Peklo / Reporty / V utkání plném emocí zdolali Ďáblové Vancouver!

V utkání plném emocí zdolali Ďáblové Vancouver!

Dnes to nebylo jen o hokeji. Střetnutí mezi New Jersey a Vancouverem nabídli několik šarvátek a emotivních momentů. Devils z něj ale vzešli jako vítězové, soupeře z Kanady porazili 3:2!

POZNÁMKA: Na konci reportáže je anketa o nejlepšího hráče zápasu.

Oba celky vstoupily do zápasu poměrně útočně, aktivnější ale přeci jen byl ten domácí, který měl roli favorita. A ve čtvrté minutě se také dostal do vedení. Ránu Quinceyho Markström ještě vyrazit dokázal, kotouč se ale dostal před Taylora Halla, který jej nádhernou ranou švihem o tyčku dostal o brány, 1:0! Canucks si první útočný tlak vytvořili až v osmé minutě, ale žádnou větší příležitost si ne a ne vybojovat. Krátce nato od modré tvrdě střílel Gudbranson a dorážet se snažil Bärtschi, Schneider byl ovšem pozorný. Vancouver si posléze vyzkoušel první přesilovku po vyloučení Zajaca, šanci měl ale až po ní. Luca Sbisa zakončoval z mezikruží v době, kdy byl Cory Schneider vleže, ale přesto na brankáře Ďáblů nevyzrál. Atmosféru v hale rozproudil Damon Severson, jenž si v bitce poradil s Brendanem Gauncem. 31 sekund před koncem byl u mantinelu tvrdě naražen Travis Zajac Chaputem, rozhodčí ale faul přehlédli. A k velkému překvapení domácích udělili dva tresty Ďáblům, takže Canucks získali dvouminutovou přesilovku pět na tři. Do konce periody už se ale stav neměnil, na New Jersey však byla znát obrovská frustrace s tímto nepochopitelným rozhodnutím.
Střely: 8:10

Do druhé třetiny tedy Canucks vstoupili ve dvojnásobné početní výhodě, na vrcholek levého kruhu dostal nabito Daniel Sedin a bylo vyrovnáno. Krátce nato, již po konci přesilovky, pádil do šance Jack Skille, ale Schneider jej vychytal. Vedení Ďáblům posléze mohli vrátit Cammalleri s Kalininem, na druhého jmenovaného zívala odkrytá brána, stav se ale přesto neměnil. Ruskému útočníkovi vzal gól obránce Ben Hutton. Emoce posléze rozvířil tvrdý, ale čistý hit Taylora Halla na Philipa Larsena. Hostující obránce zůstal nehybně ležet na ledě několik minut, to byl opravdu nehezký pohled. Nakonec ho musela odvézt nosítka. Po další hromadné bitce kvůli nepochopitelné provokaci Gudbransona získali Devils první přesilovku. A tu využili. Taylor Hall při pěkné kombinaci našel Kylea Palmieriho, který překonal Markströma a dal na 2:1! A ve 32. minutě bylo ještě veseleji. Ben Lovejoy se opřel do kotouče a nekompromisní ranou prostřelil hostujícího gólmana, 3:1! Krátce nato fauloval Stecher Wooda a Ďáblům se naskytla další početní výhoda, tentokráte již branku nepřinesla. Po 40 minutách tak vedl domácí celek o dvě trefy.
Střely: 9:8

Od začátku třetí dvacetiminutovky hráli domácí více sebevědoměji a většinu času se drželi v útočném pásmu. Ve 44. minutě se do dobré šance dostal Taylor Hall, ale Markström jeho střelu zápěstím vytěsnil do ochranné sítě. A projevilo se staré známé pravidlo nedáš dostaneš. Z následného protiútoku snížil na rozdíl jediné branky střelou z pravé strany Henrik Sedin. Další velkou příležitost nevyužil po parádní příhře od Bennetta Devante Smith-Pelly, jehož zakončení zlikvidoval Jacob Markström vyrážečkou. Posléze unikal sám na branku rychlý expres Miles Wood, nicméně ani tentokráte mu nebylo přáno, bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce. Tři minuty před koncem mohl vlít Ďáblům klid do žil Taylor Hall, ovšem ani jeho šance gólem neskončila. Halla byl plný led! 74 sekund před koncem byl Markström odvolán z branky a hosté hráli v šesti. Canucks měli obrovský tlak, ale hrdinně bojující pětice Newarských už si vítězství pohlídala!
Střely: 5:6

New Jersey Devils 3:2 Vancouver Canucks
4. Hall (Quincey, Parenteau), 28. Palmieri (Hall, Severson), 32. Lovejoy (Zajac, Quincey) 22. D. Sedin (Sutter, Stecher), 48. H. Sedin (Sbisa, D. Sedin).

Vyloučení: 4:3, navíc Severson (NJD) 5 min. za bitku, Gaunce (VAN) 5 min. za bitku, Chaput (VAN) 5 min. za bitku, Moore (NJD) 5 min. + 10 min. za bitku a její vyprovokování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 13 126. Střely na branku: 22:24 (8:10, 9:8, 5:6).

Devils: Schneider Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey Hall, Henrique (A), Parenteau Cammalleri, Zajac (A), Palmieri Bennett, Kalinin, Smith-Pelly Wood, Fiddler, Lappin.
Canucks: Markström Sbisa, Stecher, Hutton, Gudbranson, Trjamkin, Larsen D. Sedin (A), H. Sedin (C), Sutter Granlund, Chaput, Eriksson Bärtschi, Horvat, Burrows (A) Skille, Gaunce, Megna.

Rozhodčí: O’Rourke, Meier Driscoll, Sericolo.

Tři hvězdy zápasu: 1. Taylor Hall (1+1), 2. Ben Lovejoy (1+0), 3. Daniel Sedin (1+1).

ZAJÍMAVOSTI
1) Místo na farmu poslaného Johna Quennevillea se do sestavy vrátil Beau Bennett. Sergej Kalinin pak nahradil zraněného Pavla Zachu.
2) Pro Devils šlo v dosavadním průběhu teprve o desáté utkání na domácím ledě.
3) New Jersey inkasovalo v oslabení poprvé z 21 posledních početních nevýhod.
4) Travis Zajac po zákroku ke konci první třetiny pak na začátku té druhé nehrál, posléze se ale vrátil s plexisklem na helmě.
5) Kyle Palmieri ukončil devítizápasovou sérii bez vstřelené branky.
6) Ben Lovejoy se trefil poprvé v dresu New Jersey Devils.
7) Travis Zajac si připsal asistenci u třetího gólu, díky které se v historickém bodování týmu dostal na deváté místo před Zacha Pariseho.
8) Devils jsou stále jediným týmem, který doma ani jednou neprohrál v základní hrací době. Jejich momentální bilance je 8-0-2 (dvě prohry na nájedy či v prodloužení). Jedná se o historicky nejlepší start Devils na vlastním ledě!

Kdo byl nejlepším hráčem Devils v utkání s Vancouverem?