Peklo / New Jersey Devils / Cammalleri vystřílel první výhru venku, Devils se vrací domů

Cammalleri vystřílel první výhru venku, Devils se vrací domů

První výhra venku, hattrick Cammalleriho, skvělý Keith Kinkaid a první gól kapitána Greena. To byl zápas s Carolina Hurricanes.

Začátek zápasu s Carolinou byl v hodně vlažném tempu, o vzrušení se postaral až rozhodčí v druhé minutě, když odpískal držení hole proti domácím. Přesilová hra se ďáblům vůbec nepovedla, vystřelili na Lacka pouze jednou. Celkový dojem ze hry působil hodně unaveně, možná na hráče Devils dolehl nabitý program, kdy během čtyř dnů hráli své třetí utkání. Šanci na otevření skóre měli domácí, ale ve zmateném závaru před brankou byl puk vyražen ven ze třetiny. Chvílemi to vypadalo, jakoby ani jeden tým nechtěl ohrozit soupeřovu branku. Velká šance hostí přišla pět minut před první sirénou, kdy se do odraženého trefil Palmieri, ale Eddie Lack byl připraven. Další akce následovala pod vedením Taylora Halla, který napřed prověřil Lacka sám a odražený puk poté trefil i Zajac, ovšem gól z toho nebyl. Devils dostali tři minuty před prvním hvizdem možnost si zahrát opět v početní převaze, ale přesilovou hru neproměnili. Koncem třetiny hosté „ožili“, začal se hrát rychlejší hokej.
Střely:  5:11

Do druhé části nevykročili Newarští zrovna nejlépe. V obraně se jim moc nedařilo a navíc nejproduktivnější hráč Damon Severson se provinil hrou vysokou holí a oslabil tak tím svůj tým na dvě minuty. Jelikož si Carolina nevytvořila žádnou větší šanci a dvě střely Keith Kinkaid pochytil, skóre zápasu se neměnilo. Gólový zápis otevřeli hosté až ve 25. Minutě. Kdy se po perfektním passu trefil Michael Cammalleri a prolomil tak několika měsíční pauzu bez branky. 0:1!
to ale Michaelu Cammallerimu nestačilo a tak se o několik minut později vydal na návštěvu do útočného pásma a mezi betony prostřeli podruhé Eddiho Lacka. Trenér Canes si sice vzal možnost zkontrolovat přechod přes modrou čáru u videorozhodčích, ale neuspěl a gól platil. 0:2!
Domácí se snažili útočit, obrana Devils jim ale cestu k brance vždy zablokovala a to i během oslabení, díky zákrokům Keitha Kinkaida. Ďáblové museli koncem periody hrát v oslabení, protože údajně Taylor Hall schválně najel do Lacka, tedy za nedovolené bránění brankáře. Canes přestříleli ďábly vysokým rozdílem, ale skóre bylo příznivější pro hosty.
Střely:  14:2

V poslední části měly oba týmy nelehký úkol. Devils udržet vedení a Canes zvrátit výsledek. Po sérii nepovedených akcí se ve 45. Minutě ocitl sám v úniku Kyle Palmieri, ale minul branku. nepřesnosti na obou stranách byly čím dál tím častěji, spíše to vypadalo, jakoby oba týmy byly s výsledkem takto spokojeni. Necelých dvanáct minut před koncem základní části se uvolnil po levé stran Josefson a zpětnou přihrávkou našel rozjetého Michaela Cammalleriho a ten střelou pod víko dokončil svůj hattrick. 0:3!
Ani ďábelský gólman Keith Kinkaid se nenechal zahanbit a podporoval svůj tým skvělými zákroky a doslova doháněl hráče Canes k šílenství. Ti ale nakonec Kinkaida překonali po sérii střel se k odraženému puku od mantinelu dostal Adrej Nestrašil a doslova propasoval škvírkou puk do branky. 1:3!
Domácí samozřejmě vstřelený gól nabudil, začali tlačit a čtyři minuty před koncem zápasu nechali branku zcela prázdnou při hře 6 na 5. Do prázdné branky se snažil trefit Vernon Fiddler, Michael Cammalleri i Adam Henrique, ale bez úspěchu. Necelé dvě minuty hráli Devils v oslabení 6 na 4, když se provinil podražením Lovejoy. V oslabení se podařilo Newarským ještě upravit skóre, když přes celé hřiště trefil prázdnou branku kapitán Andy Greene. 1:4!
Konec zápasu byl ještě dramatický, třicet vteřin před koncem byl napaden brankář Kinkaid a strhla se strkanice. Dohrávalo se ve hře 4 na 4.
Střely: 15:8

Carolina Hurricanes  1:4  New Jersey Devils
(0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky:  54. Nestrašil [1] (Hanifin [7], Staal [1]) – 25. Cammalleri [1] (Zajac [4], Bennett [2]), 28. Cammalleri [2] (Josefson [2]), 49. Cammalleri [3] (Bennett [3], Moore [3]), 60. Greene
Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 8.650 Střely na branku: 34:21 (5:11, 14:2, 15:8).