole, gól tak neplatil. Canadiens nadále tlačili, ale do zajímavých protiútoků se dostávali hráči Devils. Do dobré šance se dostával velmi aktivní Bobby Farnham, ale gól se mu vsítit nepodařilo. Na druhé straně se do dobré pozice dostal Callagher, ale ani ten neuspěl. V dobré šanci se objevil Sislo, stav však zůstal nezměněný. Vzápětí byl v šanci Palmieri. Tlak Devils se začínal zvětšovat. Do výborné šance se dostal 5 minut před koncem Tlustý, ale vylámal si zuby na výtečně chytajícím strážci domácí svatyně. Devils nepomohla ani závěrečná powerplay a prohráli tak na ledě Montrealu 2-1.

Střely na branku ve 3. třetině 7 – 5
Střely na branku (celkově):  25 – 20

Branky: 20. Pacioretty (Plekanec, Subban), 39. Mitchell (Byron) – 41. Henrique (Greene)

– Cory Schneider obdržel 2 a méně gólů na zápas v posledních 20ti z 26 zápasů.
– New Jersey mělo statistiky 5-4-1 v posledních 10ti zápasech, Montreal 2-8-0 a skóre 18:33 .
– V týmu Montreal Canadiens nastoupil centr Tomáš Plekanec.
– Oba letošní zápasy mezi Devils a Canadiens se rozhodovaly až v prodloužení. Dnes se týmy utkaly potřetí a naposledy.
–Andy Greene odehrál dnes zápas číslo 600 za New Jersey Devils v základní části.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Gelinas, Moore, Severson, Merrill – Palmieri, Zajac, Tlustý – Stempniak, Henrique, Kennedy – Ruutu, Kalinin, Matteau – Tootoo, Gionta, Farnham

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Beaulieu, Petry, Markov, Barberio, Jemelin – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Carr, Galchenyuk, Eller – Andrighetto, Desharnais, Byron – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly