Peklo / Reporty / Ďáblové dokázali potřetí v řadě porazit Maple Leafs!

Ďáblové dokázali potřetí v řadě porazit Maple Leafs!

New Jersey Devils vyškolili Maple Leafs z produktivity a dokázali tak svého soupeře potřetí za sebou porazit! Toronto si na druhou stranu připsalo 10. prohru v řadě! Patrik Eliáš si v tomto zápase připsal svůj jubilejní gól číslo 400!

Začátek utkání patřil hostujícímu Torontu a to především díky nedůrazu a chybám Ďáblů, kteří se přes 3 minuty pořádně nedostali z vlastního pásma. Po té ale zahrozil hezkou individuální akcí Cammalleri, kterou ale neúspěšně zakončoval Jágr. Od tohoto okamžiku začali ďáblové hru ovládat více, než soupeř.

V čase 9:32 se poprvé měnilo skóre zápasu! Po výborném presingu 4. lajny se dostal k odraženému puku Ruutu a z velkého úhlu se mu podařilo Reimera překonat!

Ďáblové měli i nadále navrch, ale zahrozil také soupeř. 3. minuty do konce hezkou střelou z mezikruží orazítkoval spojnici Santorelli. V závěru si Toronto vytvořilo tlak, ale vytěžit z něj však nic nedokázalo a ďáblové tak šli do kabin po 1. třetině s 1gólovým náskokem!

Střely 7-10

Druhou třetinu začali aktivněji ďáblové a hned po 50 vteřinách trefili Reimerovu tyčku. A za půl minuty jsme se dočkali! Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól, když mu do volného prostoru krásně nahrál Travis Zajac!

I nadále Devils pokračovali ve slušné hře. Soupeři nedovolili, aby se dostal do výraznější šance a směrem dopředu byli naopak nebezpečnější. V polovině utkání si krásnou kombinací vytvořila Eliášova lajna gólovou šanci, kterou zakončoval Havlát, avšak Reimer zázračným zákrokem puk zastavil před čarou. O chvíli později se snažil bývalý Ďábel, David Clarkson, vyprovokovat Ruutua, ten však zůstal chladný.

Ďáblové stále pokračovali ve své hře a to přineslo ovoce! Ve 34. minutě odvedl perfektní práci na brankoviště Steve Bernier, skvěle zaclonil a tečoval střelu střelu Larssona!

Konec 2. třetiny patřil opět Ďáblům a ti svému soupeři opravdu zatápěli pod kotlem. To vyústilo v první přesilovou hru jinak čistého zápasu. Za naražení na hrazení byl vyloučen Holland. Tu Devils nevyužili a tak si ještě pár vteřin přenesli do závěrečné třetiny.

Střely 5-11

Devils tedy započali závěrečné dění přesilovou hrou dlouhou něco málo přes 30 vteřin. Ta zůstala ale bez využití. Úvodní minuty pro změnu patřily soupeři, který si dokázal vytvořit souvislejší tlak a několikrát nebezpečně vystřelil, Cory byl však bezchybný. Po slabší úvodní pětiminutovce se Ďáblové otřepali a opět převzali otěže zápasu.

V 8. minutě byli za vzájemné škádlení vyloučeni Ruutu a Clarkson, který opravdu hledal možnost, jak vybít svoji energii. O pár vteřin později však při souboji před brankovištěm srazil Zajac Reimera a Devils tak hráli poprvé oslabení, a to 4 na 3. Tu však obranáři zvádli a tak se pokračovalo dále v plném počtu.

O několik vteřin později se však šikovně uvolnil Kadri a Marek Židlický jej musel faulovat. V polovině 3. třetiny tak Devils hráli opět oslabení, tentokrát 5 na 4. Několik vteřin před koncem přesilové hry se podařilo Maple Leafs snížit. Napřed natřelil Kessel horní tyčku a tyč, odtud putoval puk ven, obránci Devils tuto situaci trochu zaspali a Bozak pohotově dorazil.

Po snižovacím góle hosté ožili a v závěru utkání začali být nebezpečnější, ale puky se odrážely ve prospěch Ďáblů anebo je Schneider vůbec nepustil. Necelé 3 minuty před koncem odjel na střídačku Reimer, v tu chvíli se však puku zmocnil Jágr a pojistil vítězsví 4. gólem pro Devils!