Peklo / Hlavní zprávy / Jágr: “Plýtvali jsme energií”

Jágr: “Plýtvali jsme energií”

Devils se do zápasu vrátili pozdě. Za stavu 1:4 už bylo těžké dohánět náskok s takovým týmem a snížit se podařilo jen na 3:4.

Ďáblové se sice vyhli “strašáku” v podobě nevstřelení gólu v druhém zápase za sebou Jakeu Allenovi, brankáři St.Louis. Skórovali celkem třikrát, z toho dvakrát Ryder. Avšak nevyhnuli se druhé ztrátě bodů proti Blues ve  dvou po sobě jdoucích zápasech.

Peter DeBoer:

“Když prohrajete, tak prohrajete, o tom je tahle liga. Je o bodech.”

Jaromír Jágr:

“Nemyslím si, že bychom hráli špatně.” Nechci se znovu opakovat. Ale udělali jsme si to zbytečně těžké. Nechodili jsme do protiútoků a pořád jsme honili puk, takže jsme plýtvali energií. Nechci říkat tu samou věc znouv a znovu. Nedáváme přesnou první přihrávku. Takže my se dostaneme na puk, odevzdáme jim ho a pak ho honíme zpátky.

Nehrajeme dobře, nedostáváme se do správných pozic ze svojí třetiny. Nikdy se nedostaneme z vlastního pásma, tak abychom se dostali do nějakého úniku. Pořád to ometáme o mantinely, honíme to a následně forčekujeme. Dokud se nezlepšíme, hrát bude čím dál složitější.”

Cory Schneider:

Dát rozdílový gól za měné než pět sekund do konce je opravdu kousek, ještě způsob jakým ho Tarasenko dal. Ale my jsme odpověděli ve druhé části. My jsme učovali tempo hry, ale vypadalo to tak, že naše “hrubky” končí v naší brance. Zatím nevyužíváme chyby soupeřů.Myslím, že stále máme na čem zapracovat,” hlásí Schneider.

Patrik Eliáš:

“Byl to podobný zápas, jaký jsme odehráli u nás v Prudential Center. Oni jsou opravdu dobrý tým. Uděali jsme pár chyb v naší třetině v první části, ve druhé jsme špatně vystřídali a oni nás donutili pykat za naše chyby. Pak jsme se nechal vyloučit ve třetí třetině a dostali další dva góly.”

Devils přestříleli soupeře ze St. Louis v poměru 13 – 5 ve druhé třetině, ale nechali se nachytat při střídání a v tu chvíli dostal Jaden Schwartz přihrávku přes dvě čáry a tři čvrtiny hřiště a skóroval z “brejku”.

Ruutu hrál jeden ze svých nejlepších utkání v sezóně. Vystřelil 4-krát na branku, 3-krát srazil soupeře bodyčekem a měl jednu asistenci na Ryderovu první trefu.

Závěrečným slovem se dá říct, že Devils opět doplatili na oslabení, která neubránili. Doplatili na obrovskou formu Tarasenka a jak řekl Jaromír Jágr, nejspíš i na nesehranost a neschopnost dát kloudnou přihrávku, která by je dovedla do soupeřova pásma.

zdroj: Tom Gulitti, fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin