Peklo / Reporty / Ďáblové prolomili smůlu a potřetí už prodloužení vyhráli

Ďáblové prolomili smůlu a potřetí už prodloužení vyhráli

Ďáblové prolomili smůlu a třetí prodloužení vřadě již dokázali vyhrát! Svým prvním gólem v NHL rozhodl v prodloužení Jon Merrill!

První velkou šanci si připravili hosté, když osamocenému Schulzovi, který najížděl za obranou, předložil puk do jízdy Nugent – Hopkins, Coryho beton byl ale na místě. Ve 4. minutě se do další velké šance dostal Gagner, když se dostal k volnému puku před Coryho brankovištěm a nastřelil tyč. V 8. minutě se Jágr protáhl podél mantinelu a Devils se dostali do přečíslení 3 na 2, Jágr posunul na osamoceného Židlického, který číhal u druhé tyčky, neposedný puk bohužel minul. V polovině třetiny si opět obránci špatně přebrali hráče a před brankovištěm byl sám Ference, Schneider opět kryl levým betonem. Hosté sérii velkých šancí nevyužili a tak na začátku 11. minuty přišel čas pro Devils a nově vzniklou první lajnu. Jágr zatáhl puk do útočného pásma, počkal na najíždějícího Salvadora – ten křižnou přihrávkou našel Loktionova a ten se nemýlil. Bohužel o 30 vteřin později bylo srovnáno. Obrana Devils se opět zapomněla a Yakupov s Hallem jeli sami na Fayneho. Tuto situaci využili a bylo srovnáno 1-1. 7 minut do konce 1. třetiny šli Devils do oslabení. Za podražení byl vyloučen Zubrus. V této PP si hosté vytvořili dvě nebezpečné šance, oslabení ale Devs ubránili. 4 minuty do konce předvedl skvělou individuální akci Židlický, obkroužil bránu, zakončil, dostal se znovu k odraženému puku, opět kroužil, položil si Bryzgalova, prováhal však ideální okamžik pro další střelu a napodruhé už nezakončil.

Střely 8 – 5

Po 90 vteřinách šli Devils opět do oslabení. Andy Greene zasáhl Yakupova do obličeje hokejkou. Po minutě se síly na ledě vyrovnali, když byl zahákován Gionta. Devils měli tedy k dispozici minutovou přesilovou hru. Během ní ale nevystřelili. O 3 minuty později si Devils zahráli již regulérní dvouminutovou přesilovku. Po 40 vteřinách nastřelil Židlický tyč. Přesilovka nebyla špatná, ale Devils až příliš otáleli se střelbou a tak zůstal stav nezměněn.  5 a půl minuty do konce vyslal Henrique do úniku Clowa, ten ale obtěžován obráncem přesně nezakončil a trefil pouze tyč. V závěru třetiny se do první lajny  posunul zpět Zajac.

Střely 10 – 6

Hned první střídání první lajny bylo velmi nebezpečné, především díky Jágrovi, který dokázal vybojovat hned dva puky. I další minuty patřily především domácím. Dobrý tlak si vytvořila třetí Henriqueova lajna a na konci 8. minuty opět také první, Bryzgalov byl však vždy na správném místě. 10 a půl minuty  před koncem dostali Devils k dispozici přesilovou hru, když Fayna podrazil Hemský. 40 vteřin před koncem dostala 2. přesilovková lajna hosty pod obrovský tlak, ale byla z toho opět pouze tyčka v podání Rydera, v následném boji o puk fauloval Henrique, a tak se síly na 30 vteřin srovnali, poté začala 90vteřinová početní výhoda pro hosty. I tato přesilovka zůstala bez využití.

Střely 5 – 8

První velkou šanci si vytvořili Clowe s Eliášem, Bryzgalov opět na místě. V čase 62:34 vybojoval v rohu puk Henrique pro Merrilla, ten propálil Bryzgalova a Devils si tak odnáší i druhý velmi důležitý bod! Pro Merrilla to byl první gól v NHL!

Střely 1 – 1

New Jersey Devils 2 – 1 OT Edmonton Oilers

11:01 Loktionov – Salvador, Jágr; 11:30 Hall – Yakupov; 62:34 Merrill – Ryder, Henrique

Střely celkem 24 – 20

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …