Peklo / Reporty / Devils měli v zápase s Flyers na dva body, berou ale pouze jeden

Devils měli v zápase s Flyers na dva body, berou ale pouze jeden

I přes několik příležitostí v zápase s Philadelphií Flyers byli Ďáblové nakonec rádi alespoň za bod.

Devils otevřeli skóre už v první minutě. Henrique zavezl puk do útočného pásma, předložilo ho Jágrovi, a následně objel branku, aby doklepl jeho přihrávku bekhendem do odkryté branky – 1:0! (Prvního střelce tak na Facebooku správně uhodl Marek Korzeniowski, gratulujeme!) Jaromír Jágr navíc v historické tabulce bodování NHL vyrovnal Maria Lemieuxe. Ve třetí minutě po střele Sisla dorážel z levé strany Reid Boucher, ale Emery byl připraven. Následně zatlačila hráče Flyers první útočná lajna Zubrus-Zajac-Jágr. Gól z toho ale nebyl, ačkoliv nebezpečně střílel například Židlický. Tlak zbrzdilo vyloučení Reida Bouchera v páté minutě za vysokou hůl. V oslabení se málem prosadil Carter po dobré přihrávce od Zajaca. Dvanáct sekund před návratem Bouchera byl díky skvělé práci bránících hráčů Devils vyloučen Voráček. Dobré šance přišly až v závěru. Nejdříve pálil Zajac do Emeryho a poté po přihrávce Henriquea před branku operovali ve zmatku těl Clowe a Ryder, taktéž ale neuspěšně. Během této akce se ale faulu dopustil Grossman tak následovala další přesilovka domácích. Jenže i tato zůstala bez využití. V jedenácté minutě předvedl individuální akci Andy Greene, který nejprve objel branku a následně z otočky zakončil, na Emeryho si ale nepřišel. Čtyři minuty na to převzal ve středním pásmu puk Zubrus, zavezl ho do útočného pásma a tam z otočky neúspěšně zakončil. První lepší příležitost měl o chvíli později na druhé straně Hartnell, ten ale po přihrávce od Braydena Schenna pálil pouze do betonů Brodeura. Po dvaceti minutách tak vedli Devils 1:0.
Střely: 14:6

Druhou třetinu začali lépe hosté. Ve čtyřiadvacáté minutě od modré nebezpečně vystřelil Streit, ale Brodeur byl připraven. Na opačné straně kluziště si na Emeryho nepřišel dvakrát Jágr a po něm ani Clowe střelou z první. V polovině utkání měl největší šanci Philadelphie v zápase Steve Downie, který zakončoval před Brodeurem zcela osamocený. Domácí brankář si střelu ale pohlídal a zasloužil si tak ovace publika. Ve 31. minutě z mezikruží pálil do Emeryho Zubrus. O dvě minuty později nahrál Henriqueovi do jízdy Ryder, ale útočník Devils svou druhou branku v zápase nepřidal, protože branku minul. Poté došlo k faulu Meszároše a Ďáblové tak měli přesilovou hru. Tu ale nedokázali využít. Po vypršení trestu unikali Flyers do přečíslení 3 na 1, ale přihrávku Girouxe hokejkou skvěle zblokoval Volchenkov. Ve 36. minutě dostal dvě minuty za nedovolené bránění Ryan Carter a hosté dostali možnost vyrovnat. Dobrou kombinaci zakončoval střelou z první Jakub Voráček, ale Brodeur se včas přesunul a jeho střelu udržel před brankovou čárou. I díky tomu se tak New Jersey ubránilo. 17 sekund před koncem druhé dvacetiminutovky byl ještě vyloučen Henrique.
Střely: 8:10

Třetí třetinu tak začali Devils v oslabení. To ale dokázali ubránit. Ve 44. minutě měl tři šance na skórování Ryane Clowe, jenže ani jednou nedokázal překonat Emeryho! To byla pro domácí velká škoda. O chvíli později měl velkou příležitost na srovnání Scott Hartnell, ale branku přestřelil. Tlak vyvolal faul – na dvě minuty byl vyloučený Fayne. Další velkou šanci měl po střele Timonena Simmonds, který zakončoval zpoza branky, ale Brodeur si s tím poradil. Na co už ale neměl, byla střela Claudea Girouxe. Brodeur měl totiž zacloněný výhled a neměl šanci ani puk vidět. Flyers tak dokázali využít přesilovou hru. Ve 48. minutě mohl domácím vedení vrátit Adam Henrique, ale jeho střela z rychlého kontru šla mimo bránu. O dvě minuty později dokázali skórovat hosté – akci založenou v obranném pásmu dokázal zakončit ten, který jí sám vymyslel – Scott Hartnell. Prudential Center bylo v šoku. Dobře hrající Devils, kteří měli několik šancí na navýšení skóre, najednou prohrávali. Vyrovnat mohl v 53. minutě Clowe, ale špatně si seřídil mířidla a tak vůbec netrefil branku. V 58. minutě by Clowe u další akce, tentokráte ale u akce Philadelphie. Byl jednoduše obrán o puk ve středním pásmu Lecavalierem a poté mohl děkovat Brodeurovi, který střelu útočníka Flyers chytil. 1:43 před koncem byl faulován Giroux Zajacem (vysoká hůl) a tak byly šance domácích na srovnání výrazně sníženy. Fantastický zákrok předvedl 56 sekund před koncem proti střele Braydena Schenna Brodeur – vychytal ho lapačkou na brankovišti. 48 sekund před koncem putoval Marty na střídačku. Devils dokázali vyrovnat! Parádní přihrávku Židlického doklepl do branky Michael Ryder! Šlo se tak do prodloužení.
Střely: 11:11

V 62. minutě trefil Stephen Gionta v dobré šanci tyčku. Poté se ukázalo pravidlo nedáš-dostaneš, když Brodeura překonal po střílené přihrávce od Grossmana Brayden Schenn. Flyers si tak odnesli bonusový bod.